Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért van ennyire elterjedve...

Miért van ennyire elterjedve ez a tévhit az MLM szisztémáról?

Figyelt kérdés

Én speciel az Amwayben vagyok benne, arról tudok nyilatkozni, de sosem értettem amikor lepiramisozzák vagy szánt szándékkal állítják, hogy ez hülyeség és ebből nem lehet megélni.

Így hogy benne vagyok már látom, hogy nem egy ember és nem egy ismerősöm él ebből mint hal a vízben. Teljesen legális, piramishoz semmi köze, ezt a kijelentést soha nem is értettem. Persze vannak illegális piramis MLM cégek is.

Nekem mindenki elmondja aki nem is szeretne foglalkozni ezzel hogy köszöni, ő ebből nem kér, de tudja hogy milyen jó dolog és hogy a termékek is tényleg jók.


Valamikor anno biztosan volt egy ilyen propaganda szöveg, (mint amilyennek most ez tűnhet) hogy ezt nem éri meg és piramis, aztán mindenki el van tőle rettenve.


2020. jan. 27. 15:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Te hogyan neveznéd akkor azt a szisztémát, ahol arra ösztönzik a dolgozókat az eladáson felül, hogy újabb és újabb dolgozókat szervezzen be a rendszerbe?
2020. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
Én az FLP gyűlésén voltam, és az igencsak piramisnak tűnt. Minél több embert szervezel be, annál feljebb jutsz, és többet keresel.
2020. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az MLM-ben van egy termék, aminek a valós értéke x forint. Ezt árulják x*10 forintért, aztán az irreálisan magas árat visszaosztják a terjesztők közt. A lényeg pedig nem az, hogy használd a terméket, hanem hogy szervezz be mindenkit, hogy minél több pénzt keress. Az, hogy az illetőnek kell-e a termék, mellékes.


Volt már, hogy távoli ismerős, akivel 5-6 éve nem beszéltem megkeresett, hogy találkozzunk. Naná, hogy MLM-be akart beszervezni.


Dolgoztam MLM cégnek alkalmazottként. Láttam, mi megy. Még a főnök is annyit mondott az MLM-es terjesztőkről: "ezek sérültek"

2020. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon leegyszerűsítve.


A piramis játékba behoz az ismerősöd te beteszed a pénzed, amiből ő valamennyit kap vissza.


Az MLM-be behív az ismerősöd beteszed a pénzed, amiért kapsz valami terméket, amiért a behívód pénzt kap.


Mindkettőbe úgy próbálják becsábítani az embert, hogy ez valami elhalaszthatatlan jó lehetőség, aztán a legtöbb ember mínusszal száll ki belőle.


Tehát az egyszerű ember analógiája szerint az MLM = piramisjáték.


Plusz láttunk már nem egy MLM-et ahol a felső vezetői hatalmas vagyonokat sikkasztottak el a befizetők pénzéből, tehát elég rossz hírű és szürke zónában mozog az egész.



Persze nyilván ez nem ilyen egyszerű.


Az MLM nem piramisjáték, nem illegális, ezek tények.


De ettől még szerintem egy borzasztó dolog, amitől mindenkit óva intenék.

2020. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Itt viszont ott megdől az egész, hogy nem a legfelső keres a legtöbbet, hanem a legmotiváltabb és legtapraesettebb. A termékek színvonala többnyire világszínvonalú, nem egy üzlethálózat kérte már az Amwayt arra, hogy helyezzék náluk forgalomba a termékeiket, mert tényleg nagyon jók. Ezt az Amway elvetette, mivel ez teljesen etikátlan lenne az üzletkötőkkel szemben.

Ezt a screent meg tudom ajánlani, sőt az egész wikipédia oldalt; [link]

Teljesen alaptalanok ezek a gondolatok, soha senki egy ép érvet nem tud felhozni ellene, csak hogy piramis és hülyeség, de kifejteni senki nem tudja miért. Ellenben megcáfolni meg lehet ezt a kijelentést, sőt, példa is van rá nem egy. Igazából az a piramis amit a minden napi enber végez a munkahelyén, csak ez sok embernek nem tűnik fel. Na ott lehetetlen többet keresni a főnöködnél. Ott csak kihasznál a főnököd, míg egy MPM rendszerben a felsővonal azért van, hogy neked segítsen sikereket elérni.

2020. jan. 27. 16:00
 6/26 A kérdező kommentje:
MLM*
2020. jan. 27. 16:00
 7/26 anonim ***** válasza:

"Miért van ennyire elterjedve ez a tévhit"

Mert nem tévhit.

2020. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
De miért nem tévhit? Miért igaz?
2020. jan. 27. 16:09
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy akinek az alsó vonalai többet árulnak, neki is jobban fut a szekér.

Engem is megpróbáltak beszervezni, de 2 okból nem akartam beszállni, 1. irreálisan drága termékek (elhiszem hogy jó, de nekem nincs pénzem rá, meg a bolti mosogatószerrel is elégedett vagyok), 2. nem fogom ezzel cseszegetni sem az ismerőseimet, se idegeneket (meg nekik se lenne pénzük rá).

Azon csodálkozom, hogy ez még tud működni, igaz mindig vannak újak.

Jah és ami a legijesztőbb és ami nekem tuti nem lenne meg az az elvakult hit. A csávó aki dumált nekem, olyan fanatikussággal beszélt az Üzletről, hogy ijesztő volt számomra. Nagyon bemagolt volt, és ha volt egy ésszerű kérdésem mindenre csak azt mondta, hogy kifogás, meg el akarta bennem ültetni, hogy ha nem vágok bele szar ember vagyok, meg gyáva. Na van aki ezzel lehet behúzni, én meg magasról szartam rá. Inkább keresek valami kézzelfogható melóval pénzt.

2020. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"A termékek színvonala többnyire világszínvonalú"


Ez sem feltétlen igaz minden MLM rendszerű cégre...


[link]


Ilyenek után csodálkozol hogy az emberek bizalmatlanok az MLM-mel szemben?


[link]


[link]


Itt MLM-nek álcázott piramisjáték ment.


"Az egyik vádlott, Silviu Balaci, például azt írta társának, Matthew Brent Goettschének, hogy a „tipikus ostoba MLM-es befektetők” képezik a séma célközönségét, Goettsche pedig azt írta társának, hogy „az egész modellt idiótákra építjük fel."


[link]

2020. jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!