Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha 3ig lehetek nyitva akkor...

Ha 3ig lehetek nyitva akkor miért kell teljes adót fizetnem?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 8. 19:36
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy tudod, a nyitva tartási idő hossza szerint kell adózni, akkor ideje egy gyorstalpalót kérned a könyvelődtől.
2020. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nyitvatartási idö után adózol, hanem a bevételed után!

Szerintem sürgösen nézz utána a témának, ha ennyire fogalmad sincs róla, mert még nagyon ráfizethetsz!

2020. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
27%
Nyiss ki hajnali 5-kor, és akkor 10 órát nyitva lehetsz....
2020. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
#2es ha a bevételem után adózok akkor miért kell teljes adót fizetnem? A 3ig nyitva tartás miatt bevételtől estem el, tehát mégegyszer felteszem a kérdést, miért kell teljes adót fizetnem?
2020. ápr. 9. 18:59
 5/38 anonim ***** válasza:
83%
Remélem, nincs üzleted, mert ha valaki ennyire nem tudja felfogni a szabályokat, törvényeket, az nem alkalmas smemiféle üzleti tevékenységre!
2020. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

A bevétel az az összeg, amit kaptál, ez után kell adózni. Az sehol sincs megszabva, hogy hány óra alatt kell a bevételt megszerezni.

Ha egy óra alatt lesz valamenyi bevételed, akkor ez az összeg után adózol, ha 10 óra alatt lesz, akkor az után, és ha a 10 óra alatt ugyanannyit keresel, mint máskor 1 óra alatt, akkor is ugyanannyi az adó.

Az adó ugyanis a bevétel összegének megszabott százaléka, és ez független a munakvégzés idejétöl!

Remélem, sikerül felfogni, ha nem, akkor nem csoda, ha tönkremégy ennyire kevés felfogással.

2020. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Látom nem teljesen tiszta a kép.

Az adó nem a bevétel összegének megszabott százaléka ugyanis fix adót fizetek katásként ami 50 ezer, a 3ig nyitvatartás miatt bevételtől estem el de ugyan úgy az 50 ezret be kell fizetnem. Ez így igazságos? Mert szerintem marhára nem.

2020. ápr. 9. 22:40
 8/38 anonim ***** válasza:
76%

#7


Bearanyoztad a napomat!

Ennyire agyatlan vállalkozót még nem láttam.

Mivel eddig nem írtad, hogy fix adót fizetsz így a többiek az általános szabályt írták neked. De megrúgtad az öngólt, hogy elárultad a fix adót. Számodra meglepő lehet, hogy a fix adó azért fix adó, mert mindentől függetlenül be kell fizetned! Akkor is, ha ki sem nyitsz! Tehát bevétel sem kell hozzá így a bevétel kiesés miatt sem lesz kevesebb! Sőt, ha valami csoda miatt kétszer annyi bevételed lenne, mint eddig, akkor is a fix adót fizeted....mert fix! Ha a kevesebb eszedbe jutott, gondolom a több befizetés nem...

2020. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Ha a bevétel meghaladja az évi 12 milliót akkor nem fix az adó mert minden után ugyan úgy kell adót fizetnem mint ha cég lennék, vagy szerinted ezt jelenti a fix adó? Nem ezekkel a feltételekkel kezdtem el a vállalkozást, így mivel 3ig lehetek nyitva, a fix adót nem várhatják el, hogy befizessem
2020. ápr. 10. 13:19
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mi a probléma?

Fix adót fizetsz, ha a bevétel meghaladja a 12M-et, akkor már nem fix, hanem a normál módon a bevétel után.


Az az érdekes, hogy ezeket leírod...de mégsem érted!

Ezekkel a feltételekkel kezdted a vállalkozást és most is ez van.

Rendkívül nehéz megérteni, hogy a nyitvatartási idő indifferens?

Ha nyitva lennél 3 után gondolom 6-ig, akkor sem garantált, hogy van plusz bevételed.

Nyilván te azt szeretnéd, hogy legyen több bevételed 3 után is, de ne annyi, hogy meghaladja az évi 12M-et, mert akkor többet kellene befizetned.

Viszont az gondolom nem probléma és azért nem panaszkodsz, hogy ha egyébként több adót kellene befizetned a bevétel után, mint a fix 50, akkor azt nem kell megtenned.

Eléggé egyoldalúan nézed a világot.

2020. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!