Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha 3ig lehetek nyitva akkor...

Ha 3ig lehetek nyitva akkor miért kell teljes adót fizetnem?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 8. 19:36
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

#20 Van olyan aki nyavalyog amikor jól megy a boltja? Én nem ismerek ilyet.

Az alkalmazotti jogviszonyból -általában- nem lehet meggazdagodni, tehát ez az opció kilőve :) Gondolat nyílvánításod nem vall dicső jellemre

2020. ápr. 22. 13:46
 22/38 anonim ***** válasza:
#21: A vállalkozói formának pedig megvan az a kockázata, hogy nem fix a bevételed.
2020. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Én azt értem! De ez most hogy jön ide?

Jelen helyzetben a bevétel azért kevesebb, mert korlátoznak. Tehát ez nem egy kockázat.

2020. ápr. 22. 15:24
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
A járvány, és az ezzel járó intézkedések szerintem kockázati tényezőnek számítanak.
2020. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
A járvánnyal járó intézkedéseknek nem szabadna kockázati tényezőnek számítania! Egy normális ember azt gondolná, hogy korlátozásokkal összefüggésben a kötelező járulékokat is korlátozzák!
2020. ápr. 22. 17:58
 26/38 anonim ***** válasza:
Szerintem pont a kötelező járulékok azok, amikkel lehet előre számolni, hiszen teljesen függetlenek a bevételektől. Ez ugyanolyan, mint ha egy hónapban csökkenne a bevételed, azonos nyitvatartás mellett is. Ennek ellenére ugyanúgy kéne fizetned minden fix adót, bérleti díjat, számlavezetési díjat, és a többi.
2020. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

A bevétellel is lehet részben számolni! Korlátozatlan nyitvatartással becsültem meg a bevételt:)

Ha egy hónapban azonos nyitvatartás mellett csökken a bevételem akkor az az ÉN saram! Nem másé! Akkor még egyszer felteszem a kérdést: Ha más korlátozza a nyitvatartást, miért nem korlátozza a járulékokat?

2020. ápr. 22. 20:06
 28/38 anonim ***** válasza:
Ha a fix adó nem csökkentése zavar, akkor a többi fix költségé (bérleti díjak, rezsi, stb.) miért nem?
2020. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Nyílván azért mert ezen költségek kifizetéséhez megkapom az ígért szolgáltatást
2020. ápr. 23. 00:17
 30/38 anonim ***** válasza:
55%

Hát kérdező, nem jött meg az eszed!


Tudod te mit beszélsz?


"Korlátozatlan" nyitvatartás? :D

Van egy nyitvatartási időd, tehát sosem volt korlátozatlan nyitvatartásod. :D


"Járulékokat korlátozzák" Mi van?

Járulékot csökkenteni lehet, nem korlátozni! :D


De kockázat a nyitvatartási idő csökkentés is. Hiszen előfordulhat! Akár saját ok miatt, akár hivatalos rendelet miatt.


Amúgy a KATA adót sem kell befizetni ha jól emlékszem egy darabig. Ez mi, ha nem könnyítés? Miért nem panaszkodsz, hogy könnyítenek neked?

Ha pedig van bevételed, akkor kell befizetned. Örülj, hogy nyitva tudsz maradni és van bevételed, sokaknak ez sem maradt.


Ahogyan korábban írtam már, ha neked a vállalkozásod a kimaradó 3 órára alapul, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz! Vagyis ameddig nyitva lehetsz, addig éppen a a költségeid tudod kitermelni és ha kiesik 3 óra, akkor már nem keresel? Na persze! Úgy, hogy alkalmazottat tartasz!

Ha ennyire nagymenő vagy, akkor miért is KATA-zol? Ja, mert a bevételed egy részét nem nem könyveled el, hogy benne maradj a KATA keretben. De ahogy kicsit változik a szitu, mert a sírás....


A #19-ben gondolom a kérdező valakije ír, de azonos elvekkel, csak egyoldalúan. :D

2020. ápr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!