Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha 3ig lehetek nyitva akkor...

Ha 3ig lehetek nyitva akkor miért kell teljes adót fizetnem?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 8. 19:36
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Ahogy látom te nem érted mit beszélsz, vagyis de, érted, csak egyszerűen a szocializációd viharvert ideológiát eredményezhetett nálad.

A korlátozatlan nyitvatartás azt jelenti, hogy rajtam kívül SENKI nem korlátozza a nyitvatartást. Járulékok korlátozása szerinted a csökkenésen kívül még mit jelenthet? Fejtsd ki kérlek.

Szerintem érted, csak nem tudsz már mibe belekötni.


"kockázat a nyitvatartási idő csökkentés is. Hiszen előfordulhat! Akár saját ok miatt, akár hivatalos rendelet miatt."


Itt van az a rész amit nem értesz. Persze, hogy előfordulhat akár saját ok - hivatalos rendelet miatt. Ez a nem mindegy! Erre irányul az egész kérdés, ha hivatalos rendelet miatt korlátozzák akkor korlátozzák a járulékokat is! Ha saját ok miatt kevesebb a nyitvatartás akkor az az én saram! Ennyire egyeszerű! Ezt olyan nehéz értelmezni?


A KATA adót kb 80 ezer katásnak nem kell befizetni a 330 ezerből. Panaszkodnék szerinted ha beletartoznék?


"Mert a bevételed egy részét nem nem könyveled el, hogy benne maradj a KATA keretben."

Tehát már médium, látnok, próféta is vagy! Azta!


"ameddig nyitva lehetsz, addig éppen a költségeid tudod kitermelni és ha kiesik 3 óra, akkor már nem keresel? Na persze! Úgy, hogy alkalmazottat tartasz!"

Ez az érved arra, hogy ha kiesik a 3 óra miatt jelentős bevétel akkor hagyjam abba? Te sem vagy a szavak embere. Ennél azért racionálisabb érvre számítottam egy okos embertől!

2020. ápr. 23. 09:56
 32/38 anonim ***** válasza:
55%

Micsoda szöveg....

Megint a kérdező ismerőse válaszolt, mert a kérdező nem ilyen rafinált.


Nem hinném, hogy az én "szocializációm és a viharvert ideológiám" az, amit leírtam. Hiszen ez így van! Tehát akkor a rendszer is az én "szocializációmra és viharvert ideológiámra" épül? Hogyne!


Én nem értem, amikor te írsz hülyeségeket! :D


"korlátozatlan nyitvatartás azt jelenti, hogy rajtam kívül SENKI nem korlátozza a nyitvatartást. Járulékok korlátozása szerinted a csökkenésen kívül még mit jelenthet? Fejtsd ki kérlek."


Mi az, hogy korlátozatlan nyitvatartás? Ilyen nincs is!

- Minden üzletnek van egy nyitvatartási ideje.


Olyan sincs, hogy "járulékok korlátozása", azért javítottam, mert ilyen nincs is! Ami lehetséges az a járulékok csökkentése!

- Magyarul írni, fogalmazni sem megy. :D


Nem vagyon látnod, médium.... csak ismerem a gyakorlatot! ;)


"ameddig nyitva lehetsz, addig éppen a költségeid tudod kitermelni és ha kiesik 3 óra, akkor már nem keresel? Na persze! Úgy, hogy alkalmazottat tartasz!"


Ez az érved arra, hogy ha kiesik a 3 óra miatt jelentős bevétel akkor hagyjam abba? "


Megint -ahogy eddig is- értelmezési problémáid vannak.

Te rugózol a kieső 3 órán, mert arra neked fix bevételed van, szerinted. Egy vállalkozásnál csak tervezett lehet, de nem napi 3 órán múlik a vállalkozás léte! Amennyire te sírsz, úgy állítod be, hogy nálad igen.

Nem azt írtam, hogy a 3 óra kiesés miatt hagy abba!

De ha tényleg úgy van, hogy a napi 8 óra nyitvatartásból (nem tudom mennyi, ez csak tipp) 5 óra bevétele csak a rezsi és egyéb költségeid fedezésére elég és a kieső 3 óra miatt világvége van....nem keresel effektív semmit, akkor ez fura vállalkozás! Ahogy írtad, ezek szerint a 3 óra bevételből tudnál meggazdagodni! Szóval 3 óra bevétel ilyen sok? Szuper! Akkor milyen sok az 5 óra....

Ha ennyire tuti a biznisz, akkor miért van KATA-s? Más esetben annyit kellene fizetned, amennyi bevetéled van (elkönyvelsz). Máris a bevételedhez arányos lenne az adó.

Viszont így a KATA esetében nem arányos, mert van egy tól-ig határ. Ezt nyilván nem panaszolod.


Ha bármi másért nem tudnál eladni árut, de nyitva vagy. Pl. nem szállítják, késnek, felborul a kamion...stb. Akkor a te logikád szerint azonnal kevesebb adót akarsz fizetni, mert nem kerestél annyit, mintha eladtál volna x dolgot.

Tehát te többet nem szeretnél fizetni, ezért választottad a KATA-t, de ha bármi van, akkor mindenki más miatt azonnal kevesebbet!


A hozzáállásod szerint a havi bérlet árát is kérd vissza amikor nem utazol....a kötelező biztosítást, gépjárműadót is, amikor nem használod az autót. A TV előfizetést sem, amikor nem nézed...stb....stb.

Ez mind olyan, hogy ki kell fizetni azért, hogy rendelkezésre álljon, használható legyen.


Értsd már meg, ha bevételed csökkenése után akarsz csak adót fizetni, akkor ne legyél KATA-s.

A fix szó melyik része nem világos? Ha több, ha kevesebb...indifferens, mert FIX.


Nem is értem, hogy miért foglalkozom még egy ilyen egyszerű szó jelentésének elmagyarázásával.

Befejeztem.

2020. ápr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

"Megint a kérdező ismerőse válaszolt, mert a kérdező nem ilyen rafinált."

Ez aztán nagyon rafinált szöveg! Elvagyok képedve magamtól! Vagyis bocsi, az ismerősömtől.


Nem a viharvert ideológiád írtad le hanem ez eredményezte a személyiséged, világnézeted amelynek okán igazságosnak tartod az adózási feltételt!

Persze! A rendszer nyílván a te ideológiádra épült hiszen mindenkinek erre az igazságos, méltó világnézetre van szüksége amit te is képviselsz!


Persze, hogy nem érted hiszen te beletörődsz abba ami van, változtatni meg nehéz lenne.


Korlátozatlan nyitvatartást nem tudod értelmezni? Pedig nem olyan nehéz, írni tudsz, értelmezni nyílván nehezebb de nem egetrengető feladat. A jelentését mégegyszer nem fejteném ki.

Korlátozolt - csökkentett járulék szintúgy. Ha érdemben nem tudsz belekötni egy témába, belekötsz a magyar nyelvből fakadó értelmezési problémáid által kreált hibába. Fogalmazni tudok, más kérdés, hogy tudod -e értelmezni.


Miért ne napi 3 órán múlna egy vállalkozás léte? Nem jellemző, de valódi ügy! Nem a 3 órából gazdagodok meg de jelentős kiesés a következménye.



"Más esetben annyit kellene fizetned, amennyi bevetéled van (elkönyvelsz). Máris a bevételedhez arányos lenne az adó.

Viszont így a KATA esetében nem arányos, mert van egy tól-ig határ. Ezt nyilván nem panaszolod."

Ezt már megint nem értem, hogy jön ide mikor a kérdés nem erre vonatkozik.



"Tehát te többet nem szeretnél fizetni, ezért választottad a KATA-t, de ha bármi van, akkor mindenki más miatt azonnal kevesebbet!"


Mindenki más miatt?

Ha felborul a kamion emiatt nem érkezik meg a gyümölcs ami miatt jelentős kiesésem lesz akkor maximum nem vásárolok ettől a beszállítótól! Ennyire egyszerű.

Gépjárműadót akkor kérhetném vissza, ha az állam korlátozná a gépjármű használatot.

Tv előfizetésnek a díját akkor kérhetném vissza, ha a szolgáltató korlátozná az adást.

Még mindig nem érted, hogy a saját döntéseim miatt JOGOSAN lehet bevétel kiesés de más miatt nem jogos?

Mivel az állam korlátozza a nyitvatartást, így nem kérhetik a teljes KATA befizetést mivel az ígért szolgáltatást nem adják meg. Ha a nyaralásom miatt van nagy kiesés akkor pedig JOGOSAN kérhetik. Nyílván nem érted de nem is célom megértetni hiszen világnézeted az igazságostól olyan messze áll mint a föld a csillagoktól.

2020. ápr. 24. 15:44
 34/38 anonim ***** válasza:
55%
Öszintén szólva az eddigi megnyilvánulásaid alapján, meg hoyg mennyire fogalmad sincs az üzleti témákról, szabályzásokról, szeritnem a koronavírus meg a korlátozások nélkül is igen hamar csödbe fogsz menni.
2020. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Valószínű azért van a hátam mögött 42 nyereséges hónap a 44ből mert csődbe fogok menni :)
2020. ápr. 24. 19:18
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
42 nyereséges hónappal én nem aggódnék azon, hogy most 2 hónapig 3 órával kevesebb ideig lehetek nyitva, és ennyi idő alatt kell elvégeznem a szokásos munkamennyiséget, de nem gondolkozhat mindenki egyformán.
2020. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Természetesen én sem aggódok, csupán könnyíthetnének a járulékon, ha a körülményen nehezítenek, hogy igazság legyen az országban.

Hiába megy jól az üzlet, 20 forintot most is ugyanúgy megbecsülöm mint mikor koplalás volt.

2020. ápr. 26. 17:08
 38/38 anonim ***** válasza:

Nem értem, h jól menő vállalkozóként miért kell sajnáltatni magadat?

Ha nem tetszik a rendszer szüneteltesd a vállalkozásodat és lehet menni a tesco árufeltöltőnek.

2020. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!