Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri a villanyszerelő...

Megéri a villanyszerelő szakmát választani?

Figyelt kérdés
Évek óta kertépítőként dolgozom, de nem akarom tovább csinálni, váltani szeretnék. A villanyszerelés felé kacsintgatok, viszont ezen a téren nincs sok tapasztalatom. Mennyire számít nehéz fizikai munkának? Ásni is kell, vagy vésni is elég? Egy nap több munka is kivitelezhető? Mennyire nehéz a szakma? Gyakorlati ember vagyok, de nem vagyok toppon fizikából. Mennyire nehéz elsajátítani?

2020. júl. 3. 01:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legjobb szakma amivel jól lehet keresni diploma nélkül is. Ha jó vagy, akkor lépten-nyomon hívni fognak és állandóan lesz munkád. De tényleg komolyan kell venni hozzá.
2020. júl. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Pár óra alatt elsajátítható , így szerintem megéri. Vésni kell , ásni ritkán , a foldkabel behuzasa na az durva de az csak akkor van ha pl uj épületeket vállalsz be.
2020. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Pár óra alatt elsajátítható? Megmondom őszintén, hogy ezt nehezen hiszem el. Elég komoly fizika, elektrotechnika és elmélet van mögötte, nem?
2020. júl. 3. 09:28
 4/16 A kérdező kommentje:
Továbbá a vésés a legmegterhelőbb, legnehezebb fizikai része a villanyszerelésnek?
2020. júl. 3. 09:31
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát, ki mit akar vállalni villanyszerelés címszó alatt. A villanyszerelő legfeljebb kiigazítja a rosszul vésett dolgot, de a vésésre segédet visz. Már amennyire kell manapság vésni, mert a horonymarás ugye... Ahhoz is kell amúgy segéd.

Na, aki egyedül dolgozik, és csak kalapácsra meg hidegvágóra van pénze, az persze vés. De ezt már Clint Eastwood is megmondta, kétféle ember van a világon...

Ha viszont az elektromosságon belül nem akarsz gondolkodni, akkor én komolyan eltanácsolnálak ettől a szakmától. Mindig át kell látni, mit csinálsz. Persze, csak akkor, ha az önállóság szóba kerül. Ha neadjisten van egy tervező-műszaki vezető-stb mindig a munka helyszínén (ritka), akkor meg lehet élni abból, hogy ő mondja, kösd össze a feketét a feketével - csak valahogy le kell vizsgázni, de az manapság nem probléma.

2020. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De, érdeklődöm az elektronika felé. Pont emiatt nem hiszem, hogy ora alatt elsajátítható az elmélet.

Önállóan szeretnék dolgozni, és ha működik a vállalkozás, akkor segédet magam mellé fogadni. Milyen jellegű munkákra számíthatok, ha épületek, lakóházak hibaelhárításával, villanyszerelésével szeretnék foglalkozni?

2020. júl. 3. 10:39
 7/16 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű? Hát olyan. A tapasztalat egyébként az, hogy iparos csak a működése elején vállal javítást. Később már derogál neki,

- szöszölős,

- nem lehet annyit elkérni, amennyiért megérné (az a baj, hogy ezt maga dönti el magában, hogy a kuncsaft mit gondol, ami bármilyen jellegű emberi kapcsolatnál kudarcos, pedig lehet, hogy a delikvens kifizetné :D ),

- bármihez hozzányúl, a fedél levétele után kiderül, hogy aki előtte belepiszkált, az egy lajhár szürkeállományával rendelkezett, és most akkor hol húzom meg a határt, amit javítok, és amit már úgy hagyok, ahogy volt (ez valós probléma!)...

- új háznál meg nem kell vesződni semmivel, ott az van, amit én csinálok.


"Továbbá a vésés a legmegterhelőbb, legnehezebb fizikai része a villanyszerelésnek?"

Ide még akartam írni, hogy lehetne éppen olyan villanyszerelő, akinek egy betongyári minőségű 30 cm vastag betonréteg alatti kábelt kéne megjavítani, és hiába van elektromos fúrókalapácsa, segéddel együtt felváltva összesen 22 órát kell egyfolytában rezegni a végén, mire feltöri... :D

2020. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Összességében akkor megéri? Ha szorult belém műszaki érzék, akkor megtanulható?
2020. júl. 3. 12:19
 9/16 anonim ***** válasza:
Meg hát.
2020. júl. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Érdemes. Ha meglenne az egészségügyi alkalmasságom, már rég átképeztem volna magam. Üdv egy villamosmérnök
2020. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!