Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri a villanyszerelő...

Megéri a villanyszerelő szakmát választani?

Figyelt kérdés
Évek óta kertépítőként dolgozom, de nem akarom tovább csinálni, váltani szeretnék. A villanyszerelés felé kacsintgatok, viszont ezen a téren nincs sok tapasztalatom. Mennyire számít nehéz fizikai munkának? Ásni is kell, vagy vésni is elég? Egy nap több munka is kivitelezhető? Mennyire nehéz a szakma? Gyakorlati ember vagyok, de nem vagyok toppon fizikából. Mennyire nehéz elsajátítani?

2020. júl. 3. 01:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És az elmélet? Megtanulható?
2020. júl. 5. 08:34
 12/16 anonim ***** válasza:
Ohm trv, Kirchoff törvények, némi áramkör analízis lehet az elmélet, onnantól a szabványokat, berendezéseket, áramkörök építését fogjátok tanulni. Gondolom...
2020. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálad nincs Google ? 2800 Ft a tankönyv megveszed megnézed.


De vannak villanyszerelok így biztosan

2020. júl. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
"Ohm trv, Kirchoff törvények, némi áramkör analízis" No, hát azért van ott más is. Villanyszerelést nem lehet megúszni a váltakozóáramok ismerete nélkül. Aztán villamos gépek, villamos készülékek, villamos művek, villamos mérések.
2020. júl. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14

Jó, azóta belenéztem egy Hámori könyvbe.


Igazából, a Bode diagramokat, komplex számokat, meg a Laplacet leszamítva, hasonló villamosságtani alapokat kapnak, mint mi, a villamosmérnöki karon.

Villamos motorok, transzformátor, fogyasztásmérő, feszültség/áram mérése, stb biztos tanulnak. Nem erősáramom végeztem, szóval nem tudom 100% biztonsággal, mit tanul egy villanyszerelő.

(Erősáramon jó átlaggal kaphattam volna villanyszerelő szakmát is, volt egy ilyen lehetőség)


Bocsi a pongyola válaszomért, de azért a kérdező is kikereshetett volna egy tantervet pl

2020. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, főleg, ha "okos otthonok" felé orientálódsz. Ez a jövő!

Azért jó ez a szakma, mert nem függsz a munkáltatótól. Lásd, sok multis munkakör. Tudsz vállalni maszek munkákat. Bár ezt is inkább nagyvárosokban.


Faterom kitűnő, jó képességekkel megáldott villanyszerelő. Mivel vidéken van, ott kevesebb a maszek meló. Faluhelyeken.

Ezzel még külföldön is boldogulsz. Nettó 3000 eurót is megadják Nürnberg környékén, plusz fizetik a szállást.


Nagyon nyerő szakma. Egyre jobban kelleni is fog, mert "digitalizáció" kényelmi szolgáltatások felé halad Európa.

2020. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!