Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe merjek bele kezdeni MLM-...

Mibe merjek bele kezdeni MLM- vagy vállalkozásba?

Figyelt kérdés
Gondolkodom egy vállalkozáson de mostanában meg keresett jó pár mlm-es és mondták,hogy a vállalkozás kivitelezése sokba kerül sokat kell benne dolgozni és nem biztos,hogy sokat kereshet vele az ember. Egyik pl mondta,hogy ő azért kezdett bele mert így szabad ember lehet azt csinál amit csak szeretne mert van sok szabad ideje és még jól is lehet vele keresni de többen is mondták nem ígérnek azonnali meggazdagodást szóval 1-2 évbe bele telhet,hogy jól keressen vele az ember ha bele teszi magát teljesen. Elején inkább csak olyan fizetés kiegésszítés de később jó jövedelem,szemben egy vállalkozással ahol gürcölhet az ember ideje se sok van nem azt csinálhat amit szeretne és még olyan sokat sem keres mint mlm-ben lehetséges

2020. aug. 3. 11:00
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
88%

De minek ahhoz személyes közvetítő, hogy egy webshopból bármit rendeljek (nyilván drágábban, mint közvetlenül, hisz az MLM-es jutalékpiramis is benne kell legyen a termék árában) ...?????


Google-ba beírom, mit keresek, és kidobja az n+1 webáruházat. Ingyér. :)

2020. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
46%

#11

A kérdés jogos.


A válasz egyik része az, hogy általában olyan termékeket árulnak MLMben, aminek a hagyományos reklámozása nehezem lenne megoldható. Például, ahol személyre szabott tanácsadás szükséges.


-------------------------------


A válasz másik része az, hogy ezeket a termékeket is kell reklámozni ugyanúgy, mint a hagyományos kereskedelmi csatornákon értékesítetteket.

Webshopokból is rengeteg van, akkor találják meg a kliensek pont a tiedet, ha reklámozod valahogy. Az MLMben ezt a reklámköltséget a tagoknak fizetik ki.


Az MLM cég másképp áll a reklámozáshoz:

A hagyományos kereskedelemben a cég akkor is kifizeti a reklámköltséget, ha az történetesen semmi hasznot nem hoz neki (pl kifizet egy TV reklámot, de nem lesz annyival több forgalma általa, hogy fedezze a reklámköltséget). Ezzel szemben az MLM cég csak akkor fizet jutalékot a tagoknak, ha a reklám célba is ért, vagyis vásárlás történt általa. Mondhatni az MLM céget nem érdekli, hogy ki mennyi munkát fektetett a reklámozásba, csak annyit fizet a tagoknak amennyi forgalmat valóban generáltak. (Ezért is vannak sokan felháborodva, hogy hát bizony ők milyen keményen dolgoztak és mégsem kapnak jutalékot. Lehet, hogy valóban sokat dolgoztak, de kevés eredménnyel, amiért kevés jutalék jár).

Én ezt nem látom igazságtalannak.

2020. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
8%

Én ezt az "MLM-mel elveszíted a barátaidat" sosem értettem.


1991 óta van jelen az életemben az MLM. Hol kisebb, hol nagyobb súllyal. Mára "elég nagy" üzletem van. Soha, egyetlen barátomat nem vesztettem el emiatt. Olyan volt, hogy elmaradt egy-két ember, aki korábban a baráti köröm része volt, ámde nem az MLM miatt, hanem azért, mert neki nem volt ideje a barátságunkra. Mert a meló, meg a túlóra, meg neki csak két hét szabadsága van, meg egyéb nyafogások. No, én épp ezért csinálom az MLM-et. Azért, hogy ne a főnököm szabja meg, hogy én mikor és mennyi időt akarjak a barátaimmal tölteni.


Hozzáteszem, soha, egyetlen barátomat nem támadtam le az üzleti ajánlattal. Persze, tudják, hogy mi az, ami lehetővé teszi, hogy nekem rengeteg szabadidőm van, hogy a hobbijaimnak élek, hogy az autóimat mindig újonnan, szalonból veszem, élvezik a medencés házam nyújtotta előnyöket. Időről időre egyikük-másikuk önként jön hozzám, hogy segítsek ebben-abban, mert termék kéne, meg "jól jönne egy kis pluszpénz, mit kell érte csinálni". Aztán, volt már rá példa, hogy nem kis pluszpénz lett belőle, hanem megváltásnyi.



Az MLM-ben rejlő kockázatot sem értettem soha. Számomra abban semmi kockázat nincs, hogy a fogkrémet, a sampont, a szokásos vitaminjaimat ésatöbbit nem a teszkóban meg a déemben veszem, hanem neten rendelem egy nagyker-webshopból, amit másnap a futár kiszállít. Abban sem látok kockázatot, hogy elmegyek egy fizetős képzésre, amitől jobb ember, jobb előadó, jobb kommunikátor leszek. Ha nem MLM-ben lennék, akkor is elmennék ugyanilyen képzésekre, csak akkor 10-szer-20-szor annyiba kerülnének. Ezek a képzések, s mindegy, hogy MLM-ben történnek, vagy épp külsős cég által, pénzt tesznek a zsebembe. Sokkal-sokkal többet, mint amennyibe kerülnek. Szóval, a kockázat sosem abban rejlik, hogy valaki elmegy egy ilyen képzésre, hanem abban, ha nem megy el.


Az idő, mint kockázat. Az életidőnk véges. Épp ezért, az idővel kapcsolatban sosem az a kockázat, ha valami olyanra fordítom, amitől több jobb ember leszek. A valódi kockázat az, ha valami olyannal telik el az idő, ami értéktelen. Az értelmetlen, minden esti tévézés, a lustálkodás naphosszat, a végtelen semmittevés mind ilyen értelmetlen időtöltés. Értelmetlen időtöltés az is, ha a főnök céljaiért dolgozik valaki napi 8-16 órában. Ha ugyanennyit, vagy akár csak feleennyit dolgozik valaki a saját céljaiért, az messze többet ér, s messze kevésbé kockázatos.


Ha valaki 1-2 év alatt csak annyit ér el, hogy "eljut a nullára", az valamit nagyon rosszul csinál. Ámde, még mindig jobban csinálja, mint aki 40 évet lehúz a főnöke álmaiért dolgozva. Az ilyen 40 év alatt sem jut el a nullára...


Amennyiben valaki valóban munkának /vállalkozásnak tekinti azt, hogy csatlakozott egy MLM-hez, akkor már az első hónapban túljut a nullán. Ha valaki következetesen, csak átlag napi két órát dolgozik az üzletében, az már az első hónapban is jövedelemre fog szert tenni. Fél év alatt pedig simán fel fog tudni építeni egy akkora üzletet, amely európai szintű jövedelmet biztosít. Ez nem elmélet, ez tapasztalat. Számos alkalommal megcsináltuk mi magunk is, és a csapaton belül is, sokan. 5-10 év befektetett munka pedig már az anyagi függetlenség lehetőségét hordozza magában.


Vállalkozás versus MLM. A kettő nem zárja ki egymást, sőt, erősít(het)i. Akinek nincs pénze, ötlete arra, hogy vállalkozást indítson, annak tökéletes lehet egy MLM, amivel pénzt csinál, rengeteg új emberrel ismerkedik meg, akiktől inspirációt, ötletet nyerhet. Lehet, épp az MLM fogja meghozni azt a kapcsolati tőkét, ami szükséges ahhoz, hogy el tudja indítani álmai vállalkozását.


Számos-számtalan embert ismerek, aki teljes embert igénybe vevő vállalkozását adta fel azért, hogy MLM-esként szabad ember lehessen. Ugyanakkor, számos-számtalan embert ismerek, akik MLM-esként "csináltak" kezdőtőkét a vállalkozásaikhoz, aztán ma egy elég komoly MLM-üzlet mellett éttermeket, szállodákat, termelőüzemeket üzemeltetnek, amelyekben emberek százainak adnak munkát. Az megvan, hogy pl. Magyarország két Harley-szalonjának egyike is MLM-es jövedelemből "keletkezett"?


Nagyon leegyszerűsítve az MLM-es is vállalkozó. Egy alvállalkozó, aki elvállalta, hogy egy hatalmas multinacionális cég számára elvégzi a szükséges marketingtevékenységet, sikerdíjért cserébe.

2020. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 xswerdy ***** válasza:
87%
a barátok elvesztéséhez: különösen az MLM internet előtti korszakában azért minden MLM-es azt ajánlotta, hogy keresse meg az új tag az ismerőseit, ajánlja nekik a terméket, és az üzleti lehetőséget. Akkor nem is tudom, hogy hogy lehetett volna másképp elindulni. Ma már nyomják a facebook hirdetéseket, így lehet, hogy el lehet indulni az ismerősök letámadása nélkül is. Persze ez az ismerős megkeresés is lehet finomabb, és durvább. Pl. az egyik ismert láncnál több irányból is azt hallottam (szóval nem egy ügynök magánakciója volt, hanem quasi policy), hogy úgy kell elhívni az ismerősöket, hogy egy baráti összejövetelre jönnek, és csak ott szembesülnek az ajánlattal. Ezen azért sokan megsértődtek. Na meg olyan is volt a vendégek között, aki már maga is tagja volt az adott láncnak. Na az elég érdekes volt.
2020. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
86%

13: lehet, hogy nálad habzsi-dőzsi-hawaii van - de hidd el, hogy az átlag-MLM-es esetében ez rohadtul nincs így. Elég megnézni a statisztikákat - az adott cég forgalmi számait, és ezt elosztani a disztribútorok számával. Nevetséges összegek jönnek ki! És ez még nem is teljesen hiteles, hiszen lineárisan osztod le, holott a piramis csúcsközelében lévők kaszálják a nagy lóvét, lejjebb egyre kisebb a jutalék összege.


Szóval lehet, hogy te ott csücsülsz valahol magasan, és neked nem számít az, hogy a bolti hasonló minőséghez képest 3-4xes áron vásárolsz fogkrémet, smpont, egyéb napi használati tisztálkodási cikkeket... (és ez még alulbecsült ár! És most ne gyere azzal, hogy az a***ay fogkrémből egy tizedmilliméternyi is elég a fogkefére... :-D :-D :-D )


És mindegyik MLM-es hallgat a piactelítődésről. Ha minden egyes csatlakozó olyan elánnal csinálná, mint te, akkor összeomlana az egész piramis. Mert fizikailag lehetetlen, nincs annyi fogyasztó, potenciális ügynök, aki ennyit vásárolna.


Tovább nem is folytatom...


Az anyagi javakkal való hivalkodás egyenesen VISSZATASZÍTÓ!

Én még normális emberek, hagoymányos foglalkozást űző szakemberek közül senkit nem láttam, aki ilyesmivel vigéckedik netszerte. Csak és kizárólag MLM-ügynökök proccolnak folyton ilyesmivel.

2020. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
89%

#14: igen, ez abszolút bevett gyakorlat volt egy időben. Nem tudom, most mi a helyzet, mert hálistennek elfogytak azok a régi "kollégák", ismerősök, ex-osztálytársak, stb. stb. akik ilyen hátsó módszerekkel támadtak be...


Az előző dicshimnuszból már csak az hiányzott (a szokásos sztereotíp mantrák közül), hogy aki alkalmazott, az mind minimálbéren szenved, napi 12 órában, és rabszolgaként bánik vele a főnöke! :-DDDDD


Bezzeg az MLM-es, aki független, és a passzív jövedelmének köszönhetően 7/24 a lábát áztatja diznilendben, vagy Balin... :-DDD

2020. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mihez értesz? Mi az, amit a végtelenségig csinálnál, ha máshonnan magától befolyna a megélhetéshez szükséges összeg? Tökmindegy, mennyit agyalsz homályos célokkal egy-egy eszköz használatán, ha nincs mire használni és nincs miért használni!
2020. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
36%

#15

Megértem, amiket írsz, nem is akarok vitába szállni a kijelentéseiddel, inkább csak pár kiegészítést írnék hozzá, hátha másoknak hasznos lesz.

(Azért látom át ezeket a dolgokat, mert régen én is pont így gondolkoztam az MLMről. Azt is megtanultam már, hogy kialakult véleménnyel szemben nincs értelme vitázni, tehát nem szeretnék senkit se meggyőzni semmmiről, csak elmondanám a meglátásaimat)


"az adott cég forgalmi számait, és ezt elosztani a disztribútorok számával."

Az MLM rendszerekben általában nagyon nehéz meghatározni a disztribútorok számát. Én sem tudom konkrétan, hogy a mi csapatunkban hányan azok és hányan csak termékhasználók. Ráadásul ezek hónapról hónapra változnak. Van, hogy valaki éveken át használja a termékeket, aztán elmondja a szomszédjának is. Van, aki azért lép be, hogy pénzt keressen (ez nagyon pici arány), de megragad a vásárlásnál.


"Nevetséges összegek jönnek ki!"

Régebben egy másik kérdéshez bemásoltam a mi csapatunk statisztikáit, hogy hányan, mennyit kerestek. Egyből ugrottak is rá, hogy milyen kicsi összegek. Viszont azt senki nem kérdezte meg, hogy e mögött mennyi munka van. A nevetségesen kis összegek is lehetnek jók, ha kevés munka árán lehet hozzájutni. Semmit sem lehet az ilyen statisztikákból leszűrni.

Mint egy korábbi hozzászólásomban írtam itt, az MLM cégeket nem érdekli, hogy ki mennyit dolgozik, csak a végeredmény számít. Az után fizet jutalékot. Tehát, aki kevés forgalmat generál, az kevés jutalékot is kap.


"a piramis csúcsközelében lévők kaszálják a nagy lóvét, lejjebb egyre kisebb a jutalék összege."

A legtöbb MLM cég esetében nem az számít, hogy mikor lép be valaki, hanem, hogy mennyi forgalmat tud generálni a csapata. Vannak konkrét szabályok a jutalék elosztására vonatkozóan. Ezért nagyon sokszor van olyan, hogy valaki jóval többet keres, mint a felette levő ember. A mi csapatunkban is sok ilyen van.


"...hogy a bolti hasonló minőséghez képest 3-4xes áron vásárolsz fogkrémet..."

Ez a hasonló minőség elég nehezen ellenőrizhető. Legtöbbször szubjektív. Inkább azt lenne jó megvizsgálni, hogy miért léteznek olyan termékek is, amiket nem MLMben árulnak és mégis drágábbak az MLMes termékeknél. Ha rákeresel a fogkrémekre, akkor találhatsz 10.000+ forintért is, amit nem MLMben árulnak. És azt is megveszi valaki.


"Ha minden egyes csatlakozó olyan elánnal csinálná, mint te, akkor összeomlana az egész piramis"

Igen, ezt sokszor fel szokták hozni ellenérvként. Én is így gondoltam régebben. Aztán rájöttem, hogy ez ugyanúgy igaz minden más területre is: programozás, pékség, stb. És ahogy programozónak, vagy péknek sem való mindenki, ugyanúgy MLMesnek sem.


"Az anyagi javakkal való hivalkodás egyenesen VISSZATASZÍTÓ!"

Ezzel egyetértek részemről, viszont pár gondolattal szeretném kiegészíteni:

-Az MLMeseltől nagyon sokszor kérik számon, hogy mennyit is keres. A köztudatban az van, hogy ezzel nem lehet pénzt keresni. (Én legfeljebb elmondom, ha rákérdeznek)

-A másik -ennél fontosabb- dolog, hogy az emberek, bármennyire is azt gondolják magukról, hogy racionális lények, inkább az érzések, érzelmek vannak rájuk hatással.

Hiába vázolod fel valakinek, hogy az MLMben milyen a marketing terv és hány év múlva milyen szintre lehet lépni és mennyi forintot lehet keresni... az legtöbb embernek nem jelent semmit. Ha viszont azt hallja, hogy valakinek medencés háza van, na, az már érzést fog kelteni benne és ő is akar magának medencés házat. Nincs ezen mit megbotránkozni, ilyenek az emberek. A hagyományos reklámok is az érzésekre építenek. A farmer nadrágot nem azért veszik meg a nők, hogy legyen a minőségi anyagból készült ruhadarabjuk, amiben nem fognak fázni, hanem azért, mert a reklámban a csajnak jó segge volt benne és ők is olyat szeretnének.

2020. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
87%

"Az MLM rendszerekben általában nagyon nehéz meghatározni a disztribútorok számát."


Akkor miért is vigéckednek a honlapjukon a számokkal az ilyen cégek....?


Fogkrém: nyilván létezik drágább is, no de a 2-3e ft-os amway glister, stb. termékekkel szemben a bolti termékek ára (90%-ban) 300 és 700 ft között van!



A többire nem reagálok egyesével, mert úgyis csak a mundér becsületét próbálod védeni....

2020. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
36%

"mert úgyis csak a mundér becsületét próbálod védeni...."

Nem ez volt a szándékom a válaszommal, megpróbáltam korrekt módon kifejteni mindent. Ha ez mégsem sikerült, akkor valóban nincs értelme folytatni.

2020. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!