Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe merjek bele kezdeni MLM-...

Mibe merjek bele kezdeni MLM- vagy vállalkozásba?

Figyelt kérdés
Gondolkodom egy vállalkozáson de mostanában meg keresett jó pár mlm-es és mondták,hogy a vállalkozás kivitelezése sokba kerül sokat kell benne dolgozni és nem biztos,hogy sokat kereshet vele az ember. Egyik pl mondta,hogy ő azért kezdett bele mert így szabad ember lehet azt csinál amit csak szeretne mert van sok szabad ideje és még jól is lehet vele keresni de többen is mondták nem ígérnek azonnali meggazdagodást szóval 1-2 évbe bele telhet,hogy jól keressen vele az ember ha bele teszi magát teljesen. Elején inkább csak olyan fizetés kiegésszítés de később jó jövedelem,szemben egy vállalkozással ahol gürcölhet az ember ideje se sok van nem azt csinálhat amit szeretne és még olyan sokat sem keres mint mlm-ben lehetséges

2020. aug. 3. 11:00
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

17/


Kicsit meg kavarodtam a hozzászólásodon,de értek egy két dologhoz valamilyen szintem csak amik érdekelnek és értek hozzá valamennyire arról nincs papírom szóval bele se mernék kezdeni.Amúgy pl számítástechnika,fotózás ezeket évek alatt mind magam tanulgattam amit tudok.

2020. aug. 5. 02:09
 22/59 anonim ***** válasza:
65%

Fotózással csak akkor tudsz vállalkozást indítani, ha megvan hozzá a végzettséged - anélkül nem.

Amúgy meg azzal nagyon nehezen tudnál vállalkozni. van fotós ismerősöm, aki teljesen mást csinál, mert hiába szerezte meg a képzettséget, nem tud belőle megélni - nagy a konkurrencia.

2020. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
62%

@kérdező

Elmondanám a tapasztalataimat, amiket az utóbbi években szereztem, hátha segítségedre lesznek a döntésedben. Van valamennyi rálátásom a hagyományos vállalkozásokra és az MLMre is.

Az eredeti szakmám programozó. Sok évig dolgoztam egy cégnél alkalmazottként. Nem volt hova előre lépni ezért egyéni vállalkozó lettem, szabadúszó programozó. Az elején rengeteg munkát bele kellett tegyek, hogy kiépítsek egy stabil klienskört. Mondhatni kinyaltam a kliensek hátsóját is, 120%-osan elvégeztem minden munkát, rengeteg plusz energiát beletolva. Meg is lett az eredménye, hamarosan rengeteg megrendelésem lett, egyik elégedett kliens hozta a másikat. Pénzem az volt elég, viszont már nem jutott elég szabadidő a családra. Az egyéni vállalkozásnak az a hátránya, hogy saját magam főnöke voltam. Nagyon rossz főnök voltam, hajtottam magamat állandóan. Hamar beláttam, hogy így nem dobbanthatok nagyot, a nap nekem is csak 24 órából áll. Ekkor megpróbáltam embereket alkalmazni, hogy az ő idejükből is részesülhessek. Ez sajnos még több időmet elvitte, mert be kellett őket tanítani, állandóan felügyelni őket. Pedig nem is fix órabérre fizettem őket, hanem százalékra, tehát elvileg nekik is érdekük lett volna fejlődni. A legnagyobb gond viszont mégis csak az volt, hogy nagyon sok adminisztrációval és felelősséggel járt. Én voltam a felelős, hogy rendesen meg legyenek csinálva a projektek, időben leadva, kifizetve. Egy idő után beláttam, hogy ez nem nekem való.

Ekkor találkoztam az MLMel. Az első reakcióm ugyanaz volt, mint a legtöbb embernek. Aztán adtam neki egy esélyt és alaposan beleástam magamat a témába. Hamar rájöttem, hogy ez is egy vállalkozási forma, ami nem az egyéni vállalkozáshoz, hanem inkább ahhoz hasonlít, mint amikor embereket alkalmaztam. Tehát, hogy az ő idejükből is részesülhetek, nem csak a saját munkaidőmből. Azt is beláttam, hogy -ugyanúgy, mint minden más vállalkozás- csak hosszú távon tud működni, az elején rengeteg munkát bele kell pakolni. Ugyanúgy csak akkor akkor működhet jól, ha a kliensek hátsóját is kinyalom. Csak az elégedett kliensek hoznak új embereket. Viszont a hagyományos vállalkozásokkal ellentétben (amikor embereket is alkalmaztam) itt nincs akkora felelősség. Nincs adminisztráció, nem kell a fizetésekkel foglalkozni, nyugodtan lehet aludni. Mivel az MLMben nem a munkaórák, hanem teljesítmény alapján fizetnek, ezért minden "alkalmazott" saját érdeke, hogy jobban dolgozzon.

Így hát belevágtam. Hosszú távon gondolkozok, a programozást szép lassan építem le, ahogy a jutalékom nő.

Tehát a lényeg: Az MLM nem A nagy lehetőség, hanem EGY lehetőség. Itt sincsenek csodák, ugyanúgy rengeteget kell dolgozni és ami a legfontosabb: ugyanúgy becsülettel kell csinálni, mint minden más vállalkozást, különben nem működik.


Egy korábbi hozzászólásban megkaptam, hogy védem a mundér becsületét. Én inkább azt mondanám, hogy nem azért állok ki az MLM modell mellett mert már belevágtam, hanem azért vágtam bele, mert alaposan megvizsgáltam és ki tudok állni mellette.


Kérdező, szinte mindegy, hogy milyen vállalkozásba kezdesz bele, mindig tartsd szem előtt pár dolgot:

-kockázat nélkül nem lehet nagyot alakítani, különben mindenki azt csinálná. Vagy időt, vagy pénzt mindenképpen kockáztatni kell.

-folyamatosan tanulni kell különben lemaradsz.

-a kliensek igényeit maximálisan ki kell elégíteni. Szerencsére már létezik nálunk is egy olyan réteg, akik hajlandóak a minőséget megfizetni bármilyen területen, akár MLM, akár programozás, akár kőműves munka.

2020. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
78%
23: melyik ez a remek MLM-es cég?
2020. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
71%

@24

A konkrét cég lényegtelen a mondanivalóm szempontjából. Különben is mindegy, hogy én itt mit írnék. Ha valaki úgy dönt, hogy ad ennek is egy esélyt, akkor úgyis saját maga kell energiát belefektessen abban, hogy megkeresse a számára legjobb lehetőséget.

Van pár alapszabály, amit érdemes szem előtt tartani a választásnál:

-a cég legyen a piacon legalább 5-10-15 éve

-találni olyan hiteles tagokat, akiknek már sikerült elérni azt, amit ő szeretne elérni.

-olyan termékei/szolgáltatásai legyenek a cégnek, amiket akkor is használna rendszeresen, ha nem akarna ezzel üzletszerűen foglalkozni.


Ha ezek a feltételek MIND teljesülnek, akkor lényegében szinte mindegy, hogy melyik céghez csatlakozik valaki. A többi csak szubjektív tényező.


Ha pedig nem sikerül ilyet találni, akkor vagy tovább kell keresni, vagy más vállalkozási lehetőség után kell nézni.

2020. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
76%
Köszönöm, 25-ös, visszaigazoltál még egy anti-MLM-es "sztereotípiát". Állítólag csk az ellenzők híresztelik azt, hogy azMLM ügynökök menekülnek minden konkrét kérdés elől... :-DDD
2020. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
36%

@26

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy menekülnek minden kötekedő kérdés elől :)


"melyik ez a remek MLM-es cég?"


Kérlek mondd azt -de őszintén- hogy teljesen tiszta és jó szándékkal kérdezted a cég nevét, csak azért, hogy több információ birtokába juthass az MLM rendszerekkel kapcsolatban!

Miért teszel fel olyan konkrét(nak gondolt) kérdéseket, aminek nincs köze a beszélgetéshez?


Az ilyesmi nem viszi előre a beszélgetéseket, teljesen haszontalan.

2020. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
47%
Rohadt büszkék vagytok a cégetekre, lehettek is. Gondolom olyan a neve, mint az istené, azért nem lehet kimondani. /s
2020. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
47%

Hát akkor ne áruld el!

Szégyelled tán? :-D

2020. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
22%
kérdező az ilyen ostoba válaszokkal vigyázz: "Google-ba beírom, mit keresek, és kidobja az n+1 webáruházat. Ingyér. :)" ilyenkor a google végzi el a munkát s ő kap pénzt. ezt olyan mintha ahz mondanád minek legyen kőmuves mikor vannak kőmuvesek...
2020. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!