Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Most nyitottam egy üzletet....

Most nyitottam egy üzletet. Sikerülne vettem terméket jó áron de sajnos kintről tudom és nincs áfa...en áfás vagyok.. H kell számolnom? Mert én azután is adozok..

Figyelt kérdés
Tehát ha veszek 1000 Ft ért valamit nekem nem éri meg 1500 ért adni mert ha beutom megfizetem az áfát és akkor nekem 1180 lesz. Tehát marad 180 Ft egy terméken. Jól számolom?
2020. okt. 22. 11:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem 500 Ft marad egészen az áfa bevallásig. :-)

Amit pl. tud tovább forgatni forgótőkeként.


Egy üzlet lehet veszteséges is, vagy akár többször megforgatva a bevételi áfát, már plusszos is. Vagy mint nálam pl, a vendéglátó egységek 18-27%-os költség áfa mellett 5%-al bevételi áfáznak, ebből adódóan azon felül, hogy nyereséges még visszaigényelhető áfa is keletkezik. Szóval nem feltételen veszteséges az az üzlet, ahol viszaigényelhető áfa van.


Viszont fel tudja pl használni arra, hogy a többlet áfát - keletkezzen az a nyitási költségek áfájából adódóan, vagy abból, hogy más áfakulcsot alkalmaz,- fel is tudja használni üzletpolitikai célokra is pláne indulóként. Mivel nem kell befizetnie áfát és követelése van , így annak a terhére az importból beszerzett árut a nettó ár felett akárhány forinttal is eltudja adni anélkül, hogy neki áfát kellene fizetnie.


Példa erre, évközben online webshop. Videókártyát hoztam be németből itthoni 27%- os ár alatt 40%-al. Majd rátettem 15%-ot és naponta 3-sával rendelték, mert másoktól olcsóbban 22%-al tudtam így adni, csak azért mert folyamatos többlet áfám volt és mégsem kellett utána semmit befizetni. Ellenben kialakult arra is egy vevőkör.


Vagy dönthettem volna úgy, hogy viszaigénylem teljes összegben az áfát. Így viszont csak 800.000 Ft-ot tudtam visszaigényelni, de fizetni 2 és fél éve nem kell azóta se semmit áfába.



Ezért is ondom, nagyon elmleti pláne az egy termék számítása, a gyakorlathoz képest.

2020. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Kösz 15, így már érthető. ;)
2020. okt. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Nekem csak a kérdésem az volt h jól gondolom e ha áfa nélkül veszek valamit arra is szorozzam e rá.
2020. nov. 8. 06:22
 24/24 anonim ***** válasza:
47%
Igen, én a teljesen lepontozott megvalaszoltam többször is, jól számoltad.
2020. nov. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!