Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol tudom ellenőrizni, hogy...

Hol tudom ellenőrizni, hogy rendben van-e a cégem bevallása és be van-e fizetve az iparűzési adóm?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozást kezdtem valamivel több mint egy éve és volt egy "ismerős ismerőse" könyvelőm, aki eleinte mindenben segített, elégedett voltam vele.

Ellenben több mint egy hónapja elérhetetlen és mivel nem jelzett, hogy kéne fizetni, félek, hogy elmaradtam az iparűzési adóval, netán a bevallásom is csúszott (bár a NAV-nak már többször fizettem, nyáron még időben jelzett, így szerintem utóbbi rendben van).

Hol tudom ezt megnézni, ellenőrizni? Ha nincs rendben, mekkora büntetésre számíthatok?



2020. nov. 5. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Önkormányzati portálon. Vagy teló az önkormányzatnak. Ha pest, akkor hair webadó rendszer. Nem kell félni a büntetéstől. Ha beadod, akkor nem lesz baj, ha esetleg elmaradt valami.
2020. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

E-önkormányzat portálon le tudod kérni az adófolyószámládat. Amúgy nálunk kiküldik postán az IPA folyószámlát minden februárban és augusztusban. De van olyan város, amelyik az ügyfélkapura küldi.

Szerintem inkább hívd fel őket, mert lehet be sincs adva az ipa bevallás ami alapján számolják az adót.

2020. nov. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Hipat önkormányzati e- portálon:


[link]


Navosakat Ebeven:


[link]


Szolgáltatás - Adószámla - pótlékadatokon látod, hogy van e hátralék, de ha nem küldött be semmit, akkor az nem fog sokat mondani, ezért ott a Bevalás- dokumnetum lekérdezés - beküldött dokumentumok, a listában nézd meg adátumokat milyen rendszerességeel küldött be bevallásokat és milyen adattatalommal.


( ha szjas vagy akkor jó eséllyel 2008, 2058 havi ,2065-öket havi, vagy negyedéves célszerű átnézni)


Te ügyfélkapuddal küldte be őket, vagy volt EGYKE meghatalmazással saját adatokkal? Esetleg szerződés köztetek?


Volt hasonló esetem, ismerős rokona másfél évig 0-san dobát be mindent határidőn túl. Ha kérdeztél mellé beszélt, halogatott, majd végül jöttek a bírságok. Akkor mondtam fel a szerződést azonnalival, amit nem akart, kötötte, hogy 3 hónap a felmondási idő - ami ptk szerint nem igaz erre az esetre - végül rendőrségi ügy lett belőle, meg Nav eljárás. Mivel megvalósult a magánokirattal való visszaélés ( könyvelési anyag visszatartása, számlák visszaszoláltatása kapcsán, magánokirat hamisítás EGYK-n, csalás mert gyakorlatilag semmit nem könyvelt a számlák egy résézét vissza adta, mappákba betéve,lefűzve, se naplófőkönyv, semmi. Képesítése sem volt és törölt adószámos végrehajtás alatt álló céggel írta alá a szerződést és egyebek miatt.) Majd mindenezen felül azt a másfél évet lehetett mégegyszer uyganannyiért újra könyveltetni, önrevíziózni, stb.


A könyvelőket ellenőrizni kell folyamatosan, tapasztalat szerint kisebb-nagyobb hibák azóta is előjönnek pedig sokadikhoz vittem át már az elmúlt években.

2020. nov. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Ja és az esetleges utólagosan megállapított adóhátralékra FAM01-el kérhetsz részletfizetést is, ha nagy gubanc lenne. Ha a könyvelő mulasztot ott bírság nem lesz Neked.
2020. nov. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha a könyvelő mulasztot ott bírság nem lesz Neked.


Senkit nem érdekel, ki mulasztott, a bírságot az adózó kapja. Aztán lehet behajtani a köynvelőn.

2020. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17%

Navnál be tudod jelenteni a könyvelőt és nem bírságolnak, nálam sem tették. Önrevíziózva lett a teljes érintett időszak ( más kérdés hogy az sem hibátlanul mint ott is utóbb a másik könyvelőről is kiderült ) sőt a korábbi mulasztási bírságokat is visszautalták ebből kifolyólag.


A könyvelő cégét felszámolták viszont ,ami olyan szempontból rossz, hogy utólag mire megvan a teljes önrevízió az FMH-t, vagy polágri pert már nincs kivel lefolytatni a kóklerkedés miatt keletkezett kiadások kapcsán.

2020. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!