Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozások egy része hogy...

Vállalkozások egy része hogy csinál forgalmat marketing nélkül?

Figyelt kérdés

Megnéztem pár youtubeon ismertebb marketinges, meg tanácsadós stb. vállalkozás éves forgalmát, pl. Marketing Commando, Barazsy Ákos, Honlaprafel stb. erre látom hogy olyan 100 millió körül van.


Pedig ők szakmai könyvet írnak, google adwords, SEO, így hirdet úgy hirdet, innen vesz tanácsot, onnan vesz tanácsot hogy növelje a forgalmát.


Aztán megnéztem első munkahelyem forgalmát egy vidéki grafikai tervező stúdió forgalmát, erre az is 100 millió körüli.


Pedig emlékszem hogy a tulajdonos elmondta nekem hogy ő még soha az életben nem adott fel hirdetést (1995-től van ez a cége) nincsen weboldaluk, nincs névjegykártyája.


Ennek ellenére annyi megkeresése van, hogy már olyat is csinál hogy sokszorosan túlárazott árajánlatot ad, csak már hagyják békén! XD

(bár ezt egy volt kollégám mondta, nem tudom kamu e)



2020. dec. 31. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Régi kapcsolat-rendszerük van (szellemi tőke). Nekem kis cégem van, évi nettó kb. 80m forgalom, semmi marketing, 5 fős cég. Partnereinkkel a kapcsolat 10-15 éves, nem tervezek bővítést/bővülést, pont megfelelő így nekünk. Volt időszak, plusz 2 emberrel, nagyobb forgalom 0 plusz profitot eredményezett.
2020. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

# 1


Ez annyira döbbenetes és tök jó, míg ezek az "ismert" arcok ezt 1000 féle online hirdetési macerával érik el, egy csomó technikai hülyeségbe bele kell ásniuk magukat.

2020. dec. 31. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Hát ez nagyon egyszerű... Aki értékteremtő és kiváló munkát csinál, annak marketing nélkül is jön a pénz.
2020. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

idézlek téged: "míg ezek az "ismert" arcok ezt 1000 féle online hirdetési macerával érik el"


Más az üzleti modell, itt nem létezik olyan, hogy ajánlás (mert ha nem névjegy, nem hirdeti magát a volt munkahelyed akkor csak ajánlás lehetséges)


Lehet utánuk csinálni, nem könnyű. És nem csak annyi bevételük van, hidd el. Okoskodnak ők is egy kicsit. Elég utána számolnod, évi 100millió is rohadt sok.

2020. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3as nagyon jól mondja, jó pénzt csak értékteremtéssel lehet csinálni.
2021. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!