Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Én, mint a kft ügyvezetője, a...

Én, mint a kft ügyvezetője, a fizetésemet elkölthetem a kft-s bankkártyáról?

Figyelt kérdés
Tehát hogy nem veszem le a pénzt, hanem azzal vásárolok benzinkúton, élelmiszerboltban, stb.

2021. márc. 8. 09:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem. A KFT egy különálli jogi entitás - a KFT vagyona nem a te vagyonod! (akkor sem ha 100%-os tulajdonosa vagy)
2021. márc. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
Ha áfás számlát kérsz. Amúgy sikkasztás. Én így tudom, lehet, hogy tévedek.
2021. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tévedsz kettes :)
2021. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De a fizetésem után adózva van. Akkor azt miért nem költhetem el onnan? El kéne utalnom a saját bankszámlára fizetés címszóval, vagy mi?
2021. márc. 8. 09:56
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, ennyire nem értesz a vállalkozáshoz?? Miért nem a könyvelődet kérdezed meg amúgy...?

Vagy csak fejben vagy vállalkozó?

2021. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

.... folytatom, természetesen az #1-nél a pont!


Ez az alap! Ezt illene tudni mindenkinek.

2021. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

#4: ezt most tényleg komolyan kérdezed...???


Húha.....

2021. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#4

a FIZETÉSED mit keres a cég bankszámláján? Pont az a lényege a fizetésnek, hogy KIfizeted saját magadnak vagy KP-ban vagy utalással. Nem lehet a fizetésed a cég számláján...

2021. márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érti, hogy hiába 100%-os tulajdonos, attól még a cég, és ő mint magánszemély (és alkalmazott ügyvezető) a törvényben elválik egymástól.
2021. márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#5-ös, igen képzeld el, ennyire nem értek hozzá, mivel eddig egyéni vállakozó voltam, ott nyilván lazábbak a dolgok. Most alakult a kft, és az ügyvéd és a könyvelő is csak lecibálja a pénzt, aztán segíteni meg annyira terhes nekik.


#8-as, a fizetésem azt keresi a bankszámlán, hogy nyilván ha kifizetik a munkát, akkor az a bankszámlára érkezik. Amiből tudjuk jól, mi mindent ki kell fizetni, aztán még a banki dolgok is 8000ft-ba kerültek a múlt hónapban. Csak az, hogy leveszem az emberek fizetését a kártyáról, elutalom a járulékokat, sms díjak. Hát azzal akartam spórolni, hogy a kártyával vásárolok, mert csak az van ingyen.


De ha valaki nem tud valamit, miért egyből hülyézni kell, a segítség helyett? Mindenki úgy jött a világra, hogy tudott mindent? Vagy esetleg nektek is elmondta valaki?!

2021. márc. 8. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!