Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kell nekem valamilyen szakmai...

Kell nekem valamilyen szakmai papír?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni egy kis zöldségest. Szükségem van hozzá valamilyen szakmára ahhoz, hogy én dolgozhassak? Úgy hallottam, hogy ha én beállok a kasszába papír nélkül, igazából a céget meg is büntethetik. Ezért mindig szükségem lesz egy alkalmazottra aki feltudja mutatni a végzettségét, de én nem állahok elvileg be dolgozni. Van kereskedelmi alapismeretből érettségim, de lehet az ebben a formában nem ér semmit. Ha szakmára van szükségem, milyen formában tudom meg szerezni? Látom, hogy az OKJ megszűnt, helyette lettek 3-5 éves tanfolyamok. Először le kell nyomnom 3-5 évet egy szakmáért?

2021. ápr. 17. 16:22
 1/2 DeMoR válasza:

Szerintem nem. ^^

Ahhoz, hogy kasszát kezelj min. a 8 általános kell a legtöbb helyen. (pl.: Manna ABC)


/Illetve csak mellékesen megemlítve vannak egyéb felnőtt képzések, amik nem okj-k. (pl.: hajópincér iskola) Szerintem ehhez, amit te szeretnél csak az engedélyek (ha persze totál hivatalosba akarod tolni) és pénz kell (financiális és kapcsolati). :D/

2021. ápr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez így kevés lesz.

De keress meg egy könyvelőt az a biztos.

Eladó szakma vagy vmi hasonló kelleni fog.

Egyéni vállalkozó leszel vagy milyen cég formában?

Csak azért mert mostanában kérik és ellenőrzik a szakmai végzettséget már akkor amikor a TEÁOR számot felveszed.

2021. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!