Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » "e-cégtár" nevű szervezetet...

"e-cégtár" nevű szervezetet kicsoda/micsoda? Azt hiszem át akarnak verni.

Figyelt kérdés

Ma egy hölgy hívott fel (hívószám nélkül), hogy Ő az "e-cégtár"-tól telefonál. Mondta a saját cégem nevét, és hogy lassan lejár a 1,5 éves "internetes megjelnése" ennek a cégnek. Mondtam neki hogy ez érdekes, mert a cég évek óta passzív, tevékenységet nem végez. Kérdezte, hogy akkor le akarom mondani? Mondom neki hogy nem, mert én sosem rendeltem biztosan semmit, és megjelenésért sem fizettem. Aszongya hogy persze hogy nem, mert ez "utófinanszírozású". Tehát majd most kell kifizetnem. Nem tudom mennyit, mert nem is kérdeztem. De mondtam nekik, hogy mivel ismerem hogy ez egy bevett visszaélési forma, ezt oldják meg saját maguk. Azt mondta hogy rendben van, akkor elküldi nekem majd a hangfelvételt, ami szóban történő szerződéskötés volt. Mondtam hogy az jó lenne, és adtam e-mail címet.


Tud erről a formációról valaki valamit? Hogyan lehet elérni. Mert a Google olyanra hogy "e-cégtár" nem ad értelmes találatot. Igazából felnyomnám őket valamely hatóságnál, de sajnos semmi elérhetőséget nam hagytak. Mi a tapasztalat? Feladják, fenyegetnek, jelentkeznek majd?



#hirdetés #csalás #e-cégtár
2021. ápr. 19. 15:30
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
58%
Ma engem is felhívtak (2022.08.18) Ugyanaz játszódott le köztünk, mint amit a kérdező írt. Amikor elmagyaráztam, hogy sohasem kötöttem szerződést, akkor letette a telefont. Szóval még most 2022-ben is exisztálnak. Én is felnyomnám őket. Talán a telefonszolgáltatónál lehetne elérni valamit, hogy a mutassa meg a számot. Vagy feljelenteni őket a NAV-nál és megadni nekik a hívás időpontját, a tel.számunkat és a szolgáltatót. Talán így lehet elkapni őket.
2022. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Azóta sem küldtek keresetet vagy felszólítást. :D :D Ja és a hangfelvételt sem, amin "megrendelem" a szolgáltatást. :)


Mondom vigyázzon mindenki...


Cseles az a kérdésük hogy "Akkor le akarja mondani?"

Szerintem a hívásnak ez a kérdés a lényege, errefelé irányítjék a beszélgetést. Ez egy irányított, és okos pillanatban feltett kérdés. Akkor teszik fel, amikor a felhívott személy értetlenkedik és nem is érti mit rendelt meg.. vagyis mit nem.


És tuti biztos vagyok benne, 90% rávágja: Hogy "Igen, lemondom.". Hiszen az ju eszébe hogy semmit nem rendelt meg..


NA EZ NAGY HIBA!!! ISMÉTLEM NEHOGY VALAKI EZT MONDJA!!! Mert azzal közvtetetten elismeri hogy lemondja a "meglévő" előfizetést. És azt hiszem erre hivatkoznának, amikor "utófinanszírozásban" kiszámláznak. Vagy megpróbálnák behajtani.

2022. aug. 18. 14:33
 13/24 A kérdező kommentje:

#11:

Egy évig tudja a MAGYAR hatóságok részére a MAGYAR telefonszolgáltató kiadni ki a hívó valójában. Ld: Hírközlési Tv.


A baj csak akkor van ha külföldről hívtak. Akkor már necces utolérni a hívót. Eleve határon átívelő adatokat beszerezni, még nemzetközi jogsegély keretében is rémálom.... :)


Ráadásul külföldön kimondottan vannak olyan telkom "zug-szolgáltatók" akik a hívások anonimizálására/hamisítására specializáldtak. Kimondottan csaló cégeknek árulva szolgáltatást. Vagy olyan országban működnek ahol "lazák" a nyilvántartások. És hatósági megkeresésre csak széttárják a kezüket, vagy ellenőrizetlen/megbízhatatlan adatokat tudnak adni.


De ettől feljelentheted, hátha szimplán csak kikapcsolt hívószám kijelzéseű, MAGYAR előfizető volt. AKkor már van min elindulni.


Nyugodtan csatold ezt a posztot is.

2022. aug. 18. 14:52
 14/24 Belking válasza:

Vigyázat, lehúzás!!


Nálunk is bepróbálkoztak, hangalapú szerződésre hivatkozva, számkijelzés nincs (Hívó titkos). A nőt hangja alapján 50 év felettire becsülöm.

Rákérdeztem, mivel foglalkoznak. A nő azt mondta, hogy reklámfelület biztosításával, és most adatot akar egyeztetni.


Ajánlom mindenkinek, hogy rögtön azt mondja, hogy tőlük semmilyen szolgáltatást senki nem rendelt meg sem szóban, sem írásban! Ajánlom még, hogy semmilyen adatot nehogy egyeztessenek, semmilyen adatot ne adjon ki nekik senki!

2022. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14:

Igen... és ismétlem sokdszor.


Amikor megkérdezik ingerülten, "Hogy most akkor le kívánja mondani?"..

Nehogy rávágja senki, hogy "Igen, le".


Mert ezzel egyből elismeri, hogy van mit "lemondani". És a hivatkozási alapjuk azonnal megvan!


Azt kell mondani: "Nincs mit lemondani, mert nem rendeltem semmit".


Ugyanis a két kijelentés jogilag nem teljesen ugyanaz. Nem véletlenül teszik fel ezt a kérdést, jó pillanatban. Mert tudják a legtöbben mit vágnak rá csuklóból.

2022. aug. 31. 10:25
 16/24 A kérdező kommentje:

Ma az e-szaknévsortól kerestek ismeretlen számról. Mondta hogy van a cégemnek egy aktív megjelenése es emiatt keres adategyztetés céljából. Sajnos belefojtottam a szót. Mondtam hogy álljunk meg. Mert én önöket nem ismerem és semmilyen megjelenést nem kértem. Ekkor azt mondta engem ök régen hívtak és erre igent mondtam. :D Mondtam kizárt, küldjék el a hangfelvételt... és lediktáltam az e-mail címem. Majd mondtam hogy én is rögzítettem a hangfelvételt. Amit nagyon zokon vett, miszerint Ő nem járult hozzá. Nagyon ismerte a jogait... moközben engem akartak átbacni.


Amúgy utóbbi azért vicces mert Ő egyáltalán nem jelezte hogy rögzízi (pedig turi rögzítik). Úgyhogy ha egy olyan hangfelvétellel akarja bizonyítani hogy megsértettem a jogait amihez én sem járultam hozzá.. sőt ő még csak nem is jelezte mint én... elég abszurd lesz.

2022. nov. 9. 08:58
 17/24 A kérdező kommentje:

Vazze valami "madárnak nézhetőek" listáján lehetek rajta...


Megint kerestek, most "Üzleti Cégjegyzék" néven. Ugyanúgy hívószám nélkül. A régi dumával.


Legközelebb megmondom húzzon már le róla... :D

2022. dec. 19. 15:26
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
Te vagy a Kiválasztott. :)
2022. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Na most egy pár hónapja vásárolt, csak másodlagos célra használt számon kerestek meg. Kikapcsolt hívószámkijelzéssel. Tehát ezt most nem a cégadatbázisból gereblyézték össze. És mivel szinte sehol nem használom ezt a számot egyből gyanús lett.


Nagyon gyorsan hadarta, de a "bemutatkozás" után valami NFCC-t vagy NFTT-t említett, hogy onnan keres. És az Egon, meg mittudomén milyen cégekre hivatkozott hogy a hozzájáruló nyilatkozatomon kell adatot "egyeztetni", mert ezzel biztosítom hogy az új termékekről ésszolgáltatásokról szóló merketing anyagok eljussanak hozzám. Mondom jó...

Na ekkor elkezdte kérdezni hogy nevem. Visszakérdeztem, hogy én mondjam? Hiszen ezek szerint megvan önöknek. Kértem csak egy adatot mondjon már rólam hogy tudjam tényleg adatot akar "egyeztetni", hogy mielőtt kiadom az összes személyes adatom, tudjuk hogy egyáltalán velem akar-e egyeztetni. Ekkor azonnal elköszönt és letette a telefont :D :D :D


Hát évekkel ezelőtt ennyi bepróbálkozós adathalász, csaló telefonhívás biztos nem volt mint az utóbbi 1-2 évben... Szörnyű...

2023. jan. 24. 11:43
 20/24 A kérdező kommentje:

Ezt a sok bepróbálkozót :D :D


Most egy topcegkereso.hu oldaltól kerestek meg. Dettó ugyanaz a séma. Internetes megjelenésem van, és adategyeztetés miatt hívnak. Bla bla bla. Mikor rákérdezek milyen megjelenés, miért, akkor kibökik hogy szerződéses. Kérdem ki kötött a szerződést? Hát arról hangfelvételük van. Mondtam hogy a cég ilyet nem kötött. De küldjék el a hangfelvételt. Gondolom most sem kapok semmit.


A cégnevük az oldalon ott van. Cégadatbázisban megnéztem, hát a cégvezetőnek/tulajnak van már pár hasonló "tudakozós" "cégadatbázisos" nevű vállalkozása, pár már végelszámolás alatt. Úgy néz ki ez egy kifizetődő üzleti modell :D :D :D

2023. márc. 30. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!