Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » "e-cégtár" nevű szervezetet...

"e-cégtár" nevű szervezetet kicsoda/micsoda? Azt hiszem át akarnak verni.

Figyelt kérdés

Ma egy hölgy hívott fel (hívószám nélkül), hogy Ő az "e-cégtár"-tól telefonál. Mondta a saját cégem nevét, és hogy lassan lejár a 1,5 éves "internetes megjelnése" ennek a cégnek. Mondtam neki hogy ez érdekes, mert a cég évek óta passzív, tevékenységet nem végez. Kérdezte, hogy akkor le akarom mondani? Mondom neki hogy nem, mert én sosem rendeltem biztosan semmit, és megjelenésért sem fizettem. Aszongya hogy persze hogy nem, mert ez "utófinanszírozású". Tehát majd most kell kifizetnem. Nem tudom mennyit, mert nem is kérdeztem. De mondtam nekik, hogy mivel ismerem hogy ez egy bevett visszaélési forma, ezt oldják meg saját maguk. Azt mondta hogy rendben van, akkor elküldi nekem majd a hangfelvételt, ami szóban történő szerződéskötés volt. Mondtam hogy az jó lenne, és adtam e-mail címet.


Tud erről a formációról valaki valamit? Hogyan lehet elérni. Mert a Google olyanra hogy "e-cégtár" nem ad értelmes találatot. Igazából felnyomnám őket valamely hatóságnál, de sajnos semmi elérhetőséget nam hagytak. Mi a tapasztalat? Feladják, fenyegetnek, jelentkeznek majd?



#hirdetés #csalás #e-cégtár
2021. ápr. 19. 15:30
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Most kikapcsolt hívószámkijelzéssel kerestek egy topcegkereso.hu oldaltól. Itt is ugyanaz a sablon. "Internetes megjelenésem van", és emiatt keresnek adategyeztetés céljából. Itt is elmondtam, a hivatkozott szerződés nem létezik. Adtam e-mail amire küldjék el a hangfelvételt.


Gondolom most sem fogok semmit kapni :)

2023. ápr. 2. 21:51
 22/24 anonim ***** válasza:
58%
Te valami nagyon durva blacklisten lehetsz :D
2023. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam rajta, és asszem rájöttem. A hivatalos cégjegyzékben a céghez (aminek az ügyvezetőjét keresik) nincs telefonszám megadva. A cégnek nincs weblapja.


De sajnos 1-2 éve a Google Térképre mint cég be lett jegyezve (asszem én csináltam) és ott az a telszám is amin hívnak. Szerintem onnan szedték a telszámot.

2023. ápr. 2. 23:03
 24/24 A kérdező kommentje:

Na kíváncsi leszek... Újabb trükkökkel dolgoznak. De nagyon feltünő.


Pár napja egy "marketinges" cég hívott. Elmondták hogy semmi kötelezettség nincs, csak elmondják milyen marketing szolgáltatásuk van. Mondom jó. Mondd. Végén megköszöntem és mondtam hogy rendben van, ha aktuális lesz keresem őket.


De még hadd küldjön egy e-bookot, ami a marketingről szól. Direkt meg is kérdeztem a végén. Ugye a bemutatkozása és az e-book megkapása semmilyen kötelezettséggel nem jár. Nevetve mondta hogy semmi persze, ingyen van. Elkérte az e-mailem, amiben a nevem benne ven. Erre vissza is kérdezett akkor én X.Y. vagyok? Mondtam igen. Na ekkor jöttem rá, adatbázist építenek. Csessze meg, későn kapcsoltam. (Bár a cégjegyzékben benne van a nevem az nem titok, de a telefonszámom meg nincs...)


Na jött is két e-mail. Az egyik egy sima bemutatkozó. És lám, honlapjuk is van. Elsőre nem olyan mintha lehúzosok lennének. De már láttam is a levélben a linken, hogy egyedi, tehát fogják látni megnyitottam. Jött az ebookos is, azt már meg sem nyitottam.


Na erre másnap hívnak (akcentussal), mondják kit keresnek. Mondom nem én vagyok. Mert állítólag a kolléganője adta a telefonszámot neki, mert honlapot rendeltek tőlük. Na akkor jöttem rá kezdődik az átbacás.


Egyezettem, hogy bár a név az enyém, de se a név, se a cégnév nem stimmel. És én sem rendeltem semmit. Mindegy elmondtam az enyém, már úgy is tudják. Elnézést kért, látszólag belenyugodott. Sőt azt mondta hogy látták hogy az e-bookot megnyitottam. Mondtam nem. De ez egy kicsit furcsa momentum volt. A beszélgetésnek vége lett.



De dögöljek meg ez lesz szerintem:

Most hogy sok adatot tudnak, ezzel fognak hivatkozni a "szóbeli" szerződésre, miszerint minden adatot tudnak. Tehát csak én lehettem aki rendelt. Ráadásul lesz híváslistában hogy 2x is "egyeztettünk". Gondolom a pénzbahajtással fenyegetés alapja majd ez lesz. Vagy kiderül, hogy az ebookban van valami leírva, amiben hallgatólagosan belegyeztem valamibe, hogy nem olvastam el. Pl hogy százezer Ft az ebook. Vagy szerződés többszáz ezerért.


De biztos hogy átbacás... Normális, "marketingesnek" mondott cég még sosem hívott telefonon, csak ezek a szutykok akikről itt is téma van.


Persze pechjük lesz. Mert a polgári peres eljárásig el fogok menni ha követelőznek... és majd ott megmutatom mindkét hangfelvételt :D :D :D Csak kerüljön sokba nekik a perköltség :D


Kezd már ezektől a tetvektől elegem lenni. Mást is akinek cége van, ennyit próbálkoznak?

2023. aug. 1. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!