Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kisasdózó vagyok. Nettó vagy...

Kisasdózó vagyok. Nettó vagy bruttó egységárat kell feltüntetnem az online számlán?

Figyelt kérdés

Megújult az NAV Online Számlázó felülete, de jó... Végre rájöttem, hogy nem kell mindent elölről kezdenem (ha az "alkalmazás" ikonra klikkelsz a főoldalon bal oldalt, bejön a régi oldal), de azért a tételek kitöltése megváltozott.


A korábbiakkal ellentétben fel kell tüntetni, hogy a megadott ár bruttó vagy nettó. Mivel KATÁs vagyok (nyelvtanár), ez a két összeg egyezik, adómentes vagyok, de akkor se tudom, melyiket jelöljem be. Baj-e, ha az egyiket vagy épp a másikat, van-e elvárt opció... Nem szeretnék emiatt sztornózni.


Valaki tud segíteni? Könyvelőt holnap tudom csak felhívni, de ma szerettem volna megírni pár számlát.


2021. aug. 29. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Eddig is meg kellett adni a számlázóban a nettót meg a bruttót, áfát. Most is. Írd be a nettóhoz, áfához meg az adómentesség okát. Mellesleg nem azért egyezik meg a két összeg mert katás vagy, hanem mert valószínűleg alanyi adómentes áfában.
2021. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!