Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet 0-ról egy saját...

Hogyan lehet 0-ról egy saját cégem ami egy bizonyos élelmiszert gyárt és értékesít?

Figyelt kérdés

Kitaláltam egy nagyon egyedi kaját, amire szerintem elég nagy kereslet lenne, mert az emberek rengeteg időt és energiát spórolnának vele, meg kitaláltam már egy tök vicces márkanevet is. Azt most nem szeretném leírni, mi ez.

De ami érdekel, a 0-ról hogyan lehet egy vállalkozásom ami élelmiszert gyárt és értékesít? Mi kell hozzá? El lehet ezt kezdeni viszonylag kevés pénzből, majd a bevételekből építkezni? Sok engedély kell ilyen élelmiszerrel kapcsolatos dolgokhoz?

18 éves vagyok és elég nagy életcélom ezt megcsinálni, szerintetek van rá esély?


2021. szept. 11. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

ha valóban akkora ötlet, akkor a legegyszerűbb levédetni, megegyezni valami nagy céggel, akinek megvan a megfelelő infrastruktúrája a gyártáshoz (pl. Nestlé)

így viszonylag kevés munkád van vele az elején, aztán dől a lé

2021. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudjuk hogy mennyire bonyolult gyartani és milyen gyártó rendszer kell hozza , nem tudjuk az értékesítés folyamatát se így a kérdésedre a válasz:

X

2021. szept. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

"szerintem"-re nem indítunk vállalkozást.


Sok tanulással lehet. Van rá esély, de kevés.

2021. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

1. Tőke. Jogi ismeretek, alkalmazottak, pénz a legyártáshoz, reklámhoz stb.

2. Pénz a bevizsgáltatásra, engedélyezésre.

3. Engedélyek beszerzése.

2021. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem mondom, hogy nem lehet, mert bármi lehetséges, de ténylegesen 0-ról elindítani egy ilyet, hááát.......


Először is, kell egy üzem, ahol ezt gyártod. Ez 50 milliótól a csillagos égig mehet, attól függően, hogy mi is az a termék.


Kell humán erőforrás (bár azt könnyű szerezni), beszállítókat megtalálni, megegyezni velük stb.


Termékfejlesztésre is rá lehet locsolni jópár milliót, mert jól hangzik, hogy te pl. túrós csuszát akarsz eladni, de annak bírnia kell a tárolást, szállítást, készítést stb stb.


Utána ami nagyon költséges és nagyon nehéz, az az, hogy egy multihoz bekerülj, mert senki nem fog webshopon kaját rendelni. Ez is több 10 milliós tétel is lehet akár.


Ami talán a leg "járhatóbb" út, hogy a SPAR szokott HungariCool néven pályázatot indítani kis magyar vállalkozások számára, akik valamilyen jó terméket gyártanak. De oda is úgy kell menni, hogy már van valamid, amiből sikerült is valamennyit már eladnod...


Egy élelmiszeripari üzemre elég sok szabály vonatkozik. Minél több művelet, minél több alapanyag, annál több és szigorúbb. Ha pedig multinak akarsz beszállítani, akkor meg nagyon-nagyon szigorú előírások vannak.


Szóval lehet, de egy "szerintem jó termék"-re valóban nem indítunk vállalkozást.

2021. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha annyira tuti üzlet, akkor hajrá, tedd fel rá a házadat!
2021. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Álmodozz még egy kicsit!
2021. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!