Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért tartják sokan aggályosna...

Miért tartják sokan aggályosnak az MLM-ben való dolgozást?

Figyelt kérdés

Tényleg komoly válaszokat várok, nem hallomáson és előfeltevéseken nyugvó közhelyeket és sztereotípiákat.

Elvileg az MLM főként abban különbözik a hagyományos kereskedelemtől, hogy a kisker, nagyker árréseket és a kiskereskedelem költségeit kihagyva ezt a marzsot a forgalmazók között visszaosztja különböző szinteken. Eddig ez nem is hangzik jól, de tényleg keresem a pro és komtra (tapasztalati) érveket, hogy mennyire érdemes belevágni 2022-ben.



2022. jan. 10. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/156 anonim ***** válasza:
16%

#20

Én elhiszem, hogy sok ilyen van, többször hallottam ilyeneket. Viszont egyik sem MLM volt. Ezért próbáltam megtudni a részleteket.

2022. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/156 anonim ***** válasza:
90%
Nem a zepter volt. De van az ismerettségi körömben még 2 ember, akik próbálták MLM-et, abból 1 zepteres volt, a másik nem. A zepteres szó szerint ugyanezt mesélte kb, megspékelve azzal, hogy kiküldték őket tescoba meg ilyen helyekre kérdőíveket kitölttetni, hogy onnan is szereztenek elérhetőségeket. Plusz ugye palizza be a családot, barátokat. A másiknak valóban nem kellett/lehetett bemennie semmilyen irodába, online és offline előadásokon ment a szektás fejtágítás, ott inkább azt szorgalmazták, hogy a rokonait, ismerőseit zaklassa. Én jelenleg egy Foreveres barátom tiltását fontolgatom, mert sajnos hónapok óta nem tudok úgy beszélni vele, hogy ne akarjon valami szart rám tukmálni, és a normálisan megkérem, hogy hagyjon békén nem működik nála.
2022. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/156 anonim ***** válasza:
10%

Lehet, hogy a hozzászólásaimból úgy tűnhet, hogy szerintem az MLM a leg-isten-császárabb dolog a világon. Nem akarok ilyet még sugallni sem.

Tudom nagyon jól, hogy rengeteg a kókler a szakmában, rengeteg az átverés. Nem is próbálom ezt a problémát kisebbíteni.


Az egyetlen célom amiért ide írogatok az az, hogy ne az alapján ítéljünk meg valakit, hogy ő MLM-ezik. Meg kell nézni, hogy hogyan dolgozik, van-e kivetnivaló abban amit csinál. Ha igen, akkor teljesen jogos hogy elforduljunk tőle.

Csak annyit szeretnék megértetni az emberekkel, hogy az MLM-ben nincs főnök-alkalmazotti viszony, ahol parancsolni lehetne bárkinek is. Mindenki úgy dolgozik benne, ahogy akar és ahogy a képességei és az értékrendje megengedi.


A Foreveres barátod miféle ember? Milyen volt előtte? Ha teljesen normális volt, akkor mi váltotta ki belőle, hogy most így viselkedjen? Semmilyen szektás fejtágítás nem képes ilyen mértékű változást előidézni egy emberben sem.

2022. jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/156 anonim ***** válasza:
96%

Normális volt, csak szerintem nagyon szeretne valami pénzt keresni (gyerekkel van otthon), és valószínűleg nem megy úgy, ahogy elképzelte, aztán átment ilyen tukmálósba. Én megértem, tényleg, de az nem állapot, hogy akárhányszor beszélek vele, a kifejezett kérésem ellenére próbál valamit rámerőszakolni.

Engem egyébként alapvetően nem zavar, ha valaki MLM-ezik, bár sok értelmét nem látom, de ő baja. Ha el tudja választani ezt a baráti és családi kapcsolataitól, semmi gond.

Ami engem zavar, az az, hogy a többségnél valamiért ez elkezd begyűrűzni az élete minden területére, és az egész ember idegesítővé válik. Most említettem itt pár MLM-es ismerősömet, ők azok, akikkel amúgy is van élő kapcsolatom. De a távolabbi ismerőseimnél is, akik Facebookon ott vannak a kontaktok közt, de ennél szorosabb kapcsolat nincs, csak ránézek az adatlapjára, és meg tudom mondani a megosztásaiból, kiírásaiból, hogy melyik MLM-ezik.

Hirtelen tele lesz a hírfolyama azzal, hogy egyik napról a másikra hogyan változott meg az élete, hirtelen az egészséges életmód lesz a mindene, hirtelen más az egész életszemlélete. És ezt persze napi minimum 1 posztban muszáj kiírnia valami colgate-reklám vigyort mutató fotó mellett, egy diszkrét felszólítással, hogy írj rám, ha te is szertenél jobb életet :D És ezzel párhuzamosan persze zaklatnak mindenkit maguk körül. Aztán eltelik pár hónap, nem jön be a buli, és újra azt posztolja, hogy pörköltet főzött nokedlivel :D

Ja, és a kedvencem: magam is anyuka vagyok, benne vagyok pár ilyen csoportban. Random ismeretlenek írogatnak rám, hogy beszervezzenek valamelyik MLM cégbe, mert nekem, mint kisgyerekes anyukának, szerintük tökéletesen ideális ez a lehetőség. És ezeknek se elég, ha simán odaírod, hogy köszi, nem érdekel, nem szállnak le rólad. Épp ezért, már szó nélkül tiltom őket, pedig eskü, nem szeretek ilyen bunkó lenni.

Az MLM-esek megítélése az ilyenek miatt rossz. Azzal semmi bajom, aki tudja, mit jelent a nem, és tiszteletben tartja. Csak ők sokkal kevesebben vannak.

2022. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/156 anonim ***** válasza:
83%
* visszaolvasva, lehet nem volt egyértelmű, anyukás csoportokban vagyok benne, nem MLM-esben
2022. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/156 anonim ***** válasza:
82%

Mert már az problémát jelent egy MLM nek, hogy megoldja a Törvényben előírt 1 éves kötelező jótállást, a szervízelésről, számlaadásról már nem is beszélve.


Még alkalmazottat sem tud sokszor eltartani, csak megbízással működik, ha működik.

2022. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/156 anonim ***** válasza:
92%

"Semmilyen szektás fejtágítás nem képes ilyen mértékű változást előidézni egy emberben sem."

------------------

LOOOOOOOL, hogy mi van? Nagyjából mindenki be tud számolni arról hogy valamelyik rokona, ismerőse, elkezdett amway-ezni, forever-özni, nuskinezni, avonozni, és azóta olyan irdatlan mértékben elviselhetetlen lett, hogy konkrétan minden beszélgetést arra kanyarint hogy neked milyen nagy szükséged van most éppen egy arckrémre. Csak ezért hallgat meg, ezért jópofizik, már lesi az alkalmat hogy mikor tudna valami szart rádsózni.

Ez egy tömeges jelenség, nagyon sok embert szippantott fel ez a szekta mint amúgy minden szekta.

2022. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/156 anonim ***** válasza:
93%
Rosszul vagyok toluk... Avon valahogy annyira nem gaz szefintem,egyik avonos ismerosom sem eroszakoskodott, maszott a kepembe. Illetve szerintem ok valamelyest "ertelmesebb" termekeket arulnak. Pl koromlakkok sokksl tartosabbak,mint pl rossmannos,dm-es. Parfumoket is onnan veszrk. Finomak,es nincs horror aruk. Nameg ezeket a termekeket szinte mindenki hasznalja akar napi szinten... smink,testapolo,tusi,parfum... De amikor a betterware valami teljesen felesleges muanyag konyhai lof**t akar eladni tobb ezer ft-ert,es nem veszi eszre,hogy nem akarok csatlakozni az fb csopijaba,csakazertis honapokon at kapom az ertesiteseket... (sajnks csak kesobb jottem ra,hogy egyszeruen le kell tiltani a csopit 😅), na ott mar felmegy bennem a pumpa. Meg amikor egy nap 10 poszt arrol megy a napjaba,hogy meetingel,meg treninegen van... es ott a kepernyofoto a videocsetrol,amiben valaki ppt-t mutogat,amiben azt taglalja,hogy kulonbozo "kifogasokra" (pl nincs idom,gyerekem van,dolgozok,stb) milyen kamuszoveget nyomjanak szerencsetlen paranak... es a vicc,es diplomas,hianyszakmaval rendelkezo nocike ismim inkabb otthagyta a rendes allasat,hogy ezzel foglalkozzon. Nameg kiteszi,hogy o DIPLOMAT kapott. Es csomo regi tudatlan tanarunk elhiszi,hogy igazi masodik diplomat szerzett. 🤣 A megerkezett rendeleset,de meg a futarcegtol jovo sms-t is ki kell tenni. Hozzateszem eleg kicsik azok a csomagok... Egy szoval: szanalmasnak gondolom,nem kicsit,NAGYON! nem,a legkevesbe sem vagyok irigy arra a havi par tizezer ft-ra,amit szo szerint OSSZETARHAL az ember fia.
2022. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/156 anonim ***** válasza:
0%

@28


A kommentedből három dolog derül ki.


1. Rosszul választod meg az ismerőseidet/barátaidat. (Az én barátaim engem pl. nem zaklatnak ilyenekkel, pedig a legtöbbjük üzlettel foglalkozik )


2. Rosszul kommunikálsz velük. (Én érthetően szoktam nemet vagy épp igent mondani. Akinek szól, szokta is érteni.)


3. Nem tudod (jól) használni a facebookot. (Én pl. pár kattintással beállítom, hogy kinek a posztját szeretném látni, s kiét nem.)


+1


Egy jó MLM-ben eltöltött 3-5 év ( = tanulás) nemcsak felér egy diplomával, de akár nagyságrend(ek)kel is többet ér annál. Mondom, egy JÓ MLM-ben. A Betterware pont nem az… A Foreverben viszont, ha jól választottál szponzort/mentort valóban minőségi képzést kapsz, s még csak pénzedbe sem kerül.


Hasonló színvonalú képzések másutt gyakran 50-100e/nap összegbe jerülnek. Plusz utazás, szállás és kaja…

2022. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/156 anonim ***** válasza:
68%
Úgy van felépítve a rendszer, hogy még kevesek nagyon jól keresnek vele, a többség csak negatívba fog kiszállni belőle.
2022. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!