Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért tartják sokan aggályosna...

Miért tartják sokan aggályosnak az MLM-ben való dolgozást?

Figyelt kérdés

Tényleg komoly válaszokat várok, nem hallomáson és előfeltevéseken nyugvó közhelyeket és sztereotípiákat.

Elvileg az MLM főként abban különbözik a hagyományos kereskedelemtől, hogy a kisker, nagyker árréseket és a kiskereskedelem költségeit kihagyva ezt a marzsot a forgalmazók között visszaosztja különböző szinteken. Eddig ez nem is hangzik jól, de tényleg keresem a pro és komtra (tapasztalati) érveket, hogy mennyire érdemes belevágni 2022-ben.



2022. jan. 10. 19:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/156 anonim ***** válasza:
85%

Lényegében az MLM is egy piramisjáték.

Az eredeti piramisjátéknál nem volt termék hanem csak pénzbefizetés. Ezért betiltották.

Az MLM-nél van termék és ezzel legálisnak tekintik.

Az MLM lényege az lenne, hogy a termék értékesítésében jutalékkal érdekeltté teszik a piramis alján bekerülő új embereket abban, hogy terjesszék a terméket.

Ez az üzleti modell akár még működhetne is, de a legtöbb MLM-nél a termékek csak azért vannak, hogy legyen valamilyen ürügy arra, hogy pénz kerüljön be a piramis rendszerbe. Nem túl jó, túlárazott termékeket értékesítenek, sokszor becsapják az embereket. Az MLM-esek a barátaikat, rokonaikat zargatják azzal, hogy vegyenek és szálljanak ők is be a piramis alján, ezt nem mindenki bírja lelekiismeretfurdalás nélkül. Plusz az MLM rendszerekben gyakoriak a visszaélések és a korrupció.


A komoly cégek is szoktak jutalékot adni, vagy promóciós kampányt indítani (pl. az egyik számítástechnikai gyártótól kaptam már így ajándékba nem olcsó termékeket, azért promóztam mert tényleg jó termékek), de ezt nem MLM rendszerben teszik és a teljes jutalék a tiéd.


Ezzel szemben egy MLM rendszerben a jutaléknak csak egy részét kapod meg, annak többi része eloszlik a piramisban feletted állók között és ez nem jó se neked, se az ügyfélnek (mert feleslegesen többet fizet, mint amit a termék ér, az ügyfél pénzeli az egész MLM piramist).


Nem sztereotípiákat írtam, hanem van személyes tapasztalatom az MLM rendszerekkel (termékértékesítő MLM-ben és voltam már MLM-es biztosítás közvetítőnél is kevés ideig, de egyik sem tetszett az említett hátrányok miatt).

2022. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/156 anonim ***** válasza:
15%

@41

Én még látok egy nagy különbséget az MLM és a piramisjáték között.


Egy már felépített MLM hálózat nagyon sokáig (hónapokig, évekig) is tud működni anélkül, hogy akár egy új ember is belépne, mert a törzsvásárók fenntartják.

Ezzel szemben egy piramisjátékban, amint nincs többé új belépő, azonnal össze is fog dőlni.


-"...egy MLM rendszerben a jutaléknak csak egy részét kapod meg..."

Nekem meg pont ez tetszik az MLM-ben. Nekem nem lenne kapacitásom annyi emberrel beszélni, ami egy kiemelkedő jutalékhoz szükséges.


Különben nem értem, hogy az ügyfélnek ez miért ne tetszene? Neki teljesen mindegy, hogy azt a jutalékot hány ember közt osztják szét.

Ha a sarki kisboltból veszel egy fogkrémet, akkor annak az árából kap a kisboltban a takarító; az elárusító; abból fizetik a bolt reklámozását; az áruszállító, aki kivitte az árút; a nagykereskedés, ahonnan oda szállították; a nagykereskedésben a raktáros; a gyárban a futószalagos; a gyárigazgató és a gyártulajdonos is. A kisbolt, a szállítások és az összes reklámköltség (azért veszed meg épp azt a fogkrémet, mert láttad a TVben) simán lehet 50%-a a végfelhasználói árnak.


Az MLM-ben ezt az 50%-ot osztják szét a tagok között arányosan. A vásárlóra ugyanúgy nincs befolyással, hogy hány fele oszlik.


Azt megkérdezhetem, hogy miért lettél termékértékesítő egy MLM-ben, ha átverésnek tartod?

2022. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/156 anonim ***** válasza:
86%

Egy már felépített MLM hálózat nagyon sokáig (hónapokig, évekig) is tud működni anélkül, hogy akár egy új ember is belépne, mert a törzsvásárók fenntartják.



Mert ebben az esetben nem egy nagyobb összegű befizetésről van szó, hanem folyamatos kisebbről. De ugyanúgy az alsók befizetéseiből kapnak a felsők.


A többi dumád a szokásos MLMes kifogáskezelés.

2022. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/156 anonim ***** válasza:
12%

@43

"A többi dumád a szokásos MLMes kifogáskezelés."

Inkább tévedés-kezelés. Remélem, hogy csak tévedésről van szó.


Miért lenne érdeke egy törzsvásárlónak, hogy folyamatosan kisebb összegeket fizessen be? Ha alatta nincs újabb vásárló és nem is lesz, akkor nyilván nincs semmi érdeke abban, hogy befizessen bármennyit is.


De nem kell nekem higgy, kérdezz meg egy teljesen független közgazdászt, vagy olvass el egy közgáz könyvet és érteni fogod, hogy hol van a tévedés az állításodban.

2022. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/156 anonim ***** válasza:
76%

ÁÁÁ semmi, csak ezért.


https://www.youtube.com/watch?v=O8IbxwkvhHc


"Mucsi Zoltán az ezoterikus díjátadón"


Na az M.L.M. kb ugyanez!

2022. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/156 anonim ***** válasza:
76%

43: A legnagyobb különbséget írtam le.

Igen majdnem így van, látszólag fennmaradna akkor is, ha kevés új belépő van. Gyakorlatilag ha nem bővül, nem növekedik, nem jönnek új értékesítők, akkor idővel leépül, mert a törzsügyfelek mégsem termelnek annyit, hogy egyenletes, folyamatos bevétel legyen mindenki számára. Ekkor az alsóbb szintekről elkezdenek kikopni az emberek és alulról kezdve elfogy az egész rendszer.


A nagy jutalék összeg minden esetben jelentősen drágít az értékesített terméken, szolgáltatáson.

A valóság az, hogy a termék (vagy a szolgáltatás mint termék) gyártójának, eredeti első értékesítőjének az árában már benne vannak a reklám és egyéb költségek, az MLM-en keresztül értékesítve a jutalékok még ehhez adódnak hozzá.

Promózásnál pár forintos gyártói költségről beszélünk (mert eloszlik), ellenben MLM esetén már minimum pár ezres, vagy pár tízezres, de előfordulhat, hogy ennél is nagyobb növekedéssel az árban termékenként, mert az MLM-ben már minden egyes termékre rárakódik a teljes jutalék összeg.


Azért léptem be ezekbe az MLM-ekbe, mert nem voltam elég tájékozott, azt gondoltam hogy nem MLM-ek. Sajnos mindkettő MLM volt és nem voltak mások mint a többi MLM.


Inkább termék promóciókkal kezdtem el foglalkozni MLM helyett, mert ezt tisztábbnak tartom, elég csak azokkal a termékekkel foglalkoznom amiket tényleg jónak tartok, nincs felettem senki, nem kell a rokonaimat, barátaimat piszkálni és kreatívabb a feladat, szabad kezet kapok.

2022. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/156 anonim ***** válasza:
46 voltam, egyben a 42-nek is válaszoltam.
2022. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/156 anonim ***** válasza:
0%

@40


Bizony, igazad van; az ilyen lusta emberekkel van tele az összes irodaház. Semmi másra nem alkalmasak, csak arra, hogy terpeszkedjenek a fűtött és légkondicionált irodákban, s nyomják egész nap a faszbukot.


Na az ilyenektől ne várd, hogy MLM-be fogjanak, hisz ott melózni kell! MLM-ben nem fizetnek a jelenlétért, csakis a teljesítményt díjazzák. Azt viszont kiemelkedően.

2022. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/156 anonim ***** válasza:
84%
Ó,hogy szadna rád a ház... TELJESÍTMÉNY szó helyett TARHÁLÁST akartál,igaz? :) Na,de én itt befelyeztem. Túl agyvesztett,agymosott itt a sok MLM marha.
2022. febr. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/156 anonim ***** válasza:
63%
Szakadna* (bocsana)
2022. febr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!