Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi pénzre van szükség egy...

Mennyi pénzre van szükség egy kávézó kinyitásához, fenntartásához?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
BŐVEBBEN ??? suttyófalván vagy pesten? nem mindegy!!!!
2010. szept. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:)))

Esztergom.

2010. szept. 15. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sokmindentől függ...mekkora helyet szeretnél,hány férőhellyel, mit szeretnél még (éttermi rész,bár) stb:)


Épp erről írom a szakdogám szóval azthiszem eléggé otthon vagyok már a témában:)

2010. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mi is egy kávézóban gondolkodunk pont. Budapest XI. kerület, szóval a válaszok engem is érdekelnének. A hely saját, de még nincs kialakítva, berendezve, a Kft is meg van már.
2010. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó lenne am ha írnál mert így sz@rt sem ér a segítség.Üzleti tervet kell készíteni először is.

A műkdési engedélyt ki kell váltani, ahhoz az illeték 10ezer, plusz antsz, környezetvédelmi főfelügyelőség,tűzoltóság,rendőrség, ha pia van akkor vám és pénzügyőrség is és a MGSZH engedélye is kell...csak utóbbi és az első összesen 40körül van...a tűzoltóság ingyen van, a többit nemtudom.

Aztán kell a hely.El kell döntened,hogy kocsmát akarsz vagy barátságos kávéházat esetleg elegánsabbat.Kell célcsoportot belőni és ehhez igazítani a hely kiválasztásának helyét.Belvárosban másfél mila körül mozognak a helyek, ha kaját is akarsz akkor kb 300nm kell(mmint melegétel)...külső kerületeket nemtudom, de mindenképp érdemesebb bent mint kint...és ugye itt a rezsi is..kb 100nm-re olyan 200-300ezer havonta...és akkor még szerződni kell az orvossal,hogy legyenek vizsgálatok...ez 7000ft/fő/alkalom...aztán kell a berendezés...jobb ha előtte vendéglátó hely volt, mert akkor kell átminősítési engedély,parkoló(csa súgom,hogy ha nem tudsz építeni akkor kb 1milla helyenként a bírság szerűség)...vagy olyan helyet keresel ahol van bizonyos határon belül parkolóház...és akkor ott bérled(szted megéri?nem!)

Akkor jönne a berendezések.Ezeket ellenőrzik...sz@rt nemvehetsz...Mit akarsz csinálni?Csak kávézó? süti?péksüti?szendvics?vagy a'la carte étlap?esetleg menü?Mit akarsz?

A kávéhoz kell főző..hazsnáltan 300.000 a gép és nem biztos h elég 1db...aztán ott a sütő ilyenek...mosogatógp stb..alapkonyha 4 éve olyan 12 milla volt, én most számoltam ki..nekem kb 25 és szűkítenem kell, mert csak 29 milla a törzstőkém...na és akkor ott van még a többi cucc..fakanalak, edények,tányérok,poharak,bútorok...nekem csak a bútor majd egy milla, mert sz@rt nem lehet venni...terítékek, kell belőle tartalék is 86helyesek vgyunk 100at rendeltem mindenből...és az is van egy milla(és nem számoltam még össze)...és akkor akadálymentesítés is jó ha van,mozg.korl. mosdó...a konyhai cuccos amúgy kb 5 milla nekem(tudod mennyi egy lábos?iszonyat drága)...és akkor mit hagytam még ki..jah felújítás, stílusteremts ahhoz igazított bútorok stb...iszonyat drága..nekem a 29 milla kevés lesz, de kevésbé színvonalas hely, csak kávé süti szendvics péksütive kevesebb sokkal mert nem kell raktár sem csak a szendvics anyagoknak, rendelhetsz de szted megéri?Nem...és kisebb hely is ok itt..de ahhoz üzeti terv kell...én a helyedben bele nem vágnék anélkül...lefogadom laikus vagy, mert ha nem az lennél akkor konkrét kérdésed lenne:)

2010. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!