Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozónak hogyan...

Egyéni vállalkozónak hogyan kell aláírnia?

Figyelt kérdés

Eddig csak e-számlákat "töltöttünk" ki, ahol fel van tüntetve, hogy XY E.V.


Ha alá kell írni valamit, pl. szerződést vagy bármit (nem számla), amelyben már eleve fel vannak tüntetve az egyéni vállalkozás adatai, akkor csak szimplán írja alá az illető, "E.V." nélkül?


Megemlítem inkább a konkrét dolgot is, hátha tisztább lesz. Van egy weboldalam, amely a saját nevemen van jelenleg, de most apukám egyéni vállalkozása nevén lesz, mert szolgáltatást fog vele nyújtani, csak én csináltam a weboldalt neki. Lesz ugye domain lemondó nyilatkozat stb., de ott van, hogy az egyéni vállalkozás nevére megy, annak adatai fel vannak tüntetve. Csak szimplán írja majd alá apukám, "E.V." nélkül?


Tehát nem egy gazdasági tevékenység lesz, ingyen átadom neki.


Egyébként ha gazdasági tevékenység lenne, pl. ő pénzért venné meg vagy majd adná tovább, akkor is simán csak írja alá "E.V." nélkül?



2022. jún. 10. 11:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Egy KATA-s, alanyi adómentes egyéni vállalkozónak?


Havi 50k adó, bevételi nyilvántartás, éves bevallás. Ennyi, nem? Egy weboldal min változtat? Magánszemélyeknek ad szolgáltatást, tanácsadást, 99%-bann, ritka, ha egy vállalkozásnak csinál valamit.


Azért is akarjuk ezt, mert úgy tervezzük, hogy hamarosan eladjuk a weboldalt, és gondolom csak így adhat számlát róla. Ez is 1 millió alatti érték lesz.

2022. jún. 10. 19:32
 12/12 A kérdező kommentje:

Ha magánszemélyként veszi át, akkor mint saját tulajdonát, használatja, és el is adhatja, számlát adhat az eladásról, mint egyéni vállalkozó?


Ebben az esetben nem kell figyelembe venni az immateriális javakat, ugye?

2022. jún. 11. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!