Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sokat kér a befektető, csendes...

Sokat kér a befektető, csendestárs?

Figyelt kérdés
Van egy vállalkozási ötletem ami 10m befektetéssel + kell egy telek hozzá havi 1.4m nyereséget hozna. Nincs hozzá saját tőkém, de találtam egy befektetőt. Elkezdtünk egyeztetni a részletekről nekem az elképzelésem 50%-50% volt vagy nekem magasabb százalék akár 60%-40%. Neki semmennyire nem kellene kivenni a részét a munkából egyszer fektett be úgy mond és ennyi. Neki az elképzelése, hogy 1/3rész az megy vissza a befektett eszközökre, és a fent maradó részt elosztjuk 2 felé. Így neki lenne 66% nekem meg 33%. Azzal indokolja, hogy szeretné minnél előbb visszakapni a pénzét amit befektett. És ha a befektetés része visszajött akkor beszélhetünk újra a százalékokról. Én nem annyira érzem fair dolognak, hogy 1/3 kivesz arra hogy visszakaoja a befektetett pénzét és 1/3 "fizetésnek" is amikor neki semmi dolga nem lesz a vállalkozással. Ki mit gondol erről? Hitelt nem tudok felvenni szóval abból nem tudnám megcsinálni. És a telek is legalább ha meg kellene venni 40-50m lenne, bérlésen gondolkoztam, de itt a környékemen nincs kiadó telek, ehhez pedig egy üres telek kell.
2023. júl. 4. 07:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy vállalkozási ötletem ami 10m befektetéssel + kell egy telek hozzá havi 1.4m nyereséget hozna. Nincs hozzá saját tőkém, de találtam egy befektetőt"

Tehát van egy ködös elképzelésed meg a csupasz p***ád és most valaki erre ad neked egy leírásod szerint 40-50 milliós telket meg 10 millió kezdőtőkét. Ez sok pénz, nagyon sok. Ilyen sokat már nem ad ki az ember a másik két szép szeméért, hanem biztosra akar menni. Azért akar belőle minél többet kivenni, mert egyáltalán nem biztos, hogy ez a havi 1,4 milliós bevétel tényleg meglesz és hosszú távon is megmarad. Odaadja neked a pénzt, mert meggyőzted, amint lehet, kiveszi belőle a befektetett tőkét és némi nyereséget, aztán neki már meg is érte a dolog. Onnantól már lehet felezni, de addig egyedül ő vállalja a kockázatot. Ha nem jön be a biznisz, te széttárod a kezedet: hát nem sikerült, van ez így, de mivel egy fillért sem vittél be a buliba, nem veszítesz semmit, elmész valahová dolgozni, azt' kész. Ő meg keresheti a tízmilliókat, amire beleborított a projektbe.

2023. júl. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha ezt a pénzt most bepakolja állampapírba az évi 1.6 milliót hoz neki adomentesen.


Ha neked adja 50-50ben akkor évi 8.4m-t tud kivenni, ebből viszont adózni kell, reálisan 5m marad belőle.


Miheztartas végett ez azt jelenti, hogy 2 év után kapja vissza a befektetett összeget (!). Ami inflációval csökkentett, tehát inkább 2,5 év az. Addig ő egy fillért sem keresett.


A kockázat pedig hatalmas, mert gondolom semmi biztosíték nincs, hogy bejon a tuti üzlet...


Na, ezért életszerűtlen amit te szeretnél és reális amit ő kér.

Jól jegyezd meg, az ötlet jó dolog de a tőke sokkal többet ér, mert ötlete mindenkinek van, pénze keveseknek...

2023. júl. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ha 10% részesedést kapnál még annak is örülhetnél.


Tele a padlás az ilyen önjelölt ruppótlan hitelképtelen vállalkozósmogulokkal, akiknek egy forint tőkéjük sincs, és kockázatibefektetőktől kuncsorognának tőkéért.

2023. júl. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Azt hiszem, hogy erre mondják, hogy fordítva ülsz a lovon.

Vagy a f@sz rossz végén vagy. Meg még egyéb klassz mondások is vannak erre, amit amúgy imádok a magyar nyelvünkben.

Ő teljesen korrekt. Befektet, és amint visszajön, újrabeszélitek. Nem tudom mit nem értesz, vagy miért nem jó így neked.

Tippjeim persze vannak.

2023. júl. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

"bérlésen gondolkoztam, de itt a környékemen nincs kiadó telek, ehhez pedig egy üres telek kell"

Csak nem egy használtautó-kereskedést akarsz nyitni?

2023. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
:) :) :) :) :)
2023. júl. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Egyébként meg havi 1,4M, mint nyereség az lóf#sz. A gyári melósnak soknak tűnik valóban, de ha egy vállalkozás szemszögéből nézed, akkor ez aprópénz. Ebből nem lesznek alkalmazottak, eszköz beszerzés, tartalék, jutalék, osztalék, fiszemf#szom.
2023. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A telekkel semmit nem tudna kezdeni mivel kint van az erdő szélén üresen áll neki. Oké akarja visszaszerezni a befektett pénzét. De ha nem dolgozik a vállalkozásban akkor mire venne még fel plusz 33% pénzt? Ez a havi 1.4m pedig csak a kezdet ennél többet is ki lehet belőle hozni, ha az ember még rak bele pénzt.
2023. júl. 4. 10:21
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Bohóc. :) :) :) :) :)
2023. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

"De ha nem dolgozik a vállalkozásban akkor mire venne még fel plusz 33% pénzt?"


Arra fel hogy használod a pénzét. Ha nem tetszik még mindig mehetsz a bankhoz. Bár nyilván az sem véletlen hogy hitelképtelen vagy.

2023. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!