Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sokat kér a befektető, csendes...

Sokat kér a befektető, csendestárs?

Figyelt kérdés
Van egy vállalkozási ötletem ami 10m befektetéssel + kell egy telek hozzá havi 1.4m nyereséget hozna. Nincs hozzá saját tőkém, de találtam egy befektetőt. Elkezdtünk egyeztetni a részletekről nekem az elképzelésem 50%-50% volt vagy nekem magasabb százalék akár 60%-40%. Neki semmennyire nem kellene kivenni a részét a munkából egyszer fektett be úgy mond és ennyi. Neki az elképzelése, hogy 1/3rész az megy vissza a befektett eszközökre, és a fent maradó részt elosztjuk 2 felé. Így neki lenne 66% nekem meg 33%. Azzal indokolja, hogy szeretné minnél előbb visszakapni a pénzét amit befektett. És ha a befektetés része visszajött akkor beszélhetünk újra a százalékokról. Én nem annyira érzem fair dolognak, hogy 1/3 kivesz arra hogy visszakaoja a befektetett pénzét és 1/3 "fizetésnek" is amikor neki semmi dolga nem lesz a vállalkozással. Ki mit gondol erről? Hitelt nem tudok felvenni szóval abból nem tudnám megcsinálni. És a telek is legalább ha meg kellene venni 40-50m lenne, bérlésen gondolkoztam, de itt a környékemen nincs kiadó telek, ehhez pedig egy üres telek kell.
2023. júl. 4. 07:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A 60mFt állampapírban hoz havi viszonylatban: 60 000 000*0,16/12=800 000Ft-ot.

1 400 000-ből 800 000 eleve az övé, a maradék 600 000-et a te leírásod szerint "elképzelésem 50%-50%" felezitek az 300 000 mindkettőtöknek, de ez még a garantált bérminimum költségét sem fedezi!


Kérdéses, hogy te vagy-e az a kérdező aki évek óta egy eldugott területen akar füvet termeszteni és személyautóval terjeszteni az anyagot, de eddig nem talált befektetőt.

2023. júl. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Van egy vállalkozási ötletem ami 10m befektetéssel + kell egy telek hozzá havi 1.4m nyereséget hozna. Nincs hozzá saját tőkém, de találtam egy befektetőt"

Álom, álom, miért nem jössz?


"havi 1.4m nyereséget hozna"

És ha nem hoz egy forintot sem?

2023. júl. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Én nem annyira érzem fair dolognak, hogy 1/3 kivesz arra hogy visszakaoja a befektetett pénzét és 1/3 "fizetésnek" is amikor neki semmi dolga nem lesz a vállalkozással."

Akkor tedd bele a saját 10 milliódat és meg van oldva, a motivációd is sokkal nagyobb lesz, hogy ne 1,4, hanem 2,8 milliót termelj.

2023. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!