Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sokat kér a befektető, csendes...

Sokat kér a befektető, csendestárs?

Figyelt kérdés
Van egy vállalkozási ötletem ami 10m befektetéssel + kell egy telek hozzá havi 1.4m nyereséget hozna. Nincs hozzá saját tőkém, de találtam egy befektetőt. Elkezdtünk egyeztetni a részletekről nekem az elképzelésem 50%-50% volt vagy nekem magasabb százalék akár 60%-40%. Neki semmennyire nem kellene kivenni a részét a munkából egyszer fektett be úgy mond és ennyi. Neki az elképzelése, hogy 1/3rész az megy vissza a befektett eszközökre, és a fent maradó részt elosztjuk 2 felé. Így neki lenne 66% nekem meg 33%. Azzal indokolja, hogy szeretné minnél előbb visszakapni a pénzét amit befektett. És ha a befektetés része visszajött akkor beszélhetünk újra a százalékokról. Én nem annyira érzem fair dolognak, hogy 1/3 kivesz arra hogy visszakaoja a befektetett pénzét és 1/3 "fizetésnek" is amikor neki semmi dolga nem lesz a vállalkozással. Ki mit gondol erről? Hitelt nem tudok felvenni szóval abból nem tudnám megcsinálni. És a telek is legalább ha meg kellene venni 40-50m lenne, bérlésen gondolkoztam, de itt a környékemen nincs kiadó telek, ehhez pedig egy üres telek kell.
2023. júl. 4. 07:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"De ha nem dolgozik a vállalkozásban akkor mire venne még fel plusz 33% pénzt?"

Ahogy írták, ez annak a díja, hogy használod a tőkéjét (telek és pénz). Egyébként meg jelen helyzetben nem kényszerül rá: nekem úgy tűnik, hogy te rá vagy kényszerülve az ő segítségére, mert a világmegváltó üzleti terved annyira azért mégsem nagy biznisz, hogy bármelyik bank hitelt adna rá. Szerintem ez sem véletlen: ha tényleg lenne ebből havi 1,4 millió forintnyi nyereség (minden szükséges kiadás, tartalékképzés és egyéb levonása után, tisztán) hosszú távon, lenne olyan pénzintézet, ami adna rá kölcsönt, bár nem biztos, hogy annyit, amennyit te szeretnél. Valami nem pont úgy van a sztoriban, ahogy mondod, ezt pedig a befektető is tudja és ezért igyekszik minél hamarabb visszakapni a pénzét, mielőtt bedől az egész.

2023. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos topic, köszönöm.
2023. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Na számoljunk.

50 a telek ami kell plusz 10m

60 millió összesen


ha ezt ma államkincstárba tesszük 8.4 milliót hozna de legyen 7 millió évente.

Tehát 583e ft az az összeg, amit ha kap, akkor nem nyert az üzleten semmit.


legyen 600 hogy kerek legyen a dolog, neki havi 600 a költsége.


ha 1.4 milliót hoz, gondolom adózva, akkor

1.4 millió - 600 = 0.8 millió forint ami a valós nyereség


Ha ezt felesbe dobjátok akkor 1m ft - 400e ft amikor ti valójában feleztek..


Ő m,egkapja a költségét plusz 400e ft -ot mert megéri beléd fektetni és kockáztat nevetséges haszonért.


Te meg 400ért dolgozol.


Mit is írtál, hogy szeretné a befektető az elosztást ?

2023. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
De ha valahova valaki befektett az osztalékot kap. Ha most elkezdném számolni. Az órabérém 3.000Ft mondjuk napi 8 órát dolgozok benne azt kivenném és a fennmaradó összeget feleznénk az is máslenne, mint az hogy kamarot fizetek a pénzére plusz még ki vesz pénzt úgy hogy nem is dolgozik benne.
2023. júl. 4. 14:02
 15/23 anonim ***** válasza:
63%
Nezd leírtuk páran, ha nem megfelelő neked az ajánlat más befektető után kell nézni azt kész
2023. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
63%
Akkor basszál jól ki vele és csináld meg nélküle. Ohh, ja várj...
2023. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%
Kiscsikó osztalékot részvényeseknek szoktak fizetni, itt meg szó nem esett részvényességről.
2023. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Meg egyszer leirom, hatha megerted..

ha neked 3000 ft a bered, akkor pontosan 25 napot kellene havonta 8 oraban dolgoznod hogy pont annyit erjen a munkad mint az o penze, amit elbukik havonta.


Tehat az megy, hogy te kiveszel 600at, o kivesz 600at, es a maradek 200at felezitek.


Ellenben kerdes hogy 200ert ki kockaztat. Ha o nem, akkor el kell fogadni.

2023. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Privátban megírhatod a világmegváltó ötletedet, mert nekem nem tiszta miből lenne itt 1,4 millió havi nyereség egy üres telken. Egyáltalán mennyi bevételre számítva jönne ez ki. Mert az sem mindegy.
2023. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mi van akkor, ha én csak 5 millióval szállnék be az üzletedbe? Arra mi az ajánlat?
2023. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!