Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KFT mellett ha lenne egy...

KFT mellett ha lenne egy másik, KATÁS egyéni vállalkozás, ami után ha megfizetem az 50.000 Ft-os katás adót, ez kiváltja munkaviszonyként a KFT járulékfizetési kötelezettségét is ??

Figyelt kérdés

Létező KFT-m van nem olyan rég óta, lenne még más ötletem, ami eltérő tevékenység lenne, más főtevékenységet követelne meg, ezért erre nyitnék egy egyéni vállalkozást is.

KFT-nél ugyebár kötelező a minimum járulék megfizetése, kivéve ez alól, ha valahol alkalmazott vagyok teljes munkaidőben.

Egyéni vállalkozásomban ha alkalmazott lennék, az 50 ezer forintos katában benne lenne már minden. Ez kiválthatná a KFT járulékfizetését is lényegében?



2023. júl. 12. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Legyél munkaviszonyos a kft-ben négy órában és kész.
2023. júl. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az egyéni vállalkozásodban nem alkalmazottnak számítasz.


Plusz a kft. megléte - feltéve, hogy te vagy az egyetlen tag - kizárja, hogy egyéni vállalkozásod is legyen mellette. Ha van más tag is a kft.-dben, akkor lehetsz egyéni vállalkozó is mellette. A lényeg, hogy e.v. mellett nem lehetsz gazdasági társaság korlátlanul felelős tagja.

2023. júl. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem így van kettes. Ev mellett bt beltag nem lehet csak, mert az a korlátlanul felelős. De bt kültag, kft tulaj lehet, egyáltalán nem zárja ki. Nekem két egyszemélyes kft-m és egyéni vállalkozásom is van.
2023. júl. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Munkaviszonyod lehet a katás ev mellett, de még ha a saját vállalkozásod is, legalább a minimálbér 30%-a után járulékot kell fizetni, ha több a béred ennél, akkor a többre, mentesülés nincs.

Társas vállalkozó (megbízással ügyvezető) pedig kidob a katából.

2023. júl. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"KFT-nél ugyebár kötelező a minimum járulék megfizetése,"


Társas vállalkozóként. De lehetsz munkaviszonyban, akár részmunkaidőben is

2023. júl. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.

Mivel nemrég csináltam a KFT-t, nem tudtam, hogy a minimum járulékfizetés az részmunkaidőben pl. 4 órában bejelentve is elég a minimum járulékfizetés eléréséhez.

Azt hittem 8 órás munkaviszony kell ahhoz, hogy elég legyen, mivel ha máshol dolgozom akkor teljes munkaidős munkaszerződés mentesít csak alóla. Én dolgoztam máshol eddig teljes munkaidőben, így nem kellett megfizetnem a KFT-ben a minimum járulékból semennyit sem.

De akkor ezek szerint ha a sajátomban vagyok bejelentve, ott elég a napi 4 órás bejelentés.


4-es válaszoló: Úgy érted, hogy lehet katás ev mellett is meg kell fizetni még a KFT-ben is legalább a minimálbér 30%-a után a járulékokat?

Magyarán megmondva akkor az EV kata adója NEM váltja ki a KFT-s járulékfizetési kötelezettséget akkor sem, ha az egyéni vállalkozásban 50 ezres katát fizetek, ami főállású egyéni vállalkozó, nem pedig másodállású, ami csak 25 ezer ft lenne ha jól tudom..

2023. júl. 13. 20:57
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

25 ezres kata már nincs is. Az 50-es nem váltja ki a társas vállalkozós járulékot, hisz nem is lehetnél katás. Nem miszáj 4 órás foglalkoztatás, bármennyi lehet, de a lényeg, hogy a munkaviszony ne érje el a heti 36 órát.

De ezeket a könyvelőd nem mondja el, ha megkérdezed tőle?

2023. júl. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

"Én dolgoztam máshol eddig teljes munkaidőben, így nem kellett megfizetnem a KFT-ben a minimum járulékból semennyit sem.

De akkor ezek szerint ha a sajátomban vagyok bejelentve, ott elég a napi 4 órás bejelentés"


Jaj.

Ha bárhol van heti 36 órát elérő mviszony, akkor a saját cégedben, társas vállalkozóként nincs minimum kötelezettség, csak kivét után.

Ha van heti 36 óra máshol, plusz munkaviszony a saját cégedben, akkor a béred, de legalább a minimálbér 30%-a után kell fizetni a sajátban.

Ha nincs sehol heti 36 óra, sajátban társas vállalkozóként van minimum (legalább mb., szocho pedig 1,125 szorzóval); munkaviszonyban a bér után, de legalább mb 30% után.


És mint fent írtam, társas vállalkozói jogviszony kizárja a katát. Akkor lehetsz az, ha a kft-ben (vagy máshol) munkaviszonyban vagy, és az nem éri el a 36 órát. De ott sem számít semmit, hogy te fizetex az 50 katát, a bér után fizetni kell járulékot.

2023. júl. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Nem lehetsz katás, akkor sem, ha <36 óra a kftdben a munkaviszonyod.


2 éve az én könyvelőm is azt mondta, hogy ez egy big-no-no és egy ismerős egy teljesen más megyében 3 éve a saját könyvelőjétől is ezt kapta egy NAV állásfoglalás bekérése után (mindkettőnknek egyszemélyes kftje van)

2023. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja és mindkettőnknek legitim oka volt megtartani az ev-t is
2023. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!