Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KFT mellett ha lenne egy...

KFT mellett ha lenne egy másik, KATÁS egyéni vállalkozás, ami után ha megfizetem az 50.000 Ft-os katás adót, ez kiváltja munkaviszonyként a KFT járulékfizetési kötelezettségét is ??

Figyelt kérdés

Létező KFT-m van nem olyan rég óta, lenne még más ötletem, ami eltérő tevékenység lenne, más főtevékenységet követelne meg, ezért erre nyitnék egy egyéni vállalkozást is.

KFT-nél ugyebár kötelező a minimum járulék megfizetése, kivéve ez alól, ha valahol alkalmazott vagyok teljes munkaidőben.

Egyéni vállalkozásomban ha alkalmazott lennék, az 50 ezer forintos katában benne lenne már minden. Ez kiválthatná a KFT járulékfizetését is lényegében?



2023. júl. 12. 22:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9, hülye a könyvelőd. Tavaly aug végéig simán lehetett katás, bármit csinált mellette.

Steptembertől nem lehet heti 36 óra mellett és társas vállalkozói jogviszony mellett katás

2023. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Főállásos katás nem lehettem
2023. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
sziasztok egy KFT cégveeztő nélkül müködhaet ha van ügyvezető elnök?
2023. júl. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy ügyvezető elnök, ügyvezető van. Cégvezető nem kötelező.
2023. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

8-AS, nagyon jó amit leírtál, megértettem belőle a pár dolgot, de egy kérdést elfelejtettem ezzel kapcsolatban: Akkor igazából ha társas vállalkozóként fizetem magam után a minimum járulékot az több pénzkiadást jelent havonta, mint munkaviszonyosként a minimálbér 30 %-a után a járulékot megfizezetni, így van ? Jobban megéri kiadásilag részmunkaidőben munkaviszonyos lenni a KFT-ben. Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy tudom a társas vállalkozó , aki nem munkaviszonyos a saját cégében, ezek alapján akkor többet fizet a járulékokból, nem ??

KÖSZI !

2023. aug. 24. 21:25
 16/16 A kérdező kommentje:
megfizetni **
2023. aug. 24. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!