Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshop jó termékekkel és...

Webshop jó termékekkel és Facebook oldal ha kész hogy lesz sok vásárló?

Figyelt kérdés
Pénzes menőknek tévé- rádió- és magazinreklám, csöveseknek pedig ismerősöktől megosztás koldulása, közösségi média fizetett hirdetések és influenszerektől néhány százezerért csodavárás?

dec. 14. 08:49
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

„Ha nem akarsz tanácsot adni ingyen minek regisztrálsz ilyen oldalra trollkodni, mindenki idejét pocsékolni”.

Nem én vagyok a megszólított, de ezt mégis hogyan gondoltad? Itt te trollkodsz folyamatosan.

dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
Olyan konkrét üzleti tanácsokat ne várj ingyen, amelyeket pénzért is értékesíthet valaki. Válaszokat kaptál, meg magyarázatokat, csak azok meg nem tetszenek. De tessék, egy kis piackutatás: ránézve a demográfiai adatokra /éves születésszám, anya életkora/ kb 150 ezer 25-34 év közötti anyuka "unatkozik" otthon jelenleg kb. A csodakencédet drágábban nem tudod adni, mint ahol máshol is kapható, mert a kutya nem fog venni a webshopodból. Drága cuccokat sem adhatsz el nekik, mert árérzékeny csoport. (Bevételkiesés, és nem a csodakence a prioritás) Ha mindenki is venne havonta a kencédböl (nyilván nem fog) a beszerzési árat, adókat, a webshop, csomagolóanyag, tárolás, reklámköltségeket levonva az eladási árból napi 24 órát dolgozva minimálbérnyi hasznod sem lenne. Inkább menj el dolgozni ahelyett, hogy hülyeségeken töröd a fejed. Tessék, ez a tanács ingyen volt.
dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
26%
Egy jótanács ingyen: kezdd el és csináld, majd közben beletanulsz! Minden vállalkozás rizikó, vagy nyersz, vagy buksz.
dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
De a tömény negativitás és a hasznos tanács között azért van különbség. Az emberek nem fognak hipermarketekben vásárolni, hisz igénylik az eladók törődését. A tévét is meg fogják unni néhány hónap alatt az emberek és ki fog menni a divatból. Senki sem fog drága sült krumplit venni a Mekiben sem, hiszen az élelmiszereknél az emberek árérzékenyek. Aki szerint meg alsóosztálybeliek össze fognak éhezni egy túlárazott Iphone-ra a konkurencia által adott olcsóbb Nokia helyett és lesz egy vevő is, az meg kész őrült. Amúgy is nem tudtad hogy Magyarországból áll a világ?
dec. 16. 15:26
 35/45 anonim ***** válasza:
78%
Össze fognak éhezni?
dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az 5. vagyok. Vagy már megint. Ahogy tetszik.

Mindenekelőtt: vállalkozás nélkül semmilyen kereskedelmi tevékenységet nem folytathatsz!

Nos első tanács: tiszteld leendő vevőidet, becsüld meg őket, mert belőlük fogsz jól vagy rosszul élni.

Mérd fel a lehetőségeidet, tűzz ki magad elé célt. Hallgasd meg azokat, akik járatosak ezen a téren.

Én az vagyok, de nem félek attól, hogy kisebb szelet torta jut nekem, ha te is ugyanabból falatoznál.

Ha csupán annyi a célod, hogy saját magadnak teremts munkahelyet, amiből el tudsz lenni szűkösen, és van valamennyi tőkéd, amit úgy kezelhetsz, hogy ha az egészet elbukod, akkor sem fáj, akkor kezd el egy minimalista projektet. Jó kis többszörösen összetett mondat, mi!

De még ebben az esetben is fontos, ki a célcsoport. Ők milyen eszközt használnak vásárláshoz. Ma már az okos telefonok aránya nagyon magas. Tehát olyan felület kell, ami telón is jó.

Egészen-egészen minimalista megoldás, ha egy piactéren kezdesz. Marketplace, teszvesz, etsy.com stb. Nagyon sok ilyen van.

Drop shippinggel is próbálkozhatsz. Ám ahhoz le kell szerződni a gyártóval (ha jól tudom). Ennek az a lényege, hogy te csak beékelődsz a gyártó és vevő közé. Nem vagyok biztos benne, hogy túl sikeres, lévén hosszú ideig kell várnia a vevőnek. Ő megtalál téged, megtetszik neki a termék és ára, és elfogadja, hogy ma fizet, de két hónap mire hozzájut a termékhez. Ha ez megtörtént, akkor te megrendeled a gyártótól és fizetsz (nem a sajátodból, mert a vevő pénze már nálad van). A szállítási cím lehet közvetlenül a vevő, így még raktárra sincs szükséged.

Komolyabb webáruházról már írtam. Ott is a célközönség megkeresése a legfontosabb, és megtalálni azt a szegmenst, amire igény lenne, de betöltetlen. Mivel aligha értesz hozzá, ezzel meg kell bíznod egy céget. Ha nem lehúzós a vállalkozás, akkor is milliós összegbe fog kerülni. Írtad többször is a bérelhető felületeket. Azzal több baj is van. A lehetőségeket a szolgáltató szabja meg, nem te. A bérelt áruház csak addig kerül annyiba, mint amennyi a listában szerepel, amíg semmi többletre nincs szükséged. Eléggé bekorlátoznak. Egyéni arculat sem lehet, csak választhatsz egyet a felkínáltakból. Ha sajátot terveztetsz, az is minimum 6-700 ezer forint. Ha olyan megoldásokat szeretnél, ami nem biztosított, modult kell fejleszteni. A mi programozónk óradíja 26 000 Ft nettó.

Ezeknek a szolgáltatók osztott webtárhelyet adnak, azaz sok ügyfél osztozik egy gépen. Komolyabb masinák, mint az otthoniak, de akkor sem végtelen képességük. Ha valamelyik weboldal nagyon terheli a szervert, a többi lelassulhat.

Ma már a látogatók türelme messze egy másodperc alatt van. Ha nem jelenik meg szinte azonnal hasznos tartalom néla, lapoz tovább.

Komolyabb megoldás az önálló szerver (dedikáltnak hívják, azt hiszem, de informatikusok lehet kiröhögnek), amiben SSD tórolók vannak, nagyon-nagyon gyorsak és kifejezetten webáruház futtatásához optimalizáltak.

Ha egyéni fejlesztést akarsz, a gatyád rámegy, de mpont olyan lesz, amilyenre kéred. Hátránya a pénzen kívül, hogy örökre a fejlesztő csapathoz vagy kötve, mert ha módosítani kell, idegennek sokkal nehezebb megtennie, bármilyen jó szakember.

Léteznek ingyenes webáruház motorok szép számmal. A miénk pl. Prestashop. Igen, ingyen le tudod tölteni, a bérelt tárhelyre feltölteni, és aztán bután nézel ki a fejedből. Mert egy semmi arculata van, és szinte semmit nem tud, amire szükséged van.

Vásárolhatsz kész modulokat, ezek darabja jellemzően 30-90 euró között mozog, de van olyan is, ami 300 euró feletti.

De ha egyik sem felel meg, akkor megint szükséged van programozóra. Ja, és azt is tudnod kell, hogy a megvásárolható modulok többsége bugos, vagy nem az, de mégsem azt teszi, amit ígért, vagy amit elvárnál tőle…


Folytassam?

dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
76%
25 éve dolgozom az e-commerce területén. Ha te a kérdéseimet és a levezetéseimet negatívizmusnak látod, azzal nem nagyon tudok mást kezdeni, mint elfogadni. Ne hallgass senkire, mi nem haladunk a korral, ilyen tuti, egyedi ötlet így 2023 vége felé még senkinek nem jutott eszébe, mint elindítani egy sablon webshopot nulla befektetéssel. Reklámozd a tolcsvamocsoládi regionális tv-ben, hiszen köztudomású, hogy az összes unatkozó anyuka azon csüng. Oszd meg legalább 6 frászbuk csoportban is az alsóosztálybelieknek, illetve külföldi magyaros csoportokban, mert azt a hülye is tudja, hogy a zinternet régiókra van osztva, és aki Berlinben lakik, az nem tudja elolvasni, amit egy magyarországi csoportba posztoltak. Ne hagyd ki a házi jútub videokat sem, ezeket mindenképp továbbítsd az összes rokonodnak. Aztán már semmi más dolgod, mint várni a nagy lóvét. Remélem, ez már elég pozitív volt, sok sikert kívánok.
dec. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

37. Remélem nem írtam sok sületlenséget. Én csak adminisztrálok egy webáruházat, nem vagyok sem programozó, sem tulajdonos, sem semmi egyéb.

De vajon volt-e haszna az írásainknak. Szerintem le leszünk tolva (hogy finom legyek).

dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

A Shopify-nál dolgozom, ahonnan hozzád hasonló emberek milliói bérelnek webshopokat. Szerinted hány százalékuknak van bármekkora bevétele is? Jóval kevesebb, mint amit tippelnél.


Simán össze lehet rakni egy webshopot akár pár óra alatt is vele, de a vevők nem jönnek maguktól. Néhány FB hirdetés már nagyon nem lesz elég arra, hogy bármit is eladj.


Hallgass az előttem lévő okos és tapasztalt emberekre, és mérlegeld át ezt nagyon. Mármint ha tényleg komolyan gondolod. Ha viccből csinálnád, akkor mindegy.

dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Újra az 5. vagyok. Üzletünk is van, nem csak webáruház. Árszintünk közepes, de a termékek, és a kollégák szakértelme, segítőkészsége miatt kiemelkedünk a többi hasonló cég közül. Lassan közel húsz éves lesz a cég, és mondom elismert. És nem dől a lé, nem luxus körülmények között él a tulaj. A facsén szokott hirdetni, ami hol sikeres, hol kevésbé. De minden nap van valami érdekes, amit kiposztol, illetve hirdet. Ha egy nap eltelik úgy, hogy sem érdekes írás, sem hirdetés nincs, megérezzük a forgalmon.
dec. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!