Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan hozhatom be Magyarorszá...

Heni93 kérdése:

Hogyan hozhatom be Magyarországra a terméket Spanyolországból?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy webshopom, ahol eddig csak Magyarországról szereztem be nagykerből a termékeimet. Most találtam Spanyolországban egy gyártót, aki sokkal jobb minőséget gyárt jobb áron, mint amit itthon kapok meg. Még külföldről sohasem rendeltem, de van már EU-s adószámom. Mi ennek a menete, valaki tudna ebben segíteni? A gyártóval e-mailben felvettem a kapcsolatot angolul, de még nem kaptam választ. Ilyenkor simán visszaírnak, hogy van egy X kötelező mennyiség és küldik?


Olyat kérdeznék, aki jártasabb a kereskedelemben. Én nem rég kezdtem el vele foglalkozni, és még tapasztalatlan vagyok, de alakul. :)


A másik kérdésem az lenne, hogy mivel nincs rajta magyar leírás, ezt nekem kell valahogy megoldanom, hogy minden rajta legyen magyarul ? (állateledelről van szó)


Az ÁFÁ-t gondolom ott nem kell befizetnem, csak itthon a külföldi beszerzés után 27%-ot, amit vissza is igényelhetek. Bár ezt majd a könyvelő elmondja úgyis, csak tájékozódom egyelőre.


köszönöm szépen előre is



jan. 31. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Unión belül teljesen szabad az áruk mozgása, nincsenek vámok, adminisztrativ korlátok.

Ha van ilyen kötelezettség hogy magyar leírás kell a fogyasztóknak, arról neked kell gondoskodni mikor eladod a terméket. De azt hogy te megvedd a spanyoloktól és ide behozd, semmi nem gátolja.

jan. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Szerintem azt fogom tenni, hogy az összetevőket címkézem, és ráragasztom egyesével a termékekre. (szoktam ilyet látni máshol, hogy a külföldi leírásra rá van ragasztva a magyar). Ezt könnyű spanyolról magyarra fordítani, az a kérdés, ezt így simán megtehetem -e, vagy van valami bejelentési kötelezettségem? Lehet önkormányzat felé is jelenteni kell talán.
jan. 31. 08:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Priviben írd meg azt a shopot, hátha megtetszik valami.
febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!