Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van 10 millió forintom,...

Ha van 10 millió forintom, mibe fektessem be, amiből meg is élhetek?

Figyelt kérdés

Mivel megélhetésről beszéltem, így természetesen nem passzív jövedelemre gondoltam, mert az lehetetlen lenne ekkora tőkéből és nem is cél.


Tudom vállalkozói szinten ez nem nagy tétel, de ennyim van, ez azért több, mint sokaknak van, talán el lehet vele indulni. Vannak már ötleteim, és nem csak arra szeretném építeni a vállalkozást amit itt hallok, de elég nagy itt a közösség és olvastam már sok jó ötletet. Az biztos, hogy társulni nem akarok.


Eddig IT területen irodában dolgoztam (+ home office), ebből szeretnék kiszakadni. Nincs bajom az irodai környzettel, de nagyobb szabadságot szeretnék, mint a 4 fal között tölteni a napjaimat, ha ennek arányát javítani tudom, már jó vagyok.



ápr. 11. 16:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A pénzt nem adják ajándékba. Minimum annyihoz értened kell, hogy az a befektetés hogyan működik, amibe a pénzed teszed. Ha csak egy fél mondatos tuti tipp alapján teszed ide vagy oda a pénzedet, az nagyon könnyen elúszhat, mert a fél mondatos tipp tuti, hogy nem tartalmaz minden információt, ami a hatalmas sikerhez szükséges.


Nem lehet megspórolni, hogy legalább annyi mindent megtanulj a kiválasztott befektetési módról, ami képes sikeres pályán tartani a befektetésedet.


Ha egy mondatos tippek alapján meg lehetne élni simán, senki nem dolgozna. Ha meg olyanokra bízod a 10 milládat, aki tudja, hogyan lehet belőle jó pénzt kiszedni, akkor az magának fogja belőle a jó pénzt kiszedni, neked meg jóval kevesebbet fog belőle odaadni, mert ez a díja annak, hogy ő tudja, hogyan lehet belőle jó pénzt csinálni, te meg nem. Lehet, hogy neked még így is jobban megéri, mintha te szórakoznál vele, vagy máshova fektetnéd, de mindenképp kevesebbet fogsz vele keresni, mintha megtanulnád azt, amit ő tud és magadnak csinálnád belőle a tudásoddal a nagy pénzt.

ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Vannak terveim, de több szem, többet lát alapon tettem fel a kérdést, hátha kapok olyan ötletet, amire nem gondoltam, és érdemes utánajárnom, kidolgoznom.
ápr. 24. 01:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!