Kerti munka fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok diákként adtam fel egy hírdetést facebooko , hogy kerti munkát vállanék iskola mellet zsebpénz kiegészítés képpen.

Viszont mivel még ilyen téren rutintalan vagyok, így az árazásban nem igazán vavyok otthon, hogy adott munkákért mennyi pénzt kérjek hogy ne legyen pofátlanul sok de nekem is megérje

Szerintetek mi lenne a reális pl gazolásért fűnyírásért vagy kaszálásért tisztában vagyok vele, hogy ez a munka nagyságától függ ezért kérlek a válaszhoz írjátok ha lehet, hogy mekkora területre reális az adott ár.



ápr. 11. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Azzal kezdődik ugye ennek a problémának a megoldása, hogy vállalkozói igazolványt kell kiváltanod.
ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem BP-n 1500-2000 Ft körül vállalnak diákok.


1-es. diákként pár alkalomra nem kell vállalkozói igazolvány, ahhoz ezzel kellene foglalkoznia!

ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy bármi probléma származna abból, hogyha heti 1-2 alkalommal elvállalnék egy két kisebb kerti munkát engedély nélkül

De a kérdésem nem erre irányult

Viszont köszönöm az építőjellegű kritikát

ápr. 11. 20:49
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

"Nem gondolnám, hogy bármi probléma származna abból, hogyha heti 1-2 alkalommal elvállalnék egy két kisebb kerti munkát engedély nélkül"


Adócsalókkal szóba sem állok, én csak és kizárólag számlaképes egyéni vállalkozó kertészekkel kötök szerződést a balatoni nyaralóm és a budai telkem gondozását illetően.

ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát erre már nem tudok mit mondani. Remélem mostmár nyugodtan fog aludni éjszaka hogy tudtunkra adta, önnek Balatoni és Budai telke van.

Hál istennek nem is kértem, hogy fogadjon fel kertésznek hiszen a cél nem is ez🤣

17 évesen sajnos kevés lehetőségem van a zsebpénzemet kiegészíteni így gondoltam havi 1 2 alkalommal lenyírom a füvet esetleg gazolok pár embernél akinek ez segítség hiszen nem ér rá de nem szerezne horribilis összegeket fizetni kertészeknek

Az én részemről ezt a beszélgetést lezártnak tekintem.

Kivánom, hogy teljen csodásan az estéje a Balatoni És Budai telkén

ápr. 11. 21:48
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
Gratulálok kérdezö, igen frappánsan helyretetted a nagyképü alakot!
ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Igazából sajnos sejtettem, hogy értelmes válaszok helyett.ilyeneket fogok kapni de hát mit várhat az ember ha kérdez nemde?😔

ápr. 11. 21:56
 8/19 anonim ***** válasza:
13%

Hát igen, itt a többség elég furcsa lény.


Mindenesetre heti pár alkalommal eleve nem keresel annyit, hogy adóköteles lenne, az illetö nagyon el van tévedve.


Felénk vidéki város, nem megyeszékhelyen ilyen munkákra most fogadtunk fel valakit, 1500 ft-os órabért kér. Nem tudom, te hol élsz, talán segít neked.

ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen ez nagy segítség, hogy nagyjából betudja. Tájolni mennyit kérjek

Köszönöm szépen az értelmes választ.

Úgy néz ki van még remény😃

ápr. 11. 22:03
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Nyolcas, a kérdésben szereplő tevékenység üzleti tevékenység, így vállalkozásköteles. Vállalkozóként pedig ha valakinek csak 50 Ft bevétele van, a járulékait akkor is meg kell fizetnie.


S teljesen mindegy hogy te vagy a kérdező mit gondoltok erről, az a tényeken nem változtat.

ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!