Kerti munka fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok diákként adtam fel egy hírdetést facebooko , hogy kerti munkát vállanék iskola mellet zsebpénz kiegészítés képpen.

Viszont mivel még ilyen téren rutintalan vagyok, így az árazásban nem igazán vavyok otthon, hogy adott munkákért mennyi pénzt kérjek hogy ne legyen pofátlanul sok de nekem is megérje

Szerintetek mi lenne a reális pl gazolásért fűnyírásért vagy kaszálásért tisztában vagyok vele, hogy ez a munka nagyságától függ ezért kérlek a válaszhoz írjátok ha lehet, hogy mekkora területre reális az adott ár.



ápr. 11. 19:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40%

Egyetértek a 10-es válaszolóval!


Hidd el nekem kérdező, a dolog buktatóira hívták fel a figyelmed, nem kötelekedni akartak.


"Mindenesetre heti pár alkalommal eleve nem keresel annyit, hogy adóköteles lenne, az illetö nagyon el van tévedve."


Amit a kérdező tenni szeretne, az haszonszerzésre irányul, így innentől kezdve üzletszerű, tehát gazdasági tevékenység, amit vagy egyéni vállalkozás formájában, vagy adószámos magánszemélyként, vagy gazdasági társaságot alapítva lehet végezni. Az adószámos magánszemély eleve kizárva, mert azt csak bizonyos tevékenységekre, valamint bizonyos feltételek fennállása esetén lehet választani (oktatás, vagy nem az alapvető bevételi forrásod származik belőle).


Másik varia: A fűnyírást, vasalást, háztartási munkákat egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül is lehet végezni hivatalosan. Ilyenkor az, aki foglalkoztat jelent be a NAV-hoz, mint EFO-s és fizeti meg a fűnyíró után a kötelező közterhet. A "megbízó" nyugodtan lehet magánszemély is.


Nem hivatalosan addig lehet ezt végezni, amíg egy NAV-os ellenőrzésbe bele nem fut valaki. Próbavásárlásnak hívják köznyelven ezt az ellenőrzést. Nem fogsz tudni róla, hogy éppen az ellenőrrel tárgyalsz...


Olvasnivaló (az összegek még tavalyiak, de a szabályozás ugyanaz,viszont jobb oldalon a kék résznél letöltheted az aktuálisat is pdf-ben) ->


[link]

ápr. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

Itt falun mindenki zsebből zsebbe fizet. Oda megy a fűkaszás ember, megegyezik a tulajdonossal és kész, nem órabérben, hanem fix árban.

Ezt ennyiért vágom le, megfelel magának, Mari néni, János bácsi?

Megfelel, fiam, csináld!

Vagy: Nem, nem felel meg, 15 ezer helyett 12-t adok, oké?

Rendben, Mari néni, de drágám lett minden, a benzin is, a damil is, itt magánál meg már térdig ér a gaz, úgyhogy most megcsinálom 12-ért, de legközelebb ugyanezt csak 15-ért vállalom!

Ennyi.

ápr. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
36%
Sehol nem hivatalosan, számlára fizetnek ilyen pár órás munkákért, a szomszéd gyerek (vagy a kérdezö) megcsinálja, amit kell, a tulaj odaadja neki a megbeszélt összeget. Ellenörizni senki nem fogja, de ha megkérdezik, azt mondja, "ja, a Pisti? mindig segít, mi meg elvisszük autóval bevásárolni"
ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

Óránként 2 ezer forintért dolgozik nálunk egy helyi egyén a főállása mellett (zsebbe, de szerintem nem ez volt a kérdés) és zömében a mi eszközeinket használja, vagyis ha füvet nyíratunk vele, akkor evidens, hogy a fűnyíróban van benya, a kaszában damil, stb. Ha locsolni kell, mi álljuk a vizet, ilyenek. Szóval ez még rászámolandó. Nekünk megéri, ha éppen nem érünk rá megcsinálni, ráadásul nagyon korrekt, mert volt hogy pont nála tojt be a fűnyíró valami alap darabja és simán megcsinálta, míg mi valószínű szervizbe vittük volna, mert egyáltalán nem értünk hozzá. :D

Én elhiszem, hogy Budán csak számlás kertésszel dolgoztatnak az emberek, de itt "vidéken" (Budapesttől 20 km) vagy azt mondja a szaki, hogy ezért el sem jön, vagy olyan árat mond, hogy s*ggre ülök. Tudom, kérdeztünk anno többet is. 40 ezerért nyírták volna le az 1000 nm-ünket, amit a férjem egy óra alatt megcsinál, és van még hozzá 2000 nm domboldal, amit inkább meg sem kérdeztünk. Nyilván benne van a kiszállás, az eszközök, stb, szóval értem én, hogy ez ennyi, de Gizi néni a kis nyugdíjából nem fog ennyit kifizetni, inkább hívja Gézát egy 10-esért, vagy a szomszéd srácot. És nem fogja jelenteni a NAV-nál, mert mindkettőjüknek jó ez így.

ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%

Megjöttek a lepontozók... 🤣

Itt Békésben egy kis faluban kb. 3 embi vágja a falu összes füvét, plusz a közmunkásoknak ki van adva, hogy a lakatlan porták előtt is vágják le.

ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
12%

Figyelmesen elolvastátok a kérdést?


"Sziasztok diákként adtam fel egy hírdetést facebooko , hogy kerti munkát vállanék iskola mellet zsebpénz kiegészítés képpen."


Hirdeti magát nyilvánosan! Nem a szomszéd Mari nénivel beszéli meg négyszemközt, hogy kis zsebpénzért cserébe lenyírja a füvet, összegereblyézi a kertet.


Leesett?

ápr. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
32%
Ha olyan az általa elvégzett kerti munka is, mint amilyen a helyesírása (diákként!!!), akkor én nem kérek belőle.
ápr. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%
Az ár attól is függ, hogy a saját eszközeiddel végzed-e a munkát, vagy a megrendelő eszközeivel.
ápr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
37%

Kerti alkalmi munka egyszerűsített (efo) foglalkoztatás keretében évente 90 napig végezhető minden magánszemélynek (vállalkozás max ez után kötelező). Mivel azok a kerti munkák amiket a kérdező leírt nem végzettségkötelesek így a 2024 es efo szabályok értelmében maximum 1304 ft ot érdemes kérnie óránként, mivel felette szja kötelezettsége keletkezik ha már nem 25 év alatti. Ha 25 év alatti akkor ugyebár kérhet bármennyit, de a piac az 1300 per óra körüli órabérhez fogja tartani magát a fentebbb leírtak miatt..


[link]

ápr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!