Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe érdemes fektetni manapság...

Mibe érdemes fektetni manapság 7 millió forintot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 16:34
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
79%

Kedves kérdező!

Tanulságos válaszokat kaptál! Vigyázz! Kilóg a lóláb!

Hmm...aranyba, részvénybe, ingatlanba?

Mivel pénzügyekben jártas szakember lennék, egy jó tanács!

Ne higgy senkinek! Csak magadnak. Kérdés, TE mit szeretnél?

Fialtatni, Felélni? Ha felélni akkor egyértelmű, menj, nyaralj, vásárolj. A befektetéshez meg egy fő szabály: Soha ne vásárolj magasan és adj el alacsonyan!!!! Legkönnyebb pld az aranyat akkor preferálni amikor szárnyal, azzal lásd ez milyen "jó" befektetés... Válaszolónk még meg is "nyom" azzal, hogy GARANTÁLJA, nem fog leesni erre meg erre... Ki ő? Ő gyártja, nyomja, tartja kézben az aranypiacot? UGYE NEM. Az ilyen certifikált "tanácsok" mögött egy dolog van: az érdek! Érdeke neked ezt eladni, mert vszinű ezzel kereskedik! Az ingatlanos legalább tiszta volt! Vedd meg! Van nekem egy ilyen meg ilyen...még meg is tetszhet a dolog neked, TE tudod...De legalább egyenes. Nos a részvények tényleg iszonyat leestek. Kockázatos a beléjük való befektetés...avagy mégsem? Ne feledd vásárolj olcsón, és adj el drágán! Kérdés: mikor lesz szükséged majd a pénzre? Ha nem rövid időn belül (1-3 év) akkor bármennyire őrültségnek tűnik, közgazdaságtanilag most kell venned...psze ésszel. És porlaszd a kockázatot! Vajon az otp részvény lesz-e 0? Ugye nem, most 3420. Volt ennek a duplája? VOLT. LEHET-e 10 éven belül? LEHET! Az ilyenekben van potenciál! Volt az arany 8000, most 13000, tényleg most kell venni? Lesz ez 26000? Nem valószínű, hisz nem is volt...Igy nézd meg a lehetőségeket, sohasem azt aktuális érzések, hanem a történet, és a tendenciák befolyásoljanak. Ezeket hívják lehetőségnek. TUDOM: emócionálisan nehéz kiadni aktuálisan rosszul teljesítő részvényekért pénzt, de ésszerűen ez lenne a megoldás! Kérdés TE mit szeretnél? Ha befektetni, akkor fordulj szakemberhez, és ne feledd ezek csak tanácsok voltak, nincs érdekem félrevezetni téged, csak mosolyogva olvastam a "szakértő" hozzászólásokat, és nem bírtam magammal..

:)

2011. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%
Én is mosolyogva olvastam vissza a hozzászólásokat, hiszen úgy látom, rajtam kívül kevesen vették figyelembe, hogy a kérdés a "saját vállalkozás" kategóriában van, erre jönnek az arannyal, meg az árfolyamelemzéssel, aminek köze nincs a kérdéshez.
2011. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Kedves Tétovázó! A két utolsó hozzászólás okos volt. Főleg a terjedelmesen, bölcsen és érdek nélkül oktatóé. Én az előtte lévő, ingatlanos hozzászóló vagyok, több évtizede jól kereső üzletasszony. AZ ingatlanvételt azért ajánlottam, mert abból többféle módon lehet jövedelmed. Vagy olyan helyen veszel egy kis lakást ami jó helyen (egyetem, főiskola, munkahely közelben ) van, vagy veszel alapos széttekintés után egy fejlesztés előtt álló területen egy szép kis telket, amit pár évvel később jó áron eladhatsz. Cserkeszőlön vettem valamikor 25 ezer forintért egy 210 négyszögöles gyógyfürdő közeli telket, amit most fogok meghirdetni pontosan 7 millióért. Aki megnézi és látja a hatalmas szállodaépítéseket, és megveszi, 3 év múlva a duplájáért eladhatja. Tegyük fel, hogy esetleg csak 50%-ot keres rajta, akkor is : melyik banktól kapsz ennyi kamatot, azonkívül a pénzed nem szívódik fel értéket vesztett papírokban, mert a papír az csak papír. Azt is jegyezd meg a föld nem kér enni és a magyar föld hatalmas érték, csak ledegradálta az előző 60 év,de minden helyére fog kerülni. Ugyan úgy mint a felkavart folyómederből is felkerült az alja, de végül is az iszap visszakerül a helyére és akkor a magyar föld is megkapja méltó értékét. Most jöttem haza a Szentfőldről, ami egy hatalmas kősivatag. A mi termékeny földünk egy csodálatos kincs, vigyázni kellene rá!
2011. okt. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 poiu válasza:
0%
10 millióba.
2011. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 drreemm válasza:
55%
Bírom, hogy senki nem mondja, hogy menj tanulj meg a pénzeddel bánni, pedig azt kell. Itt nem fogsz használható tanácsot kapni, neked kell szélesítened a befektetői látókörödet. Addig meg ne költsd el a pénzt :)
2011. okt. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Bocsi az arany tanácsért, az nem vállalkozásba való..


Viszont egy figyelmeztetés:

A kiadott lakásomat lelakták, a telkemet pedig szétlopták, még a nagykaput is leakasztották.. De KOMOLYAN!!

Üdv, szép napot!

2011. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 archon ***** válasza:

Szia!

Olyan üzleti vállalkozásba, ami most van kiépülőben világ szinten, nagyvállalati léptékben új, most van benne a potenciál és nem 10 év múlva. A szaldó a következő: 7M-ból, 2-7 év alatt első körben 35M, folyamatában, passzívan. De, ha már a saját vállalkozás részben vagyunk, gondolom dolgozni is akarsz, ebben az esetben pedig a 35 vígan csak a kezdet. Részletekre itt kérdezhetsz rá: suvoltos_kukac_freemail_pont_hu


Amíg ezt a lehetőséget nem ismertem, én is ingatlanba fektettem volna, mint a szüleim és ahogyan ez Mo.-on klasszikusnak is mondható, de: egy gyors fejszámolás.


Vegyünk egy lakást 7M-ért, és adjuk ki havi 50ért. A lakásod ára így 140 hónap alatt csepeg vissza, ami ugye bő 11 és fél év... Azaz profitálásról, ha most veszel egy garzont, 2023-ig nem beszélhetünk. És még szó sem esett az adóról, a fentebb említett lelakásról és lopásokról, uborkaszezonról, felújítási költségekről.

Üdv & további jó gondolkodást :)

2011. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Szia!


A részvényt és kötvényt nem ajánlom az ingatlan sajna még fog bukni egy 20% körülit, így arra ráérsz még. Ha tartani szeretnéd az értékét tényleg a FX vagy Arany az igazi. Mersz kockázatot vállalni "Trade"-eld a pénzt max 30% bukhatsz viszont tavaly 39%hozott év végére(nekem)viszont ott nagyon fontos, hogy sok a simlis ha kell tudom ajánlani az én traderemet.

Ami biztos és viszonylag tuti pénz(a pletykák szerint - most fogok én is belekezdeni) a cégnevelés illetve a cégpiac itthon csak az Elsö Magyar Céggondozó Zrt csinálja ugy tudom 100% garanciával.

Sok sikert

2011. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Kedvesem a mai világban azt állítod, hogy van 100% garancia? régen pl két üzletember között elég volt egy szembenézve kézfogás, és meg kötötték az üzletet. Ma hiába van kétoldalú, kizárólagossági szerződésem 10 oldalban, már második éve perelem a szerződésszegőt jó pár millióért. Eladta a termékemet és egyetlen fillért sem fizetett. Gondolkodjatok, 100%-ban megbízni? Senkiben nem szabad egyenlőre. V...X
2011. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

én csak azt nem értem ki ajánlja termőföldet.... valószínűleg aki csak cserépben látott még...

a földművelés minden csak nem nagy üzlet, főleg nem 7 milliós nagyságrendben

a mezőgazdaságot tönkretették, mára már csak a komoly gazdálkodók maradnak talpon, ahol évente 100 milliók forognak, de nagy haszon náluk sincs, általában 1-2 növényfajta hoz, a többi mínuszos minden évben, örülnek hogy ha nullásra hozzák az évet.

nem beszélve az óriási befektetésre, mert az igaz ahogy előttem írták hogy 'a föld nem kér enni' de nem is terem magától, azt művelni kell, gépek, műtrágya, vegyszer, technológia stb

a pénzügyi dolgokhoz nem értek, de azt látom hogy itt leginkább azok tudnak haszonra szert tenni, akik közel ülnek a tűzhöz, van ismerősük, haverjuk, akár az önkormányzatoknál akár a pártoknál, vagy más fontos helyen, úgyhogy ilyen alapon mondjuk Vegyépszer részvényt vegyél vagy ilyesmi...

2011. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!