Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges úgy belefogni egy...

Lehetséges úgy belefogni egy könyvelő iroda működtetésébe, hogy én hozom létre, viszont kevésbé van hozzá tudásom (középszint) és az ott dolgozók látnák el a feladatukat?

Figyelt kérdés
Ez csak egy terv, számvitelhez középszinten értek. Nyilván utánanéznék dolgoknak meg hogy ne verjen át senki. Vélemények illetve hogy mennyit lehet így keresni?
2011. nov. 6. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetséges! De én nem tenném a helyedben!!!

Az ART szerint minden hibásan beküldött bevallás esetén a büntit a NAV annak a terhére rója ki, akinek az ügyfélkapujáról a bevallás bement. (Ez ugyebár a tied lenne.) A bünti összege: ha egyéni vállalkozóként dolgozol az alkalmazottakkal, akkor bevallásonként 200 ezer Ft, ha társas vállalkozást indítol, akkor 500 ezer Ft.

Ha a szakmában nem igazán vagy járatos, és gyakorlatod sincs benne, hogyan fogod tudni ellenőrizni a beosztottjaid munkáját annak érdekében, hogy a büntit elkerüld?

2011. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igyekszem még előtte olyan tudást elsajátítani amitől képben lennék és folyamatosan átnézném. Tudom ezt előbb nem így írtam, igazad van. Én viszont háttérember akarok lenni , úgy megéri és jövedelmező lenne?
2011. nov. 6. 21:45
 3/4 Katoonene ***** válasza:

Lehetséges, de mivel a leírtak alapján 0 a gyakorlatod, a következők kellenek:


- TŐKE (alap, az eszközökön kívül a jó pár hónap a fizetésekre)

- megbízható emberek (ha jókat akarsz, akkor meg kell őket fizetni, emellett hiába hozod be a lemaradást, egy könyvelőnek is több éves gyakorlat kell, tehát rajtuk múlik minden)

- ügyfélfelhajtás: ha helyetted dolgoznak az emberek, akkor NEKED annyi lesz a feladatod, hogy minél több ügyfél legyen -- ha van munka, ha nincs akkor is, úgy nem fognak elmenni hozzád dolgozni, hogy csak akkor fizetsz, ha van teljesítmény (munka)


Több értelmét látom, hogy minden tudás megszerzése után EGYEDÜL vállalkozz, ha valami bejön, akkor lehet mást szerződtetni, de nagy bukó lesz, ha főnökként nem tudod jól, amivel foglalkozol.

2011. nov. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legnehezebb dolog az ügyfélbázis kiépítése.

Ha az megvan és persze kellő pénz az induláshoz, a többi dolog megoldható.

2011. nov. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!