Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha sima adásvételi szerződésse...

Ha sima adásvételi szerződéssel vettem dolgokat (számla nélkül), azokat később bevihetem, használhatom a vállalkozásomban?

Figyelt kérdés
Pl. egy turmixgép, egy masszázsfotel, ami saját tulajdon, de használni akarom a vállalkozásban. Ez mehet minden megszorítás nélkül? De valamivel kell tudnom igazolni a tárgyak eredetét? Amiről nincs számla vagy adásvételi, az nem is lehet az üzletemben (berendezési, felszerelési tárgy sem)? Vagy hogy működik ez? Bocs, de nagyon kezdő vagyok.
2011. nov. 16. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
A könyvelőd majd kiokosít.
2011. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, egy könyvelő kell hozzá, aki felvilágosít.

Van olyan, hogy apport. Ez egy tárgyi hozzájárulás a vállalkozáshoz. Nem mindenki tudja igazolni eredetét, mert lehet, hogy "ezer" éves a dolog, de mégis beteszi a "közösbe", a vállalkozás érdekében.

Szóval az indításhoz mindenféleképpen kérj könyvelői segítséget!

2011. nov. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, használhatod, de akkor viheted be, ha ezeket magánszemélytől vásároltad, és nem vállalkozótól vagy vállalkozástól, mert ebben az esetben számlával kell rendelkezzél, valamint nem telt el 3 év a beszerzés és a vállalkozás indítása között. Ez egyéni vállalkozás esetében van így.


A másik, ami fontos, hogy mi a vállalkozás tevékenysége, mert ha nincs szükség a vállalkozás működéséhez masszázsfotelre, akkor nem számolhatod el.

Amiről nincs számlád, vagy adásvételid, azt nyilván nem tudod elszámolni, nem tudod nyilvántartani a tárgyi eszközeid között.

2011. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!