Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kistelepülésen mennyire őrült...

Kistelepülésen mennyire őrült ötlet az alábbi üzlet nyitása?

Figyelt kérdés
Egy kistelepülésen élek (kb. 4000 fő). Olyan település, ahol valamiért egy üzlet, egy vállalkozás se marad meg hosszútávon, de nem tudom, hogy miért, voltak már szuper megmozdulások, amire szükség volt már szerintem (pl. a legutóbbi egy olcsó és megfelelő kínálattal rendelkező zöldségesbolt), de a kezdeti nagy lendület után érdeklődés hiányában bezártak. Sajna munkalehetőség sincs túl sok a környéken. Most arra gondoltam, hogy kellene egy olyan üzletet nyitni, ami még nem volt: papír, írószer, iskolai felszerelések, ezen felül fénymásolás, fax, internetezési lehetőség, fotó kidolgozás, fotókönyv készítés, esetleg kávé, cappucino, üdítő. Nagyon elvetélt ötlet szerintetek?
2012. júl. 26. 10:50
 1/9 kiflitolvaj ***** válasza:
77%
Igen. 4000 fős településre minek írószer bolt? Az ilyesmiket megveszik a Tesco és társaiban. Kávézni meg gondolom tudnak a kocsmában is, de valószínűleg a legnagyobb gond az, hogy nincs vásárlóerő, így meg lehet bármilyen jó ötleted, mindenképpen bukfenc.
2012. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyáltalán nem elvetélt ötlet, és őszintén tisztellek, h ilyesmiben mersz gondolkodni. Az ötlet szerintem szuper, csak azt mérd föl, hogy a megvalósítás is az legyen, pl (csak példák, még csomó minden):

- jó helyen legyen az üzlet

- valóban szükséges termékeket kínáljon (ne legyen másik

ilyen üzlet a közelben)

- megfizethető árai legyenek

- gazdag termékkínálata legyen

- megfelelő nyitvatartása legyen

- kedves eladók legyenek

+1: legyen Erzsébet-utalvány elfogadóhely!


Sok sikert!

2012. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyiss kocsmát, azt mindig megéri. Főleg most, hogy egyre több az alkoholista és a cigány akik a segélyt a kocsmába verik el. 1500 fős kis faluban lakom. 5 bolt van és 6 kocsma. A kocsmák jobban mennek mind az élelmiszer boltok. Az egyik kocsma most nyílt, 5 már régóta üzemel kb. 7-10 éve mind. Az egyiket most bővítik, szóval mondom, kocsma mindig jó. A lényeg, hogy legyél jóban a cigányokkal, azok rögvest odaszélednek és az egész pénzüket elverik. Abban a kocsmában ahol bővítés van, a törzsvendégeknek a 80 % cigány. Minden hónapban amikor megkapják a segélyt akkor nagy bulit rendeznek.
2012. júl. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, 1 írószer bolt van a faluban az is már virágokat is árult, mert nem jött be elég pénz. Hamarosan bezár.
2012. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

2. vagyok, a nem-pesszimista.

Sztem azon is múlik, h milyen árakat tudsz kínálni. Vagy csatlakozz be egy frenchise rendszerbe, vagy keress nagyon olcsó beszálítót!

2012. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esélyesebbnek látom, mint a zöldségboltot, feltéve hogy van saját iskolája a falunak, ahová viszonylag sok gyerek jár. Ismerek olyan falut, ahol összesen 3000ezren laknak, és abból 800 fős iskolát tartanak fenn. Ilyen helyen elfér egy írószerbolt. A zöldséggel az a baj, hogy ha a többi élelmiszerért úgyis be kell menniük az embereknek valamelyik szupermarketbe, akkor már megveszik ott helyben a zöldséget is.
2012. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kiflitolvaj ***** válasza:
Nem azért írtam, amit írtam, hogy elvegyem a kedvét a kérdezőnek, de sok tapasztalatom van ezen a téren. Voltak üzleteim, több profillal, mondjuk nem 4000-es településen, hanem 180000-es városban. Én semmilyen potenciált sem látok egy kis településben.
2012. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kis településeken nem az a probléma, hogy nem tudják hol elkölteni a pénzüket az emberek, hanem hogy nem tudják hol megkeresni!


Tehát nem üzletet, hanem munkahelyteremtő (mondjuk gyártó, termelő stb.) egységet kellene létrehoznod. Szerintem.

2012. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

az előttem párral kommentelőt kiegészíteném ha lehet : ) (a kocsmásat :D )

igaz,hogy a romák egyből ott verik el a segélyüket,de előbb-utóbb az a segély is elfogy(általában elég gyorsan) és akkor jön az a kérés,hogy legyen hitel..az meg mint tudjuk veszett fejsze,mert abból úgysem fogsz visszakapni sok pénzt,ha meg nem ihatnak hitelre,akkor átmennek abba a kocsmába ahol kapnak hitelt.figyelmedbe ajánlanám a falu biztonságát is,mert felénk a romák előszeretettel törik fel a kocsmákat/kisboltokat éjjelente.gondolom a szándék fokozódik ha nem adsz hitelt vagy valami és nem komálnak :) hasonló helyen élek sajnos..tudom miről beszélek :)

2012. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!