Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sport ruházati boltot szeretné...

Sport ruházati boltot szeretnék nyitni. Szerintetek érdemes?

Figyelt kérdés

Egy 30.000 lélekszámú városban lakom.Nincs egy normális Adidas,Nike vagy hasonló márkabolt sem.

A tőkém megvan hozzá,de nem szeretnék befürödni vele.

Én úgy látom hogy van az a réteg aki meg veszi és igényli ezeket a márkákat nem csak a kínais dolgokat.

Vagy fehérneműbolt?Esetleg cipő?

Ilyenekben már nem gondolkodok hogy élelmiszer vagy kocsma mert nyomva van a város.


2012. aug. 2. 13:34
 1/3 anonim válasza:
Végülis ha nincs olyan bolt a környéken, mint a márkabolt, ahol cipők is vannak, akkor oké, de ha tényleg reális áron van. Ahol lakom, abban a városban is van egy ilyen bolt, de csak kínlódik, mert drága, ami alatt annyit értek h pl. egy olyan nike cipőt 18 ezerért ad, ami máshol 12 ezer körül van
2012. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia, én nem tudok ésszerű választ adni, csak egyik barátom történetét tudom tovább adni.


Ő kőszegen próbálkozott meg ezzel. Ugyan így sport ruházati bolt. Meg volt a pénze, helyet is talált és a beszállítókkal sem volt gond. Amíg az ötlettel játszadozott addig nagyon sokan jelezték igényüket egy ilyen boltra. Főleg a fiatalabb korosztályból.


Bele is fektetett néhány milliót az üzletbe, és csak akkor szembesült azzal, hogy mennyire nehezen tudja kicsengetni a havi bérleti díjat, a számlák kiegyenlítését és az egyéb pénzügyeket, mikor alig alig akartak csurdogálni a vevők.


Márkás dolgokat árult, így nyilván nem adhatta áron alul a dolgokat. Átlag 15-18e ft körül mozogtak a dolgok árai, de sajnos ezek az árak is magasak voltak. Veszteséges lett az üzlet és egy éven belül csődbe ment.


Nehéz, nagyon nehéz boldogulni ha valaki bármilyen jellegű boltot nyit. Sajnos a fizetések alacsonyak, és ami nyugaton magától értetődő az itt hosszú hetek spórlása.


Mert van akinek egy 5-6e ft-os kínai cipő is drága, nem hogy egy eredeti, márkás surranó.


Nagyon alaposan gondold meg, mert amint az álmodból valóság lesz, lehet, hogy nem minden fog úgy alakulni ahogy megálmodtad. De ha mégis belevágnál, akkor sok sikert hozzá, és kívánom a legjobbakat :)

2012. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az előttem szólóknak teljesen igaza van : )

Talán még annyival egészíteném ki,hogy vedd figyelembe a magyar ember szokásait is.Nem tudom,hogy helyileg melyik városban szeretnéd nyitni ezt a boltot,de ha van a közelben(kb 30-40 kilométeres körzet) egy nagyváros,ahol szintén megtalálhatóak a hasonló üzletek,akkor az emberek oda fognak menni.Ez nem a Te boltod hibája,h nem hozzád mennek,csak a megszokás.Mert a magyar emberben van egy olyan "hit",hogy amit a városban kap a nagyobb üzletben az jobb,meg a Te boltod megnyílása előtt is ott vette meg ezeket a sportruházati termékeket,így annak az üzletnek az irányába már nagyobb a bizalma,hiába van olyan jó a Te boltod is,ha nem jobb.És sajnos a többség eszerint vásárol és inkább utazik 1 órát azért hogy a lelke nyugodt legyen. Ez az én személyes véleményem :)

2012. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!