Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen feltételekkel nyithatok...

Djballa kérdése:

Milyen feltételekkel nyithatok magán óvodát?

Figyelt kérdés
hevesen nagyon nagy csőd van. bezárják az óvodákat, az iskolákban csak délig van tanítás de a könyveket még most sem kapták meg a diákok. nagyon sok szülő nem tudja majd hova tenni a gyermekét amikor dolgozik.Nekem pedig egy nagy házam van a barátnőmmel és arra gondoltunk hogy itt elférne pár gyerek. De sajnos nem tudom a követelményeket.segítenétek!!!

2012. aug. 28. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, családi napközi elnevezésű intézményt nagyságrendekkel egyszerűbb indítani, mint óvodát. Pedagógiai végzettség sem kell hozzá, csak tanfolyam, és a technikai követelmények is jóval könnyebben teljesíthetők. Először nézz ennek utána, nyissátok meg, és ha nagyon jól megy, egyszer még óvoda is lehet belőle! :)
2012. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. aug. 28. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Járj utána nagyon,mert bizonyos gyermeklétszám után vannak elvárások amik kellenek a házban is. Arról nem is beszélve,hogy a tűzoltóság engedélyére is szükséged lesz,meg a ÁNTSZ engedélyére az ételek miatt. Nem könyű magánóvodát nyitni. Ha olyan egyszerű,és könnyű lenne, sokan csinálnák.(jó magam is)
2012. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hűha, rengeteg engedély kell hozzá és neked is ki kell váltanod a vállakozóit. Ha ovit akarsz, kell alkalmaznod hivatásos óvónőt. És Ántsz, tűzoltóság, munkavédelem, balesetvédelem..egy csomó minden kell hozzá. Nem elég, ha kint van egy homokozó az udvaron, kellenek EU konform balesetmentes játékok...
2012. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magánóvodát nem egyszerű nyitni, ráadásul az idén már nem is fogsz. Május 31-ig kell működési engedélyt kérni a kormányhivatalnál a következő nevelési évre. Évközben nem megy. Egy csomó jogszabály vonatkozik rá, ráadásul nem mindegy milyen vállalkozási formában csinálod. Non profitban jár a teljes normativa, míg for profitban csak a 30%-a. És ez nem mindegy a díjnál. Ráadásul egy fizetős magánóvodának jócskán kell plussz szolgáltatást nyújtania ahhoz, hogy fel tudja tölteni a csoportot. Nem egyszerű én eredetileg csak könyveltem egy ilyen magánovinak, de mostmár a gazdasági részét is én viszem normativával együtt. És nem egyszerű. Könyvelek családi napközit is, ott maga az alakulás és feltételek jóval egyszerűbbek, bár ott is van jópár főleg gyerekvédelmi jogszabály amit be kell tartaniuk.
2012. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!