Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van egy termék, ami érthete...

Ha van egy termék, ami érthetetlen módon, nincs levédve. Levédethetem, perelhetem bitorlásért az eladót?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg számít, hogy bizonyítottan előbb árulta azt a cikket, mielőtt a levédetés megtörtént volna.. ?


És ilyenkor mekkora összegre lehet számítani? Konkrétan annyit, amennyit eladtak (illetve az azon lévő hasznot), vagy akár többre is?



2012. nov. 14. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Először is határozd meg, hogy milyen termékről van szó, mert anélkül igencsak lehetetlen válaszolni...

"van egy termék, ami érthetetlen módon nincs levédve" - a tied egyáltalán???

Mi az, hogy "termék"? Terméket nem lehet levédeni, csak szabadalmat.

Vagy, ha esetleg a szerzői jog körébe tartozó dologról van szó, akkor az külön eljárás nélkül is ex lege védett...

2012. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

"Vagy esetleg számít, hogy bizonyítottan előbb árulta azt a cikket, mielőtt a levédetés megtörtént volna.. ?

Az árusításnak semmi köze a levédéshez!

Csak akkor ha saját gyártású termékként árulja.

Vannak azonban olyan termékek amit senki nem védethet le, pl. az egyszerű kifli(péksütemény) nem védhető le kizárólagosan.

2012. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért ne lehetne látatlanban válaszolni.. Nevezzük mondjuk a macskaajtót (nem az), amin a kisállatok ki-be tudnak közlekedni. Cégek árulják, és ha véletlenül nincs levédetve (szabadalmi jog), akkor én levédetném, forgalmaznám, és mellesleg szeretném megszűntetni a konkurenciát, hiszen enyém a bejelentett szabadalom. Érvelhetnek azzal, hogy márpedig ők már 5 éve árulják, úgyhogy joguk van hozzá? Noha én súlyos száz ezrezeket fizetek a védésért.. És mekkora összegre számíthatok? Arra az eladott 3x2000 Ft-ra, vagy komoly pénzek?
2012. nov. 14. 16:03
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es: "kivéve ha saját gyártású termékként árulja"


Ezt nem teljesen értem. Ha a saját terveim alapján, a saját műhelyemben készítem, akkor az automatikusan jogvédetté válik?

2012. nov. 14. 16:08
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha a saját terveim alapján, a saját műhelyemben készítem, akkor az automatikusan jogvédetté válik?"


Nem automatikusan! Ha saját terveid alapján, saját műhelyedben készíted és árulod, akkor kérhetsz rá védelmet, ami egy bonyolult és főleg költséges eljárás.

2012. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Levédetni esetleg technológiákat szokás, hogy aztán eladhassák, vagy megtartsák a liszenszt. A macskaajtót nem védetheted le 150 év után. Hogyan gondolod? Levédeted 2012-ben a kereket, és az ősemberig visszamenőleg behajtod a szabadalmi díjakat? :D Szerintem már létező, forgalomban lévő dolgot nem is lehet levédeni. Az megint más, ha te kitalálsz valamit, de nem védeted le, ellopják az ötletet, akkor visszamenőleg lehet csinálni valamit, de nem így, ahogy elképzeled.
2012. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

Azért nem lehet látatlanban válaszolni, mert értelmetlen a kérdésed.

Hogy a csudába védetnéd le azt, ami nem a tied!? Ez nem így megy!

A szabadalom az valami találmány, új technológia, valami innovatív... Amit TE találsz fel, dolgozol ki, valósítasz meg...


Olvass utána kicsit, mielőtt butaságokat kérdezel!

2012. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam, neked is ezt javaslom. Külön díjfizetési tétele van akkor, hogy ha Te vagy a feltaláló, vagy ha nem. Esetleg te is tájékozódhatnál, mielőtt osztod az észt olyanról, ami homlokegyenest ellenkezik az állításoddal.
2012. nov. 14. 20:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne olvass ennyi Apple cikket, te kis feltaláló... :)
2012. nov. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!