Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol van az FLP-nél (Forever...

Hol van az FLP-nél (Forever Living Products) a csavar?

Figyelt kérdés

Azon kívül,hogy túlságosan nyomatják egy-egy előadáson a termékeket.

Nekem valami nem klappol ennél a cégnél...


2013. márc. 13. 10:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Mit értesz az alatt, hogy nem klappol?


Teljesen szokványos "egészségügyi" piramis, ahol 2 filléres délamerikai jól csengő nevű bevizsgálatlan (és legtöbbször teljesen hatástalan) "gyógycuccokat" árulnak arany áron. Tipikus esete, mikor megveszek pl. egy üveg tisztított spirulina táplálékkiegészítőt 3$-ért, majd becsomagolom szépen, szervezek egy előadást, ahol elmesélem, hogy ez annyira jó, hogy még az űrhajósok is ezt eszik majd eladják az ámuló nyuggernek 50$-ért.

2013. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Csak, mivel tudom hogy mindjárt ugrik egy FLP-s rám, hogy "azt sem tudom mit beszélek" mert ő meg a teljes rokonsága felgyógyult a rákból tőle, sőt, a nagypapának akinek elvitte a lábát egy akna '44-ben vissza is nőtt comból a lába, például ezt csomagolják újra spirulinaként:


[link]


Jól látható, hogy 1000 tabletta 32$, míg itthon 7-12e között szokott lenni 90 db, ami 50$-t jelent.


Illetve ami volt a kezembe ilyen (pont nem FLP-s, hanem valami másik gagyi) spirulina az jellemzően nagyon alacsony alga tartalmú, olcsó sz@r.

2013. márc. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Általában, és itt is meg kell jegyeznem, igazságpárti vagyok, nem húzok egyik irányba se - pláne nem vagyok olyan, mint amilyennek itt egyes névtelen trollok próbálnak beállítani.


Amit előttem írt valaki két válaszban is, nem kívánom vitatni, teljesen igaz. A valóság a cég termékeit illetően ennél azért picivel árnyaltabb.

A termékek maguk ugyanis valóban minőségiek. Az FLP termékeinek viszonylag alacsony hatóanyag tartalmain lehet vitázni, ahány szakértő, annyi vélemény szinte. Aki ilyen mennyiségben akarja szedni őket, az megkapja, amiért fizet.

Az előttem szóló példájából is kiválóan kiolvasható, amit egyébként sokat hangoztatok, hogy a hagyományos értékesítés jóval alacsonyabb árat eredményez.


A csavar ott van elásva, ahol minden MLM-ben, ez pedig az ár. Minden ilyen hálózat hozadéka, hogy a fogyasztó "alul" nagyon magas árréssel kapja meg a termékeket, ugyan ez valóban nem árrés formájában jelenik meg, hanem a cég a hálózatépítők jutalékát költségként építi be a termékek árába. De ez gyakorlatilag krumpli-burgonya...


Az FLP egyébként kiváló példája az MLM-es parasztvakításnak. Nemrég írtam erről, bár lehet csak akartam, és végül nem volt kedvem beszállni egy k.gézuka szintű "vitába".

Adott az Aloe vera gél, paszta, folyadék vagy nevezzük akárminek. Rendkívül olcsón előállítható, tartósítás nélkül tárolható, stb. ezek gazdaságilag nagyon előnyös tulajdonságok. Ezt az olcsó alapanyagot, és a hálózatos értékesítést keverve megkapjuk magát az FLP-t. A túlárazott terméket az egekbe dicsérik, és pont az olcsó összetevő meglétével indokolják a magas árat, mondván "a minőséget meg kell fizetni!"

Összehasonlítva egy akármelyik sarki biobolt kínálatával: ugyanazokat a vitamintablettákat, pontosabban azok alapanyagait vásárolják, pluszban hozzáadnak egy összetevőt, amit nagy mennyiségben, fillérekért állítanak elő, aztán a szép előadások, meg a hangzatos ígéretek keretében 3-4-5-10-szeres áron árulják.


Hangsúlyozom, nem a termékek minőségével van a gond. A baj az, hogy szimplán hülyének tekintik a vásárlóikat.


Remélem érintettem azt is, amit a kérdező csavarként értelmez. Ha nem, van tovább is. :)

2013. márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Éééééééééééééééééééééééééés, dobpergés:


Az FLP-sek máris lepontoztak - persze hozzá nem szólnak...

2013. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Hálózatépítők... én megmondtam...

Tudod, a sok személyiségfejlesztés, önismereti tréning...

"Az önfejlesztés önkielégítés."

2013. márc. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

Sehol. Veszel egy terméket, kipróbálod. Ha szerinted megéri az árát, akkor örülsz, hogy jó terméket vettél, aztán eldöntöd, hogy akarsz-e ebből pénzt keresni, akkor csatlakozol. Ha nem tetszett a termék, akkor visszaadod annak, akitől vetted, és visszakéred az árát. Ennél egyszerűbb nem lehet.


Így legalább hiteles infód lesz, és olyanra hallgatsz, akiben megbízol, magadra. Ha gyakorin akarsz tájékozódni, akkor biztosan belefutsz olyan nagyszájú senkikbe, akik boldogan megosztják veled a képzelgéseiket, te meg lehet, hogy elköveted a hibát, és rájuk hallgatsz.


Próbáld ki a terméket magad, nincs mit veszítened, nem? Ezzel megkíméled magad azoktól, akik bután de lelkesen lebeszélnek egy korrekt MLM-ről, és azoktól is, akik jó vagy rossz szándékkal vezérelten rábeszélnek egy pilótajátékra, vagy egy csaló MLM-utánzatra.


Az FLP-ben egyeseknek minden klappol, mások meg gyanakodnak, hogy valahol hiba van. Mindkét félnek igaza van a saját szemszögéből. Próbáld ki kockázat nélkül a terméket, és meglátod, melyik társaságba tartozol.

2013. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

" Próbáld ki kockázat nélkül a terméket"


Ja, vegyél 200 forintos cuccot 6,000-ért... Világos, semmi kockázat.


Hajtsatok már föl még vagy 4-5 FLP ügynököt, hátha sikerül 0-ra lepontozni, hogy hol lehet 2 fillérért megkapni ugyan azt, amit nálatok ezrekért :)

2013. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, valami szerintem elkerülte a figyelmedet.. Na akkor még egyszer:


"Ha nem tetszett a termék, akkor visszaadod annak, akitől vetted, és visszakéred az árát."


Amúgy nincs közöm az FLP-hez, kár személyeskedned.

2013. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Szegény nagyszüleim amíg éltek ők is sorra vették az ügynököktől ezt a sok szemetet. Mind azt mondta, hogy "ha nem válik be visszaveszik". A vége mindig anyázás lett, mert eszük ágában nem volt soha visszaadni a pénzt.


Tudom, az FLP biztos MÁS!

2013. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%
Igen, azért is visszaadják a pénzt, amit már elfogyasztottam?
2013. márc. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!