Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Működhet ez az üzlet a valóság...

Működhet ez az üzlet a valóságban Magyarországon?

Figyelt kérdés

A vásárlók az én webáruházam felületén keresztül vásárolnak terméket, melyet a nagykerből közvetlen a vásárlónak küldenek.


Hallottam valami olyasmit, hogy ez a rendszer nyugaton már működik.


ennek a rendszernek vannak hátulütői? A nagykerek hajlandóak ebbe belemenni?



2013. aug. 18. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Már van MO-n is ilyen rendszer.

De az biztos, hogy ha a webshopot jól reklámozod, akkor szépen gyarapíthatod a pénzedet.

2013. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy van ilyen. A nagykernek miért lenne jó, hogy ők végzik el a munkát (számlázás, csomagfeladás egyesével stb.), te meg nem csinálsz semmi érdemlegeset, csak a pénz egy részét teszed zsebre?

Ha kiskerként is akar funkcionálni egy nagyker, akkor csinál saját webáruházat.

2013. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Linkoln ***** válasza:
68%

Persze lehet. Csak megfejnek.

Azt az egy örök alapelvet jegyezd meg!

A gyártó gyárt. Egyből a vevőnek akarná adni, hiszen így jár a legjobban.

Ezt nem tudja megtenni.

Ha te adod közvetlen a vevőnek, te jól jársz.. :) Neked nem kell gyártanod, csak a mások termelését odaadod a vevőnek.

Ez működik. Ez a kereskedés.

Ha valaki hozzányúl az áruhoz, és még dolgozik is vele. Megfej. Magyarországon egy vállalkozást fenntartani nagyon nehéz.

Ha engeded hogy mások lehúzzanak, neked nem lesz sokáig vállalkozásod.

Tőke kell. Vedd meg az árut a gyártótól. És add el a vevőknek. Nah ebben van elég pénz hogy fenntartsd magad ha elég nagyban csinálod, mivel kicsi a versenyszférád, és nem nő egyenesen arányosan a költséged mennyisége a befektetett tőkéddel.

De egy 20 milla nem ártana hogy kényelmesen kitermelj magad részére egy jövedelmet.

Ha ez megvan, akkor minden okés. Ha nincs, akkor semmi sem az. Mit gondolsz, tőke nélküli vállalkozásba mekkora versenyszférád lehet?

Óriási. Drágán tudod adni a termékeket, írtó sokat kellene, és nem tudsz annyi vevőt szerezni hogy kitermeld a vállalkozásod.

Veszteséges. Sok idő, energia, és költség.

Ha persze egy vállalkozás mellett csinálod, akkor okés, hisz a költségeid a vállalkozás fedezi. Ha van rá időd, úgy már plusszban megéri.

2013. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Linkoln ***** válasza:
Engem kell negatívan értékelni? Egy kérdést tett fel. Válaszoltam. Ha szerinted nem helytálló nem kell pozitívan értékelni, de ne adj negatívat!
2013. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Helo. Nem én pontoztalak le. Én elolvastam a válaszod és köszönöm.
2013. aug. 25. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Linkoln: Pedig nem a kérdésre válaszoltál, hanem általánosságban írtál valamit a kereskedelemről.

Meg mi az, hogy kicsi vagy nagy a "versenyszférád"? Milyen értelemben használod ezt a szót? A mondataidban teljesen értelmetlen.

Ha lepontoznak, így jártál, felesleges hőbörögni.

2013. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Linkoln ***** válasza:

Adtam egy rövid választ: "Persze lehet, csak megfejnek"

Aztán kifejtettem a véleményem.

Aztán egy tanács formájában is megválaszoltam hogy hogyan lehetne hatékonyabban.

A versenyszféra alatt azt értem hogy mekkora a konkurens réteg. Hány másik eladóval kell versengnie a vevőkért.

2013. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem le esett, amit írtál Linkoln és köszönöm.


Amúgy egy műszaki webáruház nyitását tervezem ezzel az üzleti modellel. Hamar be kellett látnom hogy a mai válságos időkben nagyon nehéz mind a raktárkészlet, mind az üzlethelyiség fenntartása, úgy hogy kell valami megoldás.


Sajnos műszaki cikkekkel kereskedő webáruházból már rengeteg van, de azért én megpróbálkoznék vele csak egy olyan nagyker kell, akik hajlandóak együtt működni.

2013. aug. 25. 18:54
 9/9 Linkoln ***** válasza:

Értem.

Figyelj:

Felkeresel mindenféle jólmenő oldalt, és felkeresed a tulajt. Megpróbálod megbeszélni hogy működjetek együtt. Reklámozzátok egymást stb. Partner oldal stb.

Hirdeted magad sok felé. Szakirányú boltokban elhelyezel szórólap pakkokat ha megengedik.

Fórumokon gyűlytöd az e-mail címeket. Vadászod és egy nagy pakkba gyűlytöd őket. Időnként bombázod őket.

Nagy infós fórumos oldalakon, infós honlapokon, műszaki oldalakon felveszed a kapcsolatot a tulajjal és fizetsz valamennyit hogy oldalt téged reklámozzon.

Skype, telefon, e-mail-es ügyfélszolgálatot vállalsz, barátságos vagy. Hirdeted magad apródon, expresszen. Aukciós oldalakon is értékesítesz. Honlapod van ahová irányítod a vevőket. Kis gerilla marketing is mehetne..

Költeni kell a marketingre, és gerinc kell! De ezzel nagy előnyre tehetsz szert.

Mellé kellenek jó beszállítók, valami hely ahonnan szerzel árut.

Ahhoz hogy ne húzzanak le azt kellene tenned hogy felkeresed a gyártókat. Az értékesítési managerrel felveszed a kapcsolatot és megpróbálsz vele tárgyalni.

Meg kéne keresned a legszélesebb termékkínálatú, legolcsóbb gyártót. Onnan venni széles termékkínálatot magas darabszámban. A szállítást te oldd meg. Iskolázd ki magad a témában. Cserében ezzel sem húznak le.

Mehetsz egyenesen nagykerbe, de az lehúzós. A nagyker annyit tesz hogy felveszi a kapcsolatot a gyártókkal, megrendeli az árut magas darabszámban, szervez magának fuvart, odajuttatja az árut. Kifizeti az exportot, importot, áfát, vámot, hasznot rak rá, adózik, fenntartja a telephelyet, magát, és még kaszál is.

Ha ezt te csinálod meg és a termék egyből a gyártótól rajtad át a vevőhöz jut, és még marketingelsz is elég hamar eljuthatsz egy olyan szintre amivel magad simán kitermeled.

Mindehhez tőke kell, és idő.

Mondanom sem kell hogy ez ég és föld az általad felvetett elvhez képest.

Ilyen opciót én is vállalok!

Írj nekem... :D (Ne írj)

Én adok linekeket, ellátom egy kóddal ami tanűsítja hogy te adtad el. Én ezért fejpénzt fizetek neked, de én húzom be a hasznot! Ez mindig annak éri meg aki csinálja.

A pénz azé aki fektetett bele hogy megkapja.

Válság van. Nehéz fenntartani egy vállalkozást. Ahhoz hogy megkapd a vevőket nem elég a marketing. A versenytársaidnál (Nálam is) alacsonyabb, vagy versenyképes árat kell biztosítanod.

Ha ezt megteszed, akkor akaratunk ellenére is megtalálnak a vevők és nem találnak benned kifogásolható dolgot.

Nem tehetünk semmit, és te is kiveszel egy szeletet a tortából.

Most ne adjatok negatívat! Mert ez így van.

Ha segíthetek írj levelet, de nem garantálom hogy azonnal válaszolok, nem sokat vagyok online.

2013. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!