Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti milyen vállalkozást indítan...

Ti milyen vállalkozást indítanátok el, ha lenne 1-1.2M Forintotok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt lenne a kérdésem, vállalkozó szellemű emberekhez főként, hogy: szerintetek mire lenne manapság kereslet a "piacon" úgymond. Mire lenne szüksége az embereknek, ha tegyük fel Én vállalkoznék egy kissebb üzlet indításához, viszont több gondolatom is felmerült... Kíváncsi vagyok ki mit tenne helyettem?

Én gondoltam taxizásra, utánfutó-bérlő cégre, takarítócégre, lángososra vagy netán kész hidegételek készítésére (üzemi) és azt pl piacon, büfékben, munkahelyi kantinban árulni (somlói galuska, tiramisu, trüffel, vagy különféle szendvicsek).


Mondjuk úgy, hogy a dolgoknak még pontosan nem jártam utánna milyen NEM ELEMI feltételei vannak (tehát üzlethelyiség stb) viszont pénz vegyük úgy, hogy összeszerezhető, valamint a szükséges papírok és végzettségek meglennének.


Mit tennétek helyettem?



2013. szept. 10. 21:05
1 2 3 4
 1/37 schocko ***** válasza:
54%
Ennyi pénzzel szinte semmit, vegyél zöldséget és gyümölcsöt a nagybanin és próbáld drágábban eladni...
2013. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%
Napi szintű a kérdés, de senki se fogja rontani a saját üzletét.
2013. szept. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Nekem olyan is elég lenne, nem akarok rögtön havi 6 kilókat keresni.

A következő képp számolok:

A vállalkozás befektettett tőkéje megtérül havonta amikor már jól jövedelmez nettó 10%- körül. Miért? Van taxis ismerősöm aki havi 250-400.000 Körül keres (figyelem! ez nettó), nem tett a "vállalkozásába" milliókat de alig a dupláját ami a havi bejövője. Szóval ha ezt vesszük alapon, itt kevés befektettéssel irtó sokat lehet kaszálni. Somlóis- árus messzi ismerettségem is volt, de kívülről csak annyit láttam, nem hobbiból csinálja. Nővérem hasonló szendvicskészítősdisnél elég jól keresett, volt némi fogalmam a havi jövedelméről mennyit kereshetett a muki, ha esténként pizzát rendelgetett, nagyház, autó és minden héten 4 nő és egy kiszállító fizetése évekig fennt állt...

Ezek vegyük úgy most csak hirtelen felsorolt olyan vállalkozások amik kevés tőkével maxi hozamot profitálnak. Ki se néznétek, hogy egy pince valóságos üzemhelyiséggé való átalakítása nem 100 millió forint, de ahhoz hogy az ember kicsibe elkezdje (márpedig én hiszek abba hogy nem rögtön építési vállalkozást kell létrehozni 20-50 millióért) hanem valahol valamikor ezt is el lehet kezdeni.

Ilyen és ehhez hasonló ötletekre lennék kíváncsi.

2013. szept. 10. 22:54
 4/37 A kérdező kommentje:
Pontosítok: sikertörténetekre.
2013. szept. 10. 22:55
 5/37 A kérdező kommentje:

"Napi szintű a kérdés, de senki se fogja rontani a saját üzletét."


Kajak ilyenkor mutatnék ellenpéldákat arra, hogy sokszor a piacon mire van igény. Gyálon, ahol én élek két (azaz kettő darab) kocsma egymás mellett évtizedek óta megél. Ugyan itt pár km-rel arrébb szintúgy két kisközért. Még pár km-rel arréb megint ugyan ez a szitu a kereszteződésben még két közért és két pékség. Még pár km-rel arrébb egyik sarkon egy kis közért leülős hellyel, másik sarkon talponállóval egybekötött kisközért.


Egymás seggükbe vannak és nem ma meg tegnap kezdték. Amióta itt élek ezek megvannak (már a fejembe az is felmreült hogy összejátszás van állítólag örökös haragosok)

Ezeket a példákat azért írom, hogy ugyan nem 1-2 milliós vállalkozások. Persze. Jóval több, hanem azért, hogy hiába ott egy kocsma vagy egy közért.... már csak azért is ha máshova nem ugyan oda 1 kilóméteres sugarú körben nincs még egy kocsma akkor PONT MELLÉ szorosan nyit még egyet valaki.


Kérdezem: Mi játszódik le ilyenkor a fejébe? És láss csodát: megy neki! Évek óta. Olyan autója van és olyan háza, mint nekem 120 év alatt ha minden bruttó fizetésem félre raknám, ne aggódj ha neki kijön a gázszámla az a pénzösszeg nekem az életemet változtatná meg.


Úgyhogy vannak ilyen "mindent megcáfoló" szélllel szemben hugyozó próbálkozók és mégis megélnek. Valahol elkezdték, trükközgettek-e vagy sem szinte biztosra veszem ez már az ő dolguk, de hogy megélnek az is biztos...

Akkor ebből kiindulva ha ők erre több millát bele mertek áldozni hogy közvetlen mellettük a puszta közepén kocsmára kocsmát, közértre még egyet nyitni (közvetlen egymás mellé ismétlem) akkor nehogy már nekem nagyobb kockázat legyen egy-másfél milliót olyan vállalkozásba fektetni ami igazából egy szendvics-gyártó (kézi munkásokkal) kb 2-3 fő egy mondjuk jól kialakított pincében, vagy üzlethelyiséggel folytatható hivatalosan, engedélyekkel, mindennel.

Azért írom ezt, mert igen is van rá kereslet a "piaconon", csak az a kérdésem hogy milyen papírok kellenek ehhez, hol, kit kell megkérdezni, milyen autó kell hozzá, pénztárgép kell vagy mi kell? Kft vagy Bt hogy van ez mert ezeket a zegzugos nem rám tartozó részeket nem igazán ismerem?...

Nyugi ha nekem valaki ezt mesélné, addig én se hinném el, de mivel saját szemmemmel láttam így megkívántam ám, hogy ha a helyébe lennék sokkal kissebb autóval és házzal és nyaralgatások helyett is beérném..........

2013. szept. 10. 23:16
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

Nos téves eszmék és tévhitek! Azért mert van 1-2 olyan cég ami egymás nyakán van és mégis üzemel az erősíti csak a kivételeket. Tehát ez nem általánosság.

A másik dolog pedig ha van valakinek saját ötlete vállalkozása nem fog másoknak igét osztani, hogy mivel és hogyan lehet sok pénzt keresni.

3dik dolog akik régen kezdték feltudtak úgy építeni egy rendszert ami mára jól működő és tud nyereséget termelni, de amikor ők indultak nem ilyen feltétel rendszerrel tették mint most ezért neked sokkal nehezebb lenne főként, hogy nagy tőkével rendelkezz. 1millió az semmire nem elég. Pince átalakítása mondjuk egy olyan helyiséggé ahol élelmiszert előállíthatsz ezt a HACCP szabályainak és a munkajognak megfelelően kell kialakítani. Tehát kell lenni öltözőnek, wcnek, kézmosórésznek,aztán könnyen tisztítható valami rozsdamentes asztalok pultok, csempézett falak.. Aztán az 1milliód sehol sincs. Másik dolog a szállításhoz ismét csak hűtőkocsi kell amit használtan is olyan 1,5-2milla körül lehet beszerezni. Aztán ipari hűtők ahol az alapanyagokat tárolód, elkülönített száraz tároló. Szerintem itt már 5-6 misinél járunk már biztos és még nincs árukészleted, ami ugyszint nem olcsó dolog.

Ilyen vállalkozáshoz papír ügyintézése sem olcsó dolog aztán kell könyvelő. Mondjuk nála kezdenék a helyedben mert ő jobbára ezekkel a dolgokkal tisztában van hova merre kell bejelenteni. De számíts rá, hogy ő sem ingyen fogja ezeket megcsinálni.

Aztán ott van az hogy be kell törnöd a piacra, reklám, marketing egyebek. Ez megint viszi a pénzt!

Lángosos business meg a kocsival kezdődik ami 1-2milliónál kezdődik megint csak 1 használt beszerzése aztán a papírok engedélyek stb...

Taxizásról csak annyit hogy tanfolyam kell hozzá ami 80ezer, PÁV engedély Pesten ugye a sárga színű ami 150-200ezer forint, 10évnél nem lehet idősebb autó tehát fiatalt érdemes venni, aztán egyéb kütyük és dolgok beszerzése... Szóval az 1milliódat itt is elfelejtheted!

Ismerősödre azért kíváncsi lennék, hogy mennyit dolgozik, mert nem kell hozzá nagy koponyának lenni, hogy kiszámolja valaki. A fizetett ár után 27áfa, 35%járulékok( azt nem tudom hogy neki kell-e fizetni munkaadói járulékot de ha igen akkor ez nem 35%hanem 50%) aztán fizetni a társaságnak a fuvardíjból odaesőrészt, üzemanyagot és egyéb dolgokat(könyvelő, szerviz, éves vizsgadíj,stb....)! Szóval a 250-400ezer kissé eltúlzottnak tűnik. 1,4-2 millió között kéne havonta össze taxizni ami rengeteg! Ez pedig a mai jelenlegi árakon 5000-7000Km havonta!

2013. szept. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Jah és akkor belese számoltuk, hogy a kocsi leamortizálódik eléggé aztán lehet gyűjteni a következőre....


Az 1milliódat inkább fordítsd önképzésre

2013. szept. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
88%
Jol mondod utolsó
2013. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Igen, lehet jól mondja az utolsó, csak Ő mindent megvásárolni és/vagy bérelni először indulásnak az üzletet, alternatív vállalkozást (taxi) szóba se hozta. Az ismerősöm nem túloz, mert akkor elvileg Én is túloznék. Nem 80 ezer a taxi vizsga és a páv sem egy eget rengető dolog. Azért tudom, mert nekem ezek megvannak. Taxi: 53, orvosi 7, páv 8, autó bérlés + tagdíj + gps + egyéb belépési költségek még vagy 200 ezer de ugyebár ez még mindig nem egy millió.... Ha nagyon lazának akarunk lenni és csak napi 10 fuvart visz el X illető pl 2 ezerér (átlag) akkor számold ki mennyi a napi jövedelme. Nem csalás nem ámítás. Jó lmegy a taxi ha fújják, ha nyúzzák akkor is ezt legfeljebb a mezitlábasok és a hiénák isszák meg. Aki bérel az nem.

Sütis- somlóis -szendvicses készitödét bérelni is lehet ami alkalmas erre a feladatra. Rengeteg ilyen van, annak a bérleti joga + kaicuó ilyesmi kb 4-500 ezer (nem kell rögtön fullfullos) de a hűtő, sütők, fűtés, WC stb jók. Annyira, hogy az ember először össze szedje magát: a célnak ez is megfelel. Ja és rögtön nem kell hűtős kisteherautót venni. Vannak ún: inverteres mobil hűtőszekrények egy kombi autóba simán befér, jó persze arra is kell engedély, de nem is 600 ezer.

2013. szept. 11. 16:51
 10/37 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam a taxihoz odaírnám: hogy ez a bruttó jövedelme, szóval ha nagyon lazít (24x2000x10 Ft) (10 óra alatt 10 fuvar 2 ezresével, és csak 24 nagpot ment.) Ebből az össz kiadása kb 230.000 körül van úgy, hogy 430 Forintos benzinnel számoltam és 8 litert eszik az autó városba. Pont.

Akkor mennyi is marad a zsebébe Őőőő 480 k-ből? Hát igen. Persze, hogy "nem megy" a taxi és egyéb más vállalkozás sem, hisz az elrettentő, riogatások (véletlenül nehogy észbe kapj és rá jöjj rohadt jó és alátégy) inkább azt híreszteli jujj, de szarul megy. Aztán nem veszed észre, hogy évek-évtizedek óta fentartja a lakását, úgy hogy hitel van rajta, megy a fűtés télen, mint a gödény, és szervízelteti a 6 milkás superß-jét.

Akkor ki él szarul? Én albérletbe, büdös buszon ülve, fázva, nyomorgva másnak kiszolgáltatva (albi, munkahely, közlekedés stb) vagy Ő, aki maga kis életét éli, jó kocsija van szép háza. Persze teli van hitellel (de ez már az ő egyéni szocproblémája, de ha a nettó reálhozamot nézzük akkor most nem arról van szó, hogy a valós zsebben maradó nettó jövedelmét még mi extrára költi el és ezért érzi az életét szarnak az már más tészta.

2013. szept. 11. 16:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!