Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ez életképes ötlet szerintetek?

Ez életképes ötlet szerintetek?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy elkezdek gyűjteni pénzt és veszek földeket és gyümölcsöt fogok termeszteni.Utána beruházok egy pár pálinka főző berendezésbe és a re aratott termésből pálinkát főzök és külföldön eladom.Ennek a tervnek mi lenne a jogi menete és életképes lenne-e szerintetek?
2013. nov. 24. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
életképes ha van rá egy tonna zöldhasúd.
2013. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
majd lesz...de azt elfelejtettem oda írni hogy kb mennyi pénz kéne eme tervhez?
2013. nov. 24. 20:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Alaphangon csak a földvásárlás milliós tétel. Bár nem tudom mennyit akarsz venni? 1 Ha vagy 150 Ha-t?
2013. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kicsiként szeretném elkezdeni hogy aztán a bevételemmel egyenesen arányosan tudjam növelni a földemet.
2013. nov. 24. 21:08
 5/10 anonim válasza:

Eleinte szerintem jobban járnál, ha úgy vennéd a gyümölcsöt (kiváló minőségűt, magyar termelőktől), aztán ha a pálinkafőzésből összeszedtél egy jó kis alaptőkét, akkor eljátszhatnál a saját gyümölcsös gondolatával.

De ez csak egy ötlet. :)

2013. nov. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
amúgy a föld(hektár) meg a gyümölcs(mázsa) mennyibe kerül?
2013. nov. 24. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Föld 1 és 2 millió között. Gyümölcs 50-100 ft/kg között a cefre minőség.


Gyümölcsöst akkorát érdemes csinálni, amit egyedül, vagy kevés családi segítséggel meg tudsz művelni. Kajszit, szilvát nagy mennyiségben el lehet adni, és a feleslegből is kelendő pálinkát lehet főzni. Ha van szőlőhegy a településeteken, potom pénzért meg tudod venni a területet.


A másik véglet az üzemi termelés, de oda nem elég pár hektár, és nem is tudod kéz alól eladni, felvásárló viszi el az export minőséget. A többit a Sió felvásárolja. Gondolom több ezer liter pálinkát nem igen tudnál eladni. A lényeg, hogy a nálam okosabbak éppen nem rég közöltek egy elég részletes cikket, ahol összegeztek minden kiadást, nagyjából 15 év a megtérülési idő, és 30 éves távlatban alig ver rá a jegybanki alapkamatra. Egyszóval ezt, pláne 0-ról, nem éri meg felépíteni, még akkor sem, ha van pályázati pénzed. Az első út még járható. Viszonylag sok munkával, 2-2,5 hektárból ki lehet venni 3-4 milliót egy évben. Ez egy középvezető keresete, ami sztem nem rossz.

2013. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem egyszerűbb felvásárolni a gyümölcsöket. szerintem jobban jönnél ki mint földvásárlással, telepítéssel, azok permetezésével, betakarítással, majd főzéssel.


+ jó lenne tudni hogy mennyire kapós a pálinka külföldön, és mennyiért lehetne kivinni.

2013. nov. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megvenni mindig egyszerűbb lesz, ez vitathatatlan. :-). Nem tudom, hogy a termelés része áll közelebb hozzá, vagy a pálinka eladása... Szerintem, ha felhajt egy barackost, aki 100-ért odaadja a cefrének valót, meg szilva szezonba a kiskundorozsmai nagybanin vesz 50-ért szilvát, és főzet valahol párszáz liter pálinkát, és megpróbálja eladni külföldön, nagyot nem bukhat rajta. Meg nem romlik.
2013. nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Linkoln ***** válasza:
Ez akkor profitképes ha van földed, és tőkéd :/ Egyébként a profitod csak a hátrányod csökkentésére menne el...
2013. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!