Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy saját vállalkozáson töröm...

DonThomas kérdése:

Egy saját vállalkozáson töröm a fejem. Mégpedig valamiféle pecsenyesütőt, lángossütőt vagy büfét szeretnék nyitni. A helyszín szerintem tökéletes, de mivel eddigi életem folyamán csak alkalmazott voltam ezért nem tudom, hogyan kezdjek az egészhez!?

Figyelt kérdés

2014. jún. 12. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

1. járj utána, milyen engedélyeket kell beszerezned.

2. készíts költségvetést:

- induló költségek

- havonta rendszeresen felmerülő költségek (adók, bérleti díj, fizetés stb)

3. számold ki, hogy a költségek és kötelezettségek kifizetéséhez mekkora árréstömeget kell kitermelned havonta, ezt visszaosztva egy hamburger árával, hány hamburgert kell eladnod egy hónapban. A hamburger árát úgy határozd meg, hogy az még piacképes legyen. Természetesen a "hamburgeren" az általad forgalmazott dolgokat értsd, azt is mondhattam volna, hogy hál kólát kell eladnod ha egy üveg 350Ft - gondolom érted.

4. Gondold azt is végig, hogy tudsz vevőket, forgalmat generálni. Milyen eszközeid, ötletek állnak a rendelkezésedre.

5. Azt is futtasd végig, ha nem jönne be a bolt, vissza tudod-e fizetni az induló költségre fordított hitelt- amennyiben kölcsönt veszel igénybe.

6. Személyi kérdéseken és időbeosztáson is gondolkodj.


Ha megvan mindenre a frappáns megoldás, és valóban megalapozott a pénzügyi terv, akkor hajrá!

2014. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Egy kérdésem még lenne: az 1. pontban említed az engedélyek beszerzését... ezt hol tudom megszerezni, vagy hol tudnak benne segíteni?

2014. jún. 13. 08:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom, nem vág a profilomba, de én így próbálkoznék:

- egy büféstől megkérdezném

- kormányablak

- internet (nem a gyakorikérdések.hu hanem hivatali honlapok)

- antsz ügyfélszolgálat

- valamelyik iparkamarát felhívnám

2014. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána járok!
2014. jún. 30. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!