Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ingatlan bérbeadás mint...

Ingatlan bérbeadás mint befektetés?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemen tanulok. Örököltem kb 5 millió forintot. Arra gondoltam hogy ebből a pénzből lehetne venni egy kis lakást, és azt kiadni mondjuk havi 50 ezer forintért. Ez jó befektetés lenne? 2 év alatt több mint 1 millió profit hasznot termelne.

2014. szept. 6. 01:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy 5 milliós lakást sehol nem fogsz kiadni havi 50-ért. Én egy 10-11 milliós bérelek 55-ért.
2014. szept. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Egy 5 milliós lakást sehol nem fogsz kiadni havi 50-ért"


Lehet, hogy Budapesten nem, de...


Tatabánya 55 m2-es lakás, III. emelet, erkély nincs, kicsi konyha, nem is központ, drága rezsi, 45 ezerért adtam ki. Szomszédos városban 40 m2-esek mennek 35-40 körül.

2014. szept. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
... ja, a piaci értékük most úgy 3-4 millió (talán).
2014. szept. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó befektetés. Viszont tapasztalatom szerint felügyeld a bérlőket, mert nem mindegyik tiszteli mások tulajdonát és némelyik kifejezheti sötét neveltetését, és akár graffitizik és rongál is. A bátyám ügyvéddel szokott velük papírt íratni, melyben még az is szerepel hogy a lakást pontosan abban az állapotban kell visszaadniuk ami a beköltözés kezdetekor a fényképeken szerepel. Ezért még jelentős kauciót is kér. Ebben az esetben a bérlő nem viszi magával a berendezést elrágó kutyát és a rombolási szándékát is máshol éli ki.
2014. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy lakásra költeni is kell, ezt kalkuláld bele. Ha valami elromlik, nem fizettethetsz mindent a bérlővel. És lutri, hogy milyen bérlőt fogsz ki.

Inkább fektess másba.

2014. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ennyire rossz lennék matekból?


2 év ugye 24 hónap. Tegyük fel, hogy az 5 milliót elköltöd ingatlanra és ki is tudod adni havi 50 ezer forintért.

De ebből hogy lesz neked 1 millió forint profitod 2 év alatt?

2014. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Plusz azt az 50 ezer forintot le is kell majd adóznod.
2014. szept. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

50.000 X 24 = 1.200.000

Tehát 2 év alatt lesz nettó 1.2 millió forintom a semmiből.

Valamint lesz egy saját lakásom ami 5 milliót ér, és dönthetek úgy hogy nem adom ki a továbbiakban, vagy továbbra is kiadom, ez esetben 8 év kéne ahhoz hogy megtérüljön a lakás teljes ára.

2014. szept. 8. 07:41
 9/11 anonim ***** válasza:
1.2 millió az inkább még "csak" bruttó! :)
2014. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem akarom osztani az észt de... 5 millióért olyan lakást veszel bp-en ahova fehér ember nem költözik :D Legegyszerűbb megoldás szerintem ha szerzel még 3 milliót (akár hitellel) Veszel 7ért egy lakást, 1 milliót ráköltesz és 80ért ki tudod adni. (tapasztalatból mondom)
2014. dec. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!