Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy szerezhetnék gyorsan 2,5...

Hogy szerezhetnék gyorsan 2,5 millió Ft-ot? LEhet kemény fizikai munka is, és külföldi munka is.

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Gyorsan szükségem lenne 2-2,5 millió Ft-ra. A fizikai munka nem akadály, a piszkos munka se, kivéve a halott, meg az emberi fekália. Egy 100 éves, az őseim által épített házat akarnak eladni az éhes hiénák. (örökösök...) Meg szeretném venni, ám még hiányzik egy jó másfél millió Ft (plusz az ügyvéd, ez, az, meg maradjon is egy kevés). Semmi ötletem nincs. MAx egy évet tudok tolni az eladással, nagyon max jövő májusba kellene kifizessem. (ballagásomra való tekintettel, de nem számíthatok sok pénzre, mert már alig van a családból valaki, aki él) onnan max 100.000 Ft jön. A házról nem mondhatok le. Jövőre érettségizek, de nem égbekiáltó probléma, 2 hónap alatt cakkon pakk felkészülök 4-5-ösre. Szeptember-októbert talán meg tudom oldani iskolába, ha netán valami normális külföldi munka lenne. Valakinek valami ötlete, javaslata?
2015. júl. 16. 20:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kiskoma, nem akarlak elkeseríteni, mert tetszik a lelkesedésed, de az a helyzet, hogy te nem vagy tisztában azzal, hogy mekkora pénz az a 2.500.000 forint.

Segítek, hogy el tudd képzelni:

egy diplomás ápolónő, ha minden nap túlórázik, hétvégén is, a belét is kihajtja, és már az ájulás szélén van, akkor ennyi pénzt keres egy hónapban:

100.000 Ft

Neked pedig ennyi pénz kellene:

2.500.000 Ft

Leírom egymás alá, hogy lásd, érzékeld a dolgot:

100.000

2.500.000

2015. júl. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Csak hogy az USA-ba így csettintésre nem fognak minden sehonnai csóró prolit kiengedni mint te.
2015. júl. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ezzel van egy pár probléma tudod:


- 350 $-os napibér az USA-ban sem nagyon van, pláne nem 18 éves képzetlen és tapasztalatlan külföldinek. Az aranyásós műsort nézted vagy mi?

- Ki sem jutsz az USA-ba, mert nem kapsz sem vízumot sem munkavállalóit

- És végezetül havi 7,000 USD-ért (!!) szerinted nem a helybéli akarna inkább dolgozni? Itt csak érdekességként jelzem meg, hogy az átlag amerikai ÉVES átlagbér 28,500 USD. Amiről te beszélsz az meg éves 90,000$...


Majd ha kicsit idősebb leszel rájössz, hogy a barátom anyukjának a szomszédjának a kutyaidomára által mesélt dolgok távol állnak általában a valóságtól.


Repülj rá arra ami itthon szerinted 25e-t fizet naponta (nettó 500 napszámba, hogyne...), azzal is megvagy hamar...

2015. júl. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

nyehehehehe



Egy mérnöki, közgazdasági állással keress mondjuk havi 300 kiló nettó (lehet ennek a többszörösét is persze, de a racionalitásokat nézve azért az már nem rossz fizetés itthon havonta, meg valamit érteni is kell hozzá, esetleg papírok, diploma, nyelvtudás, meg be kell jutni valami olyan céghez, aki hajlandó is megfizetni, szóval egy szó mint száz ennyiért már az itthoni munkavállalók 80%-a is munkahelyet váltana)


Akkor ha egy vasat nem költesz ebből a 3 kilóból havonta akkor 8 hónap alatt megvagy... Ugye Te sem gondolod komolyan, hogyha egy komoly szaktudással, tapasztalattal rendelkező alkalmazottnak 8 hónap kell ehhez a pénzhez úgy, hogy tényleg egy vasat nem költ másra, akkor te 18 évesen +4 hónap alatt játszva összerakod.

2015. júl. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egyébként könnyű ilyen állást találni.


Onnan ismerszik, hogy a cég kapujában egy kb 2.5 milliós sor áll, akik várnak rá, hogy bekerüljenek, úgy konkrétan a komplett északkeleti, és alföldi része az országnak, de már a dél-dunántúliak is megérkeztek, szóval semmi ok a pánikra, állj be a sor végére, tépj egy számot, és szólítani fognak :)

2015. júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Csak amerikába nem mindenkinek füllik hozzá a foga. Ismerek ápolókat, tudom milyen a fizetésük. Le is tudom írni egymás alá a két összeget.

Napi 50-100 db, egységáron itt Magyarországon 3-400 Ft/db. Egyedüli bajom vele, hogy ezt nem hivatalosan lehet csinálni. Teljesen legális, ám mindeneki feketén csinálja. És a 600.000 Ft-ot jóval meghaladja. Meg ráadásul üzletszerű is. Amúgy meg adózva lejön egy jó része... Nem tudom %-ra mennyi. De legalább a negyede kb.


De én úgy szoktam csinálni, hogy ha valamihez nem értek, vagy nincs ötletem, akkor kicsi számra lakatot teszek, és nem ugatok le senkit. Meg pláne nem nézem le, főleg, ha nem drogra meg piára kell neki, hanem értelmes, jövőjét megalapozó dologra. Bár ez manapság már ugyan ritka, még vagyunk egy páran ilyenek. ;)

2015. júl. 17. 10:08
 17/20 anonim ***** válasza:
11%

Ennek ellenére még most is ugatsz! Elvesztetted a lakatot?


Ne tanulj tovább, esetedben felesleges pénzkidobás lenne!

2015. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
57%

"Napi 50-100 db, egységáron itt Magyarországon 3-400 Ft/db. Egyedüli bajom vele, hogy ezt nem hivatalosan lehet csinálni. Teljesen legális, ám mindeneki feketén csinálja. És a 600.000 Ft-ot jóval meghaladja. Meg ráadásul üzletszerű is. Amúgy meg adózva lejön egy jó része... Nem tudom %-ra mennyi. De legalább a negyede kb. "


Ezt bárki érti?

2015. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mint láthatjuk neked már megvannak az ötleteid.


Eleve úgy indult a kérdésed,hogy bármi jöhet lényegében, külföld is. Ott a terved 2 hónap és kész is, itt a nyár, holnap indulhatsz.

Ne várj semmire, indulj , és keresd meg , ne beszélj róla csináld.

2015. júl. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Thispain ***** válasza:
Sikerült megmentened a házat?
2023. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!