Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóvá válás...

Egyéni vállalkozóvá válás külföldön (Anglia vagy Írország) feltételei, lehetőségei?

Figyelt kérdés

Az itthoni hihetetlenül magas adók szinte lehetetlenné teszik egy kisvállalkozás elindítását. Éppen ezért gondolkodok Angliában vagy Írországban egyéni vállalkozóvá válni, de Magyarországon végezni a tevékenységet. Azonban pontos információt nem találtam ezzel kapcsolatban, ezért keresnék olyan valakit, akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, esetleg tud egy segítőkész angol/ír könyvelőt.


Eddigi információim szerint igen könnyen megoldható a dolog, de kezdek elveszni.


NEM adócsalás és hasonló okból kérdezek, egyszerűen szeretnék reális összegeket befizetni adó címszóval, és elindítani egy legális vállalkozást.

Köszönöm a segítséget előre is!



2016. máj. 2. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz elkoltozni MO-rol, felejtos, ugyis itthon kene adokat fizetned.


Mivel foglalkoznal? Ha valamilyen szolgaltatast nyujtasz aminek nincs sok koltsege, itthon a KATAs egyeni vallalkozas minen ir-angol lehetosegnel jobb.

2016. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

3D nyomtatás a fő profil.


KATA-s adózással, ha jól számoltam a dolgokat, szinte lehetetlen megélni, havi szinten legalább 500e-Ft-os bevételre lenne szükség.

2016. máj. 2. 19:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Mekkora bevetelt tartasz valoszinunek /ho? Annak hany szazaleka lesz koltseg (anyagkoltseg, egyeb szolgaltatas, pl. postazas)?
2016. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Erre konkrét számot nem tudok írni sajnos. 200e Ft környéke a maximális jelenlegi helyzetemben, ennek kb. 25%-át lehet anyagköltségként/szállítás címszó alá helyezni, de ennél sajnos alacsonyabb összegek lesznek véleményem szerint.
2016. máj. 2. 20:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Angliaban evi 8000GBP-ig adomentes, de havi 175k-netto nyereseggel nem erdemes angliaba vagy irorszagba koltozni.
2016. máj. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyebkent meresz dolog ebbol megelni akarni, ha tonkremegy a 3d nyomtatod (azert meg elegge gyerekcipoben jar a technologia), maris buktad egy havi beveteled.
2016. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nyílván nem egy darab gépről van szó, és emellett 3D tervezésről is.


Ha angliában vagyok vállalkozó, akkor a külfdölről, tehát nem angliából származó jövedelmem adómentes, nem?

2016. máj. 2. 20:56
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha angliában vagyok vállalkozó, akkor a külfdölről, tehát nem angliából származó jövedelmem adómentes, nem?"


Ez kizart.

2016. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vagyis ha tenyleg mashol keletkezik, akkor lehet, hogy tenyleg az. De ha te onnan nyujtasz kulfoldi ugyfeleknek barmilyen szolgaltatast, az angliaban keletkezett jovedelemnek szamit attol fuggetlenul, hogy a penzet honnan utaljak.
2016. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na, pont ez a része nem tiszta számomra, és ezért keresnék valakit, akinek van tapasztalata :)


A leegyszerűsített kérdés lényegében az, hogy olcsóbbra jövök-e ki akkor, ha nem itthon vagyok egyéni vállalkozó, esetleg kft tulajdonosa.

2016. máj. 2. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!