Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki igénybe veszi a szolgáltat...

Aki igénybe veszi a szolgáltatásomat, az egy cégnek fizet. A cég pedig ebből valamennyit utal nekem. A vevőnek én a teljes árról adok blokkot és ez a teljes ár kerül bele a KATA-s füzetembe? Vagy a cég által átutalt összeg kerül a füzetembe?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2016. júl. 27. 09:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Te arról kell elszámolj amit te kapsz. Amit az anyacégnek utalnak, azt ő intézi. A te vállalkozásodbak nincs köze a céghez ahova bedolgozol.
2016. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Jobb lenne megbeszéld egy könyvelővel...
2016. júl. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
36%

Ezt inkább a NAV-val vagy egy könyvelővel kellene megbeszélni. Ha a vevő a cégnek fizet, akkor TE nem számlázhatsz a vevőnek, csak a cég. Ha Te a cégtől kapod a pénzt, akkor csak a cégnek számlázhatsz.

Mivel ez a helyzet jogilag igen aggályos, ezért mindenképpen könyvelő vagy NAV megkeresését javaslom.

2016. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket. Már kérdeztem könyvelőt, de azt mondta, ez bonyolult téma és kérdezzem meg a NAV-ot. Látom, kénytelen leszek elmenni, de azért kicsit konkrétabban leírom, hátha ez jobban segít.

Arról lenne szó, hogy valaki fizet egy kuponos cégnek, majd megmutatja nekem a kuponszámát és teljesítem a szolgáltatást.

Mielőtt elmegy tőlem a vendég, azért adnom kell neki blokkot, nem?

A vendég fizet a cégnek mondjuk 5000Ft-ot, a cég átutal nekem 3000Ft-ot.

A vendégnek én adok 5000Ft-ról blokkot vagy 3000Ft-ról?

A számlámon lesz 3000Ft. Ezt írom be a füzetembe és a majdani adóbevallásomba is 3000Ft-ról kell elszámolnom vagy az 5000Ft-ot kell beírnom a füzetbe és 5000 Ft-ról kell elszámolnom majd?

Köszönöm szépen a segítséget.

2016. júl. 27. 10:43
 5/33 anonim ***** válasza:

Szóval X cégtől megrendelnek egy padlóburkolást, ezért a munkáért pedig kiküldenek téged, mint egy alvállalkozót.


Szóval az X cég teljesítette a munkát az alvállalkozás révén.


Szóval logikusan nézve, ha te is adod a számlát, azt az X cég nevében teszed, ahova a vásárló be is fizet (5000). Aztán pedig te adsz számlát az X cégnek a 3000 forintról amit ők fizettek neked...


De én csak egy idióta kölyök vagyok aki nem ért ezekhez, kérdezd meg a NAV-ot.

2016. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

Ez a gyakorlatban nálunk úgy néz ki, hogy van a cég aki kibocsátja a kupont (itt lényeges hogy ez nem ajándékutalvány, hanem konkrétan a teljes szolgáltatást tartalmazza).

A vevő megveszi a kupont egy cégtől 5 ezerért. Kifizeti, számlát kap. Elmegy, nálad beváltja, te erről neki nem adsz bizonylatot, mert te a cég felé fogsz elszámolni majd számlával és a beváltott kuponnal.


Ugye ezt megelőzi a megállapodás hogy te adod a szolgáltatásod a cégnek 4 ezerért, amit ő továbbértékesít 5-ért. Te 4-et számlázol ki.

2016. júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

X cég nevében nem tehetem, mert én nem a cég vagyok. Én egy kata-s e.v. vagyok. Nem?

Nekem nem kell adnom semmilyen számlát a cégnek. Van egy szerződésünk, miszerint X Ft-ból X-ft-ot utalnak.

De azért köszi az együtt gondolkodást.

2016. júl. 27. 11:48
 8/33 anonim ***** válasza:
70%

Ezt elmondod hogy érted?


A cég nevében senkinek nem adsz számlát. Te a cégnek számlázod ki a szolgáltatásod, nem az igénybe vevőnek.


De két tök más dologról beszélünk.


Egyébként a mérvadó hogy a szerződésben mi van, de ha jól gondolom, ez sima jutalék alapú szerződés, az hogy mögötte kupon/voucher értékesítés áll, most épp lényegtelen.

2016. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem adok a vevőnek bizonylatot, mert a céggel kell majd rendeznem.

De valamit adnom kell neki, mert ha egy NAV-os veszi igénybe ezt a szolgáltatást és elengedem bizonylat nélkül, akkor nekem kampec. Nem?


Ugye ezt megelőzi a megállapodás hogy te adod a szolgáltatásod a cégnek 4 ezerért, amit ő továbbértékesít 5-ért. Te 4-et számlázol ki.

2016. júl. 27. 11:52
 10/33 A kérdező kommentje:

Az utolsó idézet véletlenül benne maradt.

Azt hiszem, kezdem érteni.

A céggel intézem a számlázást.

Már csak az a kérdésem, mit adok a vendégnek, mert valamilyen teljesítő igazolás nélkül őt nem jó elengedni, ill. az, mennyi bevétel összegről írom az adminisztrációmat (áfamentes kata-s füzetembe): 5000 vagy 3000 bevételről?

Köszi.

2016. júl. 27. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!