Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki igénybe veszi a szolgáltat...

Aki igénybe veszi a szolgáltatásomat, az egy cégnek fizet. A cég pedig ebből valamennyit utal nekem. A vevőnek én a teljes árról adok blokkot és ez a teljes ár kerül bele a KATA-s füzetembe? Vagy a cég által átutalt összeg kerül a füzetembe?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2016. júl. 27. 09:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
A cég a kuponnal együtt nem ad bizonylatot?...
2016. júl. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Semmit nem adsz a vevőnek, mit szeretnél adni?


Ő átadja a kupont szépen és te annak megfelelően teljesítesz. Nálad lényegében csak felhasználja azt.


Fontos hogy a kupon, nem ajándék utalvány, fontos hoyg adott konkrét szolgáltatásra jogosítja csak, és az is hogy például nem kiegészíthető készpénzzel többlet szolgáltatásért.

2016. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Ja igen, a cégnek a kuponnal együtt számlát kell adnia a vevőnek.

Mit szeretnél ezen kívül adni? Te nem a vevővel leszel szerződésben, hanem a céggel aki a kupont eladta.

2016. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Aha! Értem. Köszönöm szépen.
2016. júl. 27. 12:01
 15/33 A kérdező kommentje:
A cég a kuponnal együtt ad valamilyen befizetésről szóló igazolást a vevőnek.
2016. júl. 27. 12:03
 16/33 A kérdező kommentje:
Valami eszembe jutott. Pár éve befizettem egy kuponos oldalnak 3000Ft-ot, mert ennyiért hirdettek meg egy masszázst. Igénybe vettem és a hölgy adott blokkot a szolgáltatása végén. Ő KATA-s volt, ezt mondta is. Már nem emlékszem, mennyiről állította ki a blokkot, de kaptam tőle. Pár hónapra rá megint elmenetem masszázsra valakihez, de ő csak elköszönt tőlem és nem adott semmit a teljesítésről.
2016. júl. 27. 12:07
 17/33 anonim ***** válasza:
NEM, a cég a kuponnal együtt számlát ad a vevőnek, nem valami befizetési bizonylatot.
2016. júl. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Valószínűleg más volt a mögöttes szerződés a cég és a szolgáltató közt. Létezik amúgy mindkét alternatíva.
2016. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Értem.

Szóval a vevő tőlem úgy megy el, hogy viszlát és nem adok neki semmi papírt. Ezt megértettem.

(Csak a NAV miatt paráztam, hogy jön az ellenőr és viszlát után mondja, hol van a teljesítésről valami? De akkor ezt nem mondhatja, hiszen van számlája a teljes összegről, én teljesítettem az átadott kupon ellenében és mosolygunk egyet, majd kilép az ajtómon.)

A KATA-s füzetembe meg annyi bevételt írok, amit a számlámra utalnak majd.

Mentek a zöldek és még egyszer köszönöm szépen.

2016. júl. 27. 12:30
 20/33 anonim ***** válasza:

"A KATA-s füzetembe meg annyi bevételt írok, amit a számlámra utalnak majd. "


De nem csak a füzetedbe kell írni, hanem le is kell számláznod a cég felé az utalt összeget - hiszen az majd csak így fogja tudni leírni költségként.

2016. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!