Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki igénybe veszi a szolgáltat...

Aki igénybe veszi a szolgáltatásomat, az egy cégnek fizet. A cég pedig ebből valamennyit utal nekem. A vevőnek én a teljes árról adok blokkot és ez a teljes ár kerül bele a KATA-s füzetembe? Vagy a cég által átutalt összeg kerül a füzetembe?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2016. júl. 27. 09:10
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Ezt a leszámlázást nem értem (tudom, menjek könyvelőhöz, de éppen most zavart el az egyik, hogy ő nem ért a kuponos dolgokhoz és ezért kérem a segítségeteket, mert bármelyik pillanatban elindulhat ez a rendszer). Kérlek szépen részletezd nekem, ha kérhetlek erre. (Van blokkom, áfás-s számlám, igaz nem vagyok áfás.) Köszi előre is.


Felhívtam a NAV kp-i számát. Ott kapcsoltak egy hölgyhöz, aki azt mondta, 3000Ft-ról kell blokkot adnom. Viszont érződött rajta, nem igazán tudja, inkább csak tippel. Azt is mondta, írjam meg e-mailban és majd válaszolnak rá. A válasz vagy egy hónap, amire megérkezik...nekem meg most fontos ezt megtudnom.

De az itteni válaszok alapján kiderült, hogy sem 3000Ft-ról nem adok papírt a vevőnek, sem blokkot nem adok.

2016. júl. 27. 13:08
 22/33 anonim ***** válasza:

A vevő megadja az adatait a kuponos cégnek, az leszámláz a vevőnek 5 ezer ft-ot a kuponért, majd átutal Neked belőle 3 ezret, Te pedig a 3 ezerről számlát adsz a CÉGnek.


A vevő, ha nem elégedett a szolgáltatással, akkor reklamál a kuponos cégnél vagy Nálad.

2016. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi papír arról, hogy a cuccot átadtad/elvégezted? Hogy ne mondhassa a vevő, hogy nem kapta meg... Tudd bizonyítani.
2016. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

#23

A vevő a kupont adja át a szolgáltatónak - ezért/erre kapja a szolgáltatást.


Mondjuk az más kérdés, hogy a vevő mennyire fogja "preferálni" ezt a formát... hallottam jó pár embert panaszkodni, hogy nem elérhető a szolgáltatás, nem kap időpontot, nem megfelelő volt a szolgáltatás, stb.


Na az lesz még egy érdekes kérdés, ha a vevő kéri vissza a pénzét, mert nem elégedett a szolgáltatással, mert nem tudja valamiért igénybe venni, stb.

Kérdező, erre is felkészültél már?

2016. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm. Értem :)

Akkor így stimmelni fog a számlámra utalt 3000Ft is és a füzetembe a bevételhez írt 3000Ft is.

De a cég felé leszámlázott 2000Ft az kerül valamilyen adminisztrációs kategóriába vagy sehová nem kell írni, mert úgysem vagyok áfás?


Amúgy biztosan valamit kitalálok a szolgáltatás igazolásáról, hogy a vevő azt megkapta. Csak még gondolkozom ezen.

2016. júl. 27. 14:40
 26/33 A kérdező kommentje:

Teljesen jogos felvetés, hogy mi történik reklamációkor.

Ezt átbeszéltem a céggel és a vevőnek kedvez az esetleges reklamáció. Ezt én elfogadtam, mert a feltételek megfeleltek a számomra is.

2016. júl. 27. 14:47
 27/33 anonim ***** válasza:

"Amúgy biztosan valamit kitalálok a szolgáltatás igazolásáról, hogy a vevő azt megkapta. Csak még gondolkozom ezen."


Mit kell ezen gondolkozni? A vevő kapott a kuponos cégtől egy kupont (vagy egy kódot, de ezt nem találom annyira jónak), annak a kuponnak a felhasználásával (Nálad létével) bizonyítod, hogy felhasználta a szolgáltatást.

2016. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Azért gondolkodom ezen, mert a vevő a kinyomtatott kupont elhozza ugyan, átadja nekem, de egy órán belül, X időn belül ugyanazt a kupont kinyomtatja és azt mondja, nem kapta meg a szolgáltatást és most kéri.

Esetleg hiába regisztrálom a neten a kódot, ő azt mondja, most írtam be, de szolgáltatást még nem kapta meg.

De valaki más is kinyomtathatja (mert a számítógépet nem zárta le az illető), igénybe veszi a szolgáltatást, majd eljön az eredeti befizető és velem perpatvarozik.

2016. júl. 27. 15:06
 29/33 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, nem jól kombináltunk.

A kliens fizet a cég felé, amely összeg befizetéséről lesz igazolása.

Nálam igénybe veszi a szolgáltatást és nekem adnom kell blokkot/számlát a teljes árról.

A cég meg majd valamikor átutalja nekem az összeg egy részét, mert a többi a jutalékuk.

2016. aug. 2. 00:49
 30/33 anonim ***** válasza:
Ezt a NAV-nál mondták? Vagy könyvelő?
2016. aug. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!