Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit szólnátok, egy új magyar...

Mit szólnátok, egy új magyar lánchoz?

Figyelt kérdés
kisebb üzlethelységekben kéne, egy központilag meghatározott arcultot követni. MInden egységben lenne, egy lottózó, kávéfőző gép, hátul egy álló szolárium. Majd igényeg, tájegységek szerint lehetne eltérés. Pesten pl több kézműves sör. Borsodban, nagy 2 literes enegria ital, hihetetlen akciósan. Mindig lennének, nagy akciók. Nyáron téli zokni, olcsón. Télen rüvidnadrág....

2016. szept. 20. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Ki finanszírozná?
2016. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ki nem menne egy ennyire hülye ötlettel csődbe?


Az emberek nem vesznek "hihetetlenül akciós téli zoknit" nyáron. Mert aki rá van szorulva a "hihetetlenül akciósra" az napról napra él és nem tervez előre.


Ahogy a proli, aki 2 literes szuperakciós energiaitalra vadászik borsodban az nem fog kávét inni és szolizni a közértben... Aki meg kávézni és szolizni jár valahova az nem a közértben az ákckós raklapos krumpli mellett akarja elfogyasztani a lattét barnulás után.

2016. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Szakosodás profibb dolog , ez inkább szatócs jellegű megközelítés . Másrészt aki lottózik az nem feltétlen oda menne barnulni és a KÖJÁL stb se adna rá engedélyt és nagy leválasztott területet is igényel . A sok unatkozó és alki menne szeszért a nyugisabbak akik innának egy kávét többet nem vegyülnének velük . Azt árulni kiegészítésként ami nem szezonális hát nagy kockázat .
2016. szept. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Ez nagyon életképesnek tűnik. Állószolárium, nyáron téli zokni, télen rövid nadrág...

Egyszer megpróbálhatnál bevásárolni valahol, aztán rájönnél, hogy mi kell a népnek. De ha nem megy, akkor segítek.


Megbízható minőségű, korrekt árú húsféleségek, jó választékban. Jó minőségű, normális árú, széles választékú zöldségek, tejtermékek, felvágottak, helyben sütött pékáruk. Az sem baj, ha széles a választék tisztítószerekből, az ember a kedvenc márkáit megtalálja. Illatszerből szintén.


Sör-bor-rövidital széles választékban a minőséget és árat illetően. Az is találjon magának sört és bort, aki gourmet, és ne menjen helyetted a Tescóba, mert ott van normális választék, de az is, aki a legmagasabb véralkoholszintet szeretné elérni egységnyi forintból.


Emellett árulhatsz praktikus háztartási cuccokat, krumplihámozót akciósan a 10 kilós krumpli mellé, vagy konyharuhát, felmosóvödröt, szemeteszsákot és ruhacsipeszt.

2016. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
nekem tetszik az ötlet, igaz én mindig is támogattam a futóbolondokat
2016. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Azt hiszed, ez ilyen egyszerű...


Szerinted miért nincs mindenhol egy szoligép, ahol hely van hozzá?


Elárulom: ezekhez mindhez kőkemény engedélyek kellenek, mindhez más féle.

Ilyen típusú szolgáltatásokat egy üzlethelyiségbe sosem fognak engedélyezni.


A szolihoz egy csomó egészségügyi feltételnek adottnak kell lennie, kell zuhanyzó, wc.

Én Debrecenben, ami elég nagy város, nem tudok olyan lottózót, ahol lenne wc a vendégeknek.

Nőként nem szeretnék olyan helyen szolizni, ahol 2 percenként újabb és újabb férfiak lépnek be az üzletbe. Még ha van is köztünk egy ajtó...


ÉLelmiszerhez megint külön engedélyek kellenek, élelmezésügyi előírásokról hallottál már? A palackos italok is ide tartoznak. Szerinted az ÁNTSZ viccből van?


Miért árulnál szezonnal ellentétes dolgokat?

Ha olcsón tudod adni, azaz te is be tudod szerezni olcsón, akkor miért nem adod télen a téli zoknit, és nyáron a rövidnadrágot?

Hol itt a logika???


Nem vágom, miért fogyna jobban Borsodban az energiaital. Mindenhol fogy, de egyébként mindenhol van egy százasbolt, vagy egy kisbolt, ahol olcsón meg lehet kapni.


Ja, arra még ki sem tértem, hogy ha mindent akarsz, akkor semmiből sem tudsz egy normális választékot felmutatni.

Én olyan szoliba jártam, ahol volt vagy 8 féle gép, mindenki kedvére választhatott, hogy álló vagy fekvő, erősebb vagy gyengébb.

Nadrágot, zoknit, egyebet sem fogok ott venni, ahol összesen 2 féle van.

Az emberek szeretnek válogatni.

Ja, jut eszembe, a lottós gép mellett lenne egy próbafülke? Vicces...


A végére: a szerencsejáték ebben az országban állami monopólium.

Nem te döntöd el, hol nyitsz.

Minden egyes géphez külön engedély kell, és a gépet kezelőnek vizsgáznia kell.

Szimpatikus hely lenne, ahol a pult mögött a pasi kiad egy ötöslottót, majd kis türelmet kér, és elmegy kiganézni az izzadságot a szoligépből. Aztán visszajön, vegyszeres kézzel lenyomat egy kávét.

Nos, minden vágyam egy ilyen helyen vásárolni...


Egyébként meg "új MAGYAR lánc"?

Kösz, de nem.

A magyar láncok csak le akarnak húzni, át akarnak verni.

Lásd CBA, COOP, és hasonlók.

Be nem teszem a lábam.

Árban nem tudnak versenyezni egy Lidl-vel, Aldival.

Akkor már települjön be az országba a Kaufland, oda biztos sokan járnának.

2016. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Bence87 ***** válasza:
71%

Inkább valami piaci résre kéne rámenni, ami nem volt még eddig. Pl. Manna ABC is magyar lánc, már több boltjuk is van Budapesten. Ők sikeresen rámentek az éjjel-nappal nyitva tartásra, rájöttek, hogy sok helyen nincs éjjel-nappali bolt. Ezért tudnak drágábbak is lenni, mint mások.


Lottózó, szolárium szerintem nem jó, nem passzol a vendégkörhöz. Kávéautomata mehet.


Valami piaci rést találja. Pl. olyan bolt, ahol csak sör van. Turisták által látogatott helyeken csak magyar alkoholt áruló üzlet stb. Valami olyan kell, amit a meglévők nem tudnak jól.

2016. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Bence87 ***** válasza:
54%
Pl. én szívesen mennék olyan élelmiszerboltba, ahol csak egészséges, de megfizethető árú élelmiszerek vannak, és nem kell messzire elmenni, mert jól megközelíthető. Ilyenből hirtelen egyet sem tudok. Átlag élelmiszerboltban a termékek 95%-a tele van cukorral, színezékkel, tartósítószerrel, sóval.
2016. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy szívesen mennél, de bemész egy Tescoba, Auchanba, Aldiba, Lidl-be, és van ilyen polc, sarok, sor.

Ezek a boltok pedig mindenhol ott vannak.

Ez az egészséges árukészlet pedig nincs akkora, hogy megtöltsön egy egész boltot.

Egyébként elárulom neked, amit keresel, azok a bioboltok.

Ott ott vannak ezek az élelmiszerek, és mellette még kozmetikumok, gyógyhatású készítmények is.

De azt felejtsd el, hogy ez olcsó legyen, mert nem lesz az.

A ghánai shea vajat, vagy a fűszerként használt fenyőmagot nem fogod tudni 60 ft-ért beszerezni, mint a finomlisztet.

És mivel nem olcsó, a kereslet sincs meg rá, és egy nagy bolt nem tudná eltartani magát.

De amúgy az összes, Magyarországon elérhető terméket eléred a fent említett láncokban + bioboltokban, azt pedig ne mondd, hogy nincs a közeledben.

Ezek kiegészítése pedig a piac, ahol a friss zöldség van, azt sem hiszem, hogy felétek ne lenne.

2016. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Bence87 ***** válasza:
60%

Pont az lenne a lényege, hogy ne kelljen keresni semmilyen sarkot, hanem bemegyek, és tudom, hogy csak egészséges élemiszerek vannak. Nem biora gondoltam, hanem egészségesre, ami nincs telenyomva cukorral, sóval, tartósítószerrel, színezékkel. Nem ugyanaz, mint a bio.


Mindegy, csak egy példát írtam, hogy egy réspiacot kell keresni.

2016. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!